Golobi na balkonu

neznan uporabnik

22. avg 2010 21:46

No vidiš! Sam lepo je treba povedat japaja

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

22. avg 2010 21:51

Perpetua amen pod tvoj video. Tudi moje pobožne želje za vsaj del obupnega golobjega klana so iste. Imam sicer rada živali in sem proti mučenju, ampak ta bitja vplivajo na moje delo, ki ne dovoljuje, da se zdrznem vsakih 10 min, ko se kakšen pripradnik frleče populacije zabije v moje okno, pa ko padajo iz police, ko se napadajo med sabo in podobno. Poleg tega med svojimi pretepi mečejo perje v stanovanje, da iztrebkov niti ne omenjam. In ptičje gripe si res ne mislim gojit na lastnem oknu. Itak je pa znanih več primerov, ko se živalske vrste preveč namnožijo in škodijo sebi in okolju, ki jih ne more več preživljati. In za moje pojme so golobi eni od teh. Ker to, da imamo skoraj v vsakem slovenskem mestu, ki je malo večje od vasi že svoje Benetke z Markovim trgom, no to zame ni normalno niti zdravo. Bomo poskusili z raznimi stekelci in podobno kramo, čeprav jo bo težko kam namestiti, če pa to ne bo pomagalo pa zračna pa hedonistov nasvet za pečenje. Viva Meier

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

22. avg 2010 22:29

Jaz sem odkrila zelo učinkovit način odganjanja. Ker, če te ta golazen (na pol podgana) že navsezgodaj zjutraj zbudi s svojim gruljenjem, da o nemiru preko dneva in svinjariji, ki jo pustijo za sabo, sploh ne govorim, je potrebno proti njej ukrepati. Jaz sem neko jutro, ko so me zbudili, vsa zaspana poletela k balkonskim vratom in prva stvar, ki sem jo zagledala na okenski polici, je bil pips oz. nekaj temu podobnega. Pa sem prijela in par minut tiščala tole vanje. Dokler niso panično odleteli stran. Od takrat se le še redko prikažejo, pa je tega že par let, če pa, pa uporabim enako metodo. Ne morem verjeti, ko gledam tu pri nas na mostu, kako jih ljudje hranijo po cele dneve... Most je skoraj neprehoden ter posut z iztrebki. Pa kdo hrani te podgane ?!

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

23. avg 2010 0:42

Multivitamin, nevem kje ti živiš in koliko imaš stika z omenjeno živalijo, ampak ti lahko iz več mesečnih izkušenj povem, da te živalce ne grulijo samo zjutraj, ko se veselijo novega dne ampk tudi opoldne med kosilom, pa popoldne pa zvečer, slišala sem jih do pred pol ure, pa med nevihto, pa po nevihti itd. itd. itd. Nenazadnje pa res mora biti nek problem z njimi, če so vse okenske police in slehern raven del ljubljanskega kliničnega centra, kjer bi ta golazen lahko pristala, prekrit s špriklami. Verjetno arhitektom in izvajalcem ni bilo samo na smrt dolgčas, da so povsod namestili špice... Aja pa še to-dokler bodo golobi potencialno ogrožali družinskega člana z boleznijo dihal jih bom vsekakor preganjala z vsemi možnimi sredstvi Viva Meier

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

23. avg 2010 0:43

multivitamin je napisal/a:

Benetke so na tem zgradile image. Pa dobro sluzijo tam z golobi. Če jih češ fotkak plačaj masne pare. Pa jih nič kaj preveč ne moti kok pokakajo na Markoven trgu pa po celih Benetkah. multivitamin

To pa ne bo res, slikaš se čisto zastonj, kolikor se češ. Včasih so na sv. Marku prodajali koruzo, da si jih hranil, kar so pa pred kratkim prepovedali. Zakaj? Ker hočejo zmanjšat populacijo golobov. In Viva Meier, hvala za tvoj amen. perpetua

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

23. avg 2010 1:18

Nop nisem nikakršna superwoman, da bi mi ratalo živeti po pravilih in 100% zdravo, bi rekla, da mi celo ne bi škodilo, če bi užila kak vitamin in vlaknino več, a to je druga zgodba. Ampak, ko je sorodnik vstopil v sobo, kjer so med našo odsotnostjo golobi izgledi izvajali gladiatorske igre saj je bilo perja kot solate, po sobi pa se je še sprehajal zadnji preživeli-scufan golob, in začel težko dihati in se dušiti, takrat me je pa minila moja povprečnost kar se tiče zdravja in čistosti in sem se dokončno odločila, da golobe iz svoje bližine dokončno odstranim Viva Meier

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

23. avg 2010 7:04

pi.kica je napisal/a:
Jaz sem odkrila zelo učinkovit način odganjanja. Ker, če te ta golazen (na pol podgana)
No, takle odnos do (katerekoli) živali kaže podoben odnos do ljudi. Žal, tako je. In tu se strinjam z miultivitamonom, NESTRPNOST, ki presega meje dopustnega. Če je golob napol podgana, potem je človek dosti večji del podgane.

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

23. avg 2010 7:05

Prosim, vrnite se k temi, sicer bo tema zaklenjena.

moderator2

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

23. avg 2010 17:41

A je morda katera od "prizadetih" (s strani golobov) pomislila, da bi za nasvet popvprašala na DOPPS (Društvo za opazovanje in preučevanje pric Slovenije). Se mi zdi, da bi v teh dveh dneh, kar potekajo tule gor bitke s polno luno in multivitaminom, že zdavnaj dobili vsaj kak pameten namig od strokovnjakov.

Sicer pa je nekaj informacij tudi tule (Google je bil priden):

http://www.slonep.net/gradimo/uvodna-stran/?view=vo

 

Prosim, če se ob vseh zgoraj navedenih ukrepih v tekstu pozorno prebere tudi zadnji odstavek teksta na povezavi. K upoštevanju tam zapisanega nas vse državljane RS zavezuje Zakon o zaščiti živali.

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti