Golobi na balkonu

shakra  

član od: 31.3.2007

sporočila: 75

9. apr 2009 16:01

Ptice delajo gnezda na stvareh, kjer se gnezdo obdrži, npr. polička, luknja. Poskusi naj zadelati in zravnati vse police in luknje na balkonu tako, da golobi ne bodo mogli nikjer pristati. lp, shakra

solan  

član od: 13.12.2008

sporočila: 28

9. apr 2009 16:30

Mi smo tudi imeli probleme z golobi, dobi se mreža(s takšnimi bodicami)in se pritrdi s silikonom, od daleč se sploh ne vidi in tudi ostalih ptic ne poškoduje, saj ne pridejo blizu.Moram povedati da mi nimamo več težav za golobi. Kdo pa izdeluje te mreže pa ne vem, ker je mož naročal po povzetju. solan

shakra  

član od: 31.3.2007

sporočila: 75

10. apr 2009 13:26

Ja, potem pa bo res najboljše, da si omislite mačko. lp, shakra

Lucijica  

član od: 21.3.2004

sporočila: 110

10. apr 2009 21:53

Ko sem se jaz preselila v blok sem tudi imela golobe. Najprej prvo gnezdo, pa sem pustila, češ naj vzgoji mladiče in gre. Samo kaj, ko je zvalila že nova jajca še predno so prvi golobi odleteli. Ker nisem hotela vreči preveč denarja za razne specializirane mreže, sem kupila kar mrežo za kumare in jo napeljala po balkonu. Od takrat dalje ni bilo niti enega goloba.

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

22. avg 2010 10:30

Moj problem je podoben, samo rešitev je mal otežena pa vseeno vprašam za nasvet. Pred kratkimi sem se preselila v podstrešno stanovanje. Moja spalnica ima frčado ter seveda pripadajoči napušč z vsemi žlebovi, poličkami in podobnim. Tu se začne problem golobov, ki neutrudno vzletajo in pristajajo, se mi zaletavajo v priprta okna in seveda grulijo. Njihovi zvoki se še potencirajo, ko se vname med njimi prepir. Trenutno zadevo rešujem z metlo s katero ropotam po okenski polici pa navzgor pod streho in to za nekaj časa pomaga, a v roku pol ure so navadno nazaj. Večkrat rabim popoldne mir in koncentracijo zaradi dela, a mi ta gruleča bitja že pošteno skačejo po živcih. Ima kdo kakšno idejo s čim jih napasti? Problem je ta, da je napušč in vse ravne površine okoli praktično nedostopno in jim zato raznih špic in podobnega ne morem nastaviti, drugih metod pa ne poznam. Viva Meier

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

22. avg 2010 14:54

Tudi mi imamo problem z golobi. Eden namreč že par dni obiskuje našo teraso. Izgleda nekako udomačen, saj se brez skrbi sprehaja okrog mize in stolov, se zadržuje v naši bližini.. Dokler nismo zapirali balkonskih vrat pa se je sprehajal celo po dnevni sobi. Glede na to da nima nikakršnega obročka okrog noge, ne vemo čigav je in ali ga kdo pogreša. V okolici so tudi ostali golobi, pa še noben ni prišel tako blizu, ker niso tako krotki in številni kot na primer v večjih mestih. Kako naj izvem, ali ga kdo pogreša? Lahko bi dala oglas v lokalni časopis, vendar pa niti ne vem kako daleč golobi sploh letijo in od kod je prišel ta. Je imel kdo že podoben problem? aby

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

22. avg 2010 15:27

Joj, aby, mene bi bolj skrbelo, da si je ta golob izbral vašo teraso za svoje gnezdo. K nam je tudi en tako letal in po koritu za rože šetal kot kralj balkona, samo jaz tega nisem razumela kot udomačenost, pač pa kot osvajanje teritorija. In res je čez nekaj časa zvalil, no, zvalila 2 jajci med rože. Mladička sta zdaj tik pred tem da poletita, komaj čakam, potem bomo pa probali zaščitit balkon pred novimi obiski. Hm, vetrnice&ogledalca od Nene so dobra ideja :D perpetua

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

22. avg 2010 15:31

Aja, zdaj vidim, da nisi z mesta. Naši so pristni mestni golobi. perpetua

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

22. avg 2010 18:15

Očitno so tile golobi kar nadležni.. upam da se ne bo uresničilo tvoje predvidevanje, perpetua. No, če pa se, bomo pa letos imeli male gu-guje Bomo pa naslednje leto bolj ukrepali. Naš maček si je očitno vzel dopust, zdaj ko bi bilo koristno da je doma, ga pa nikjer ni videti aby

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

22. avg 2010 18:32

Viva Meier: Kaj pa če bi na okensko polico dali vetrnico ali pa obesili svetlikajoče zvončke oz. kaj podobnega kar je predlagala Nena, je to možno ali je dostop popolnoma nemogoč? aby

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti