Golobi na balkonu

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

tema odprta - 7. apr 2009 8:10 | ogledi: 12.658 | odgovori: 39

Moja sodelavka stanuje v bloku v mestu. Že lani je imela probleme z golobi, ki so se ji ugnezdili na balkonu. Potem je gnezdo razdrla, počistila in so se še zmeraj vračali. Letos so se problemi znova začeli. Samo letos si še niso naredili gnezda,začeli pa so prinašati vejice, potem jih odžene, temeljito počisti. Ne upa si več sušiti perila , ker povsod je neko perje. Z balkona je odnesla že vse , kar misli , da bi privabljalo golobe. Pravi, da je pustila le mizo, stola, sušilo za perilo. Na balkonu ima le betonska korita za rože, ki pa se ne morejo odstraniti.

Hvaležna bi bila za vsakršno pomoč, ker sama nimam problema in ji ne morem pomagati.

lp

STANEJ

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

7. apr 2009 8:41

Tudi mi smo imeli enak problem. Potem smo si nabavili mlado mucko, ki je uživala v potepih in sončenju na balkonu. Ko je priletel kakšen golob se ga je tako prestrašila, da jo je ucvrla noter. Ampak tudi golob se je je prestrašil in odletel. Ta mucka je postala muca - lovec. Po balkonu je skakala in lovila golobe, vrabce in ponoči celo netopirje. No pa nobenega ni ulovila, samo prestrašila. In tako imamo že nekaj let mir, ni golobov, vrabcev in še marsikaj, ampak tudi muce ni več, ker smo jo zaradi hude bolezni morali dati po 4 letih uspavati. Žal.

Kyara

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

7. apr 2009 9:31

Poglej na ta problem s praktičneg vidika. Golobi so dobri bodisi pečeni ali v rižoti. Ukrepaj v tej smeri. LP hedonist

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

7. apr 2009 9:53

Golobi na balkonu lahko postanejo zelo velik problem. Pri nas jih je ogromno,po zaslugi "dobrega "soseda,ki jih hrani.Že večkrat smo ga opomnili,da naj preneha pa nič.Poskusili smo tudi preko upravnika bloka ampak nam samo odgovori,da morajo tudi oni živeti in ,da smo nesramni ker jih odganjamo. Mene pa ,ki živim takoj pod njim ,zelo motijo.Mogoče kdo ve če se razen mreže,ki je na balkonu res ne bi imela dobi še kaj druga.Mogoče kak elektronski odganjalec,tak kot je za voluharje.Ima mogoče kdo kakšne izkušnje? kriznana

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

7. apr 2009 10:11

Tudi sama sem imela velike probleme z golobi!Ne vem, ce je kdo ze strgal s tal golobje gnezdo, narejeno iz njihovih iztrebkov ... hujse kot beton ... Sem velika ljubiteljica zivali, nisem jim hotela skodovati, zato sem uporabila ta human in preprost nacin: v korita sem zataknila vetrnice, v visece loncke obesila cinglajojoce zvoncke na tankih nitkah (silku) ki zamigajo ob najmanjsi sapici, obesila sem tudi majhne koscke ogledal ... Moj balkon zgleda sedaj zelo veselo (lahko bi se tudi reklo: kicasto), ampak golobov ni niti slucajno vec blizu! Vidim pa, da moji sosedje uporabljajo kar koscke plastike zavezane na vrvico ... LP Nena Nena-morje

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

7. apr 2009 10:41

Točno tako kot je napisala Nena-morje, preverjeno deluje.

Nikakor pa ne posnemaj moje prijateljice, ki je po nasvetu sosede na balkon natresla kruh, namočen v žganje, po katerem naj bi imeli golobje hudega mačka in naj bi se posledično izogibali njenega balkona.

Napaka, naslednje dni jih je prišlo še več.

nola

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

7. apr 2009 22:06

nola je napisal/a:

Točno tako kot je napisala Nena-morje, preverjeno deluje.

Nikakor pa ne posnemaj moje prijateljice, ki je po nasvetu sosede na balkon natresla kruh, namočen v žganje, po katerem naj bi imeli golobje hudega mačka in naj bi se posledično izogibali njenega balkona.

Napaka, naslednje dni jih je prišlo še več.

nola
hahahhahahahhaaa ta je pa zmagala! Zdenka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. apr 2009 22:12

To so bili gotovo slovenski golobi.

Podjetje Bio Eco prodaja mrežo, zgleda kot mreža za nogometni gol, ki se razpne pred balkonom. ZAradi višine je dobro, da mrežo razprostre kak delavec, ki dela na višini. Mreža je iz vrvi naravne barve in se ne opazi dosti.

F r i n a

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

7. apr 2009 22:51

Kaj pa premično steklo? Ali tista plastika podobna steklu? No sej ne vem kako naj povem, samo to ima moja teta in potem nima nobenih problemov.. _tmickena_

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. apr 2009 23:49

Nena-morje je napisal/a:
Tudi sama sem imela velike probleme z golobi!Ne vem, ce je kdo ze strgal s tal golobje gnezdo, narejeno iz njihovih iztrebkov ... hujse kot beton ...Sem velika ljubiteljica zivali, nisem jim hotela skodovati, zato sem uporabila ta human in preprost nacin:v korita sem zataknila vetrnice, v visece loncke obesila cinglajojoce zvoncke na tankih nitkah (silku) ki zamigajo ob najmanjsi sapici, obesila sem tudi majhne koscke ogledal ... Moj balkon zgleda sedaj zelo veselo (lahko bi se tudi reklo: kicasto), ampak golobov ni niti slucajno vec blizu!Vidim pa, da moji sosedje uporabljajo kar koscke plastike zavezane na vrvico ...LP Nena

Nena, zadetek v črno! Tale tvoj način je "svetski" - prepričana sem, da tudi zelo lepo izgleda tvoj pisni balkon

 

Ampak tudi ideja od Noline prijateljice ni od muhše dobro, da namesto dodatnih golobov ni na balkon prilezel kakšen "žejen" sosed

Nena-morje

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti