Potratna potica

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

tema odprta - 8. apr 2009 10:28 | ogledi: 14.912 | odgovori: 14

Oj!

Ker ste mi vedno dobro svetovali,se spet obračam na vas.

Včeraj zvečer sem spekla oba biskvita za potratno potico(riko).Zdaj pa ne vem,ali lahko ta 2 biskvita shranim in dokončam potico v petek?Če lahko,kako naj ju shranim?

že v naprej najlepša hvala za odgovore

nejcanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. apr 2009 10:47

Tesno ju ovij v prozorno folijo in potem še v platneno krpo, da se ne izsušita, pa bo vse ok. Mamamia mamamia

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

8. apr 2009 10:51

A dam v hladilnik ali je lahko na sobni temperaturi? nejcanja

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

8. apr 2009 17:43

Daj v hladilnik. Če jaz spečem pecivo ali biskvite prej kot potrebujem, vedno dam v zmrzovalno skrinjo. swarovski

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

8. apr 2009 18:15

Toliko sem že slišala o potratni potici ampak nikjer nisem dobila recepta vedno se mi zdi je pomanjkljivo napisan pa se mi potem ponesreči zato sem nehala razmišljat o tej potici in potem spečem kar tisto navadno z orehi samo rada bi pa razveselila svoje domače in jim spekla to toliko opevano potratno potico. mark5

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

8. apr 2009 21:46

V velikonočni Anji je recept za potratno potico zelo dobro napisan.Jaz sem jo prejšnjo soboto pekla prvič v življenju in je super ratala.Tudi biskvit je zelo dober in sočen.

marja

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

9. apr 2009 17:57

Marja potem ga pa prosim pretipkaj, če se ti seveda da. Bi malo primerjala. swarovski

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

9. apr 2009 18:30

Recept za potratno potico z revije Anja Svetlo biskvitno testo: 4 jajca 8 žlic vode 2 vanili sladkorja 240 g sladkorja 240 g moke 1 žlička pecilnega praška Temno biskvitno testo: 8 žlic vode 2 vanili sladkorja 240 g sladkorja 4 jajca 180 g moke 1 žlička pecilnega praška 50 g kakava Testo: 500 g moke 3 dl mlačnega mleka 30 g kvasa 2 žlici sladkorja ščep soli malo ruma za okus 2 rumenjaka 0,5 dl olja Orehov nadev: 60o g mletih orehov malo cimeta 1 vanili sladkor 1,5dl kisle smetane 4 žlice sladkorja sneg 2 beljakov Skutin nadev: 500 g skute 1 vanili sladkor 1 celo jajce 1 dl kisle smetane malo ruma 5 žlic sladkorja renata69 http://renata69.moj-album.com/

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

9. apr 2009 19:22

Hvala za vse recepte bom poskusila se javim če mi bo uspelo. mark5

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

9. apr 2009 21:38

Renata je napisala sestavine, jaz bom pa prepisala še postopek, ker se mi zdi, da je ta tudi zelo pomemben!

1.Priprava svetlega biskvitnega testa:4 jajca umešamo, dodamo vodo, sladkor, vaniljin sladkor.Vse skupaj zmešamo, da se lepo speni in naraste.V to presejemo moko, ki smo ji že prej primešali pecilni prašek.Zmešamo v biskvitno testo.

2.Biskvit pečemo na 180 stopinjah od 15 do 20 minut. Pekač pred peko namažemo z oljem in posujemo z drobtinami.

3.Priprava temnega biskvitnega testa: 4 jajca umešamo, dodamo vodo, sladkor,vaniljin sladkor.Vse skupaj zmešamo, da se lepo speni in naraste. V to presejemo moko, ki smo ji že prej primešali pecilni prašek in kakav. Vse skupaj zmešamo v biskvitno testo.

4.Pečemo ga v pečici na 180 stopinjah od 15 do 20 minut.Pekač pred peko..............

5.Priprava testa za zavijanje: V skledo damo moko in na sredi naredimo jamico.Vanjo vlijemo mlačno mleko, nadrobimo kvas in dodamo dve žlici sladkorja. Pustimo, da to vzhaja. Potem primešamo preostale sestavine. Vse sestavine zgnetemo v testo in ga pustimo na toplem vzhajati pol ure.

6.Orehov nadev: Vse sestavine zmešamo v gladko maso in ji na koncu primešamo še sneg dveh beljakov.

7.Skutin nadev: Vse sestavine zmešamo.

8.Sestavljanje potratne potice:Testo za zavijanje potice razvaljamo in ga položimo na pomaščen pekač, polovica testa mora segati iz pekača, da bomo z njim lahko pokrili potico.

9.Na to testo namažemo pol orehovega nadeva in položimo nanj temni biskvit. S prsti ga enakomerno potisnemo ob nadev. Namočimo ga z mlekom, ki smo mu primešali malo ruma. Nanj naložimo skutin nadev in nanj položimo svetli biskvit. Navlažimo ga z mlekom z malo ruma. Na to nadevamo še drugo polovico orehovega nadeva.

10.Nato potico zavijemo s testom za zavijanje . Če ga je pri strani preveč, ga odrežemo. Tako sestavljena potica naj vzhaja na toplem pol ure. Pred peko jo namažemo s stepenim jajcem.

11.Peka potice:Potratno potico pečemo v pečici na 200 stopinj približno eno uro. Že po dvajsetih minutah temperaturo pečice zmanjšamo na 180 stopinj in pokrijemo potico z alufolijo.

marja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti