Vtisi nove kulslo v2

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

13. maj 2009 21:52

Aja, pa še to ... če hočem na prvi strani s klikom na sliko recepta trenutka (al kako se mu že reče) odpreti stran v novem zavihku (ctrl+klik), mi odpre recept na isti strani in ne v zavihku. In ja ... počasna je. s0ncek*

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

14. maj 2009 10:14

Ker tudi meni KulSlo ne deluje več tako kot včasih, me prav mineva volja... in zato sem vse manj tukaj (ker kar živce zgubljam, da se mi ena stran odpira 5min, pa da ga vmes 10X resertiram)... škoda... pogrešam staro KULSLO!!! Kmalu mi bo potekel + paket in razmišljam, če se ga sploh splača kupiti (glede na to, da zaradi hitrost nove KulSlo nisem skoraj nič tukaj oz. sploh nimam te možnosti, ker mi strani ves čas "zamrznejo").

Lep dan in veliko se smejte

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. maj 2009 10:32

Simona, če eno stran odpiraš 5 minut in moraš 10x resetirati vmes potem je nekaj narobe s tvojim brskalnikom. Če bi se vsakemu tako odpiralo ne bi bilo nikogar tukaj, niti mene.

Res je, da so se zahteve brskalnika povečale z več grafike, torej prastari računalniki in prastari brskalniki odpirajo bistveno slabše in dalj časa, ampak po drugi strani če imaš kolikor toliko sodoben računalnik (recimo 3 leta) in sodoben brskalnik (vsi razen Netscape 4.6, Internet Explorer 6, Firefox 1, Opera 7 ipd, torej taki, stari nad 5 in več let), ti ne bi smelo odpirati tako počasi.

Daj mi prosim na ZS napiši, kakšen računalnik imaš, koliko je star, kateri brskalnik, kaj natančno se ti dogaja (torej ali ne prikaže strani sploh toliko časa, ali jo počasi izrisuje), ali se ti to dogaja le na portalu, kaj pa notranje strani recimo ko odpiraš eno zasebno sporočilo ipd. Če se ti ljubi mi prosim vse to napiši, da vidim, če lahko kje kaj izboljšam. Aja pa še to, kdaj ti je to začelo počasi odpirati, zadnjih 10 dni ali odkar smo zamenjali KulSlo. Pa kakšno povezavo v internet bi bilo tudi fino vedeti. Daj na ZS, da ne bodo ravno vsi vedeli, kaj imaš na računalniku no ;-)

Sicer pa iščem nekoga takega, kot je Simona, ki mu tudi odpira 5 minut in 10x prekine in je iz Lj ali okolice in me je pripravljen gledati 1 uro pri sebi, ker nekaterim (tako pravite) res dela tako počasi in bi rad odkril zakaj. In v računalništvu nekako velja eno pravilo, da če ne moreš ponoviti napake, potem je ne moreš popraviti. Žal to pravilo še kako drži. Vsi, ki jih osebno poznam jim odpira več ali manj dobro, nekako tako, kot odpira druge strani.

Imam pa še eno idejo, kaj če imaš na brskalniku izključen "keš", to bi namreč pomenilo, da ti na vsaki strani grafiko vedno znova in znova nalaga grafiko in to bi lahko pomenilo zelo počasno nalaganje. Brskalniki imajo "keš" privzeto vključen, samo včasih ga kdo tudi po nesreči izključi.

In Simona, ali imaš morda internet tudi v službi ali kje drugje, opaziš kakšno razliko, da tam bolje dela?

Hvala za pomoč in lep pozdrav

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

14. maj 2009 13:51

hvala lepa Zdenka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. maj 2009 14:03

Zdenkica, slike pri receptu gredo lahko iz ene v drugo, uporabi puščice na sliki ali pa na računalniku pritisni puščico levo/desno. Tudi primerjaš jih lahko, odpri tri slike, odpiranje druge namreč ne povzroči samodejnega zapiranja prve.Skratka, samo odpiranje slik pri receptu ni nič drugačno kot na stari KulSlo, le barve pri odpiralnem oknu smo nekoliko spremenili in zatemnili zaslon, ko odprete sliko, da bolj izstopajo iz ozadja.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. maj 2009 15:00

Doma sem naložila novejšo verzijo Viste in od takrat ni nobenih problemov z odpiranjem. V službi pa itak, da ne. Pa še nekaj, doma uporabljam IE, v službi Mozillo, pa ne opažam kakih posebnih razlik.

Loni Makaroni

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. maj 2009 15:14

Loni: Nekoliko počasneje se odpira samo na IE6, torej brskalniku iz leta 2001.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

14. maj 2009 17:09

Jernej, a na moje pripombe pa ne boš odgovoril? :) s0ncek*

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. maj 2009 17:15

Jernej, pred posodobitvijo domačega prenosnika se je odpirala počasneje, ne glede na program in verzijo, pa ne samo kulinarika, ampak vse po vrsti. Zakaj, v to se ne bi spuščala, ker o tem nimam pojma, zato imam malo preveč računalničarjev okoli sebe, da bi se sama šla telebana.

Loni Makaroni

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

14. maj 2009 18:40

sonček: Mobilni internet... To bo treba pa kar prilagojeno verzijo kulinarike napisati, vse ostalo ta grafika in vse, se ne bo izšlo. Saj že prej je bila preširoka za mobilne telefone...

Kaj bi pa pravzaprav radi imeli mobilno? Foto albume verjetno ne? Recepte?

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti