Preprodaja kozmetike?

Barbara210  

član od: 18.3.2008

sporočila: 39

7. apr 2009 20:29

Hvala dekleta za nasvete :) Sem kontaktirala dve kozmetični podjetji in čakam odgovor. Bom poročala, če ideja obrodi sadove. :O) Barbara210

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

7. apr 2009 23:41

Barbara210,

če želiš URADNO nekaj prodajati, moraš blago prevzeti (spraviti zalogo v svoj program, da boš lahko prodajala) in za to potrebuješ njihov račun. Na računu mora biti navedeno ime podjetja, ki je kupec (ne vem, na primer s.p. ali d.o.o., karkoli pač boš) in davčna številka. Če boš račun imela, ni nobenih ovir pri nadaljnji prodaji. Razen če na dobaviteljevem računu piše, da blago ni namenjeno za nadaljnjo prodajo? Vsekakor je najbolje, da se obrneš direkt na proizvajalca. Če bo zainteresiran, boš dobila boljše cene, kot so na Ebayu.

jasna

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. apr 2009 0:19

Oh, Barbara, tudi tvoje finančno stanje bodo hoteli vedeti...

Vanja

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

8. apr 2009 0:58

@vanja a mi lahko zrihtaš en ekonom lonec Kuhn Rikon? vedno sem si ga želel ;) @barbara210 kar pogumno. iz lastih izkušenj ti povem, da se je moje poklicno življenje začelo približno tako, da sem za šalo poslal en email, da bi pa jaz mogoče sodelaoval z njimi. zdaj 8 let kasneje imam uspešno podjetje s kar nekaj zaposlenimi. tako, da kar pogumno. je pa seveda preden začet imet jasno vizijo kaj si želiš in kako boš to dosegla. vsekakor začni pri proizvajalcu. ta te bo podpiral pri izobraževanju, poznavanju potencialnega trga, marketingu itd. zelo pomembna je tudi poslovna strategija in seveda vsak posel na začetku zahteva od tebe finančni vložek. resnejša kot je firma, več bodo želeli vedeti o tebi in potencialnemu poslu, zato je dobro da se pripraviš. veliko sreče! ps. pri znanih blagovnih znamkah je distribucija zelo kontrolirana in ne svetujem prdaje "na črno", ker te lahko tožijo... zaradi neavtorizirane uporabe blagovne znamke in podobno. drugače evropski pravni red omogoče prosto trgovino, kar pomeni, da lahko stvar kupš in prodaš, vendar se zaplete, ko omenjaš blagovno znamko. te zakonodaja ščiti in tu se potem zaplete, posebno, če bi dotična blagovna znamka tudi želela vstopiti na trg uradno. cellnet

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

8. apr 2009 19:36

vanja, sem slišal ;) nisem še preizkusil. nekako se ne morem odločit za investicijo v ekonom lonec. ko se bom, bo to zagotovo kuhn rikon cellnet

cokolina  

član od: 17.7.2007

sporočila: 15

2. nov 2011 22:53

a je kej novega? Je bil kak odgovor od MAC-a? zakaj še vedno nimajo trgovine v Sloveniji? leta 2011

cokolina

mwac  

član od: 20.2.2012

sporočila: 1

20. feb 2012 16:24

Tema je že stara, pa vendar za vse "poslovneže" na forumih... idejo za uvoz kozmetike MAC je imelo že nešteto posameznikov in podjetij, pa trgovine še vedno ni v Sloveniji in tako je z razlogom! Ogromni slovenski uvoznik znanih kozmetičnih brandov se trudi že kar nekaj časa, da bi idejo uresničil, pa še vedno ne izpolnjuje zahtev podjetja MAC, katere so zelo visoke! Torej, po MAC kozmetiko bo še kar nekaj časa potrebno hoditi v tujino, svoje poslovne ideje pa raje usmerite v nekaj bolj realnega!

LP

mwac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti