Kosilo na velikonočni ponedeljek ali tast prihaja v goste...

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. apr 2009 22:36

mamamia, kiks z moje strani, se pozanimajo, a to ne pomeni tega, da da so meni všečne jedi na mizi, ne bom gor popravljala. Manjka nadaljevanje, sama grem navadno pripravljena na karkoli se že zgodi (beri - imam s sabo kaj za v usta). Ta zadnjo rundo sem pač jedla samo solato, pa me ni to prav nič motilo, bolj bi me, če bi me silili s hrano, katere ne maram. Kakor tudi jaz ne silim nikogar. Sama že vnaprej povem, kaj približno se bo našlo pri nas, od mesnih jedi pa skuham menda samo čili con carne. Sploh pa, ker mislim, da mesa niti ne bi znala pripraviti, se z njim ne ukvarjam. Se opravičujem za nejasnosti, sama kriva z napak navedbami.

Loni Makaroni

Kitanna  

član od: 16.12.2008

sporočila: 116

8. apr 2009 7:29

Karmina, točno tako jaz razmišljam: tisti ki hoče, bo pač pomagal/povedal svoje mnenje ne glede na to, kolikokrat je že bilo vprašanje/tema prej postavljena. Kdor pa ne, se bo pač obregnil ob kaj drugega in obračal besede po svoji volji. Tudi prav. Je v naravi človeka, da si velikokrat raje vzame čas za grajo, kot za kaj drugega. Žal. Me pa moti to, ker vsi pogledate od kdaj je kdo uradno član kulinarike (od kdaj je registriran), kar pa ne pomeni da pred registracijo ni uporabljal tega portala. Sama ga uporabljam že vrsto let, le da sem se registrirala šele lansko leto. Ni vse tako, kot se zdi na prvi pogled. Pa brez zamere. Lp Kitanna

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

8. apr 2009 8:07

Kitanna je napisal/a:
Je pa res, da se je zadnje čase vsako vprašanje na kulinariki in vsaka beseda vprašanja začela zelo psihološko analizirati. Pa ne vem zakaj... Hvala še enkrat :) Lp Kitanna
Kar dobro si sama speljala temo iz smeri. Do tu si dobila en drugačen nasvet, ki bi ga zlahka ignorirala, sploh če si res že toliko let tukaj in veš kako je. Potem se je seveda začelo pisati v drugo smer. Sicer pa bi lahko že takoj na začetku napisala, da sprašuješ zato, ker vedno skuhaš isto, ker iz tvojega prvega posta res izpade tako, kot da si obupana, ker prihaja k tebi na kosilo en zmaj in mu prvič kuhaš... Prepričana sem, da bi tako dobila več takih odgovorov, ki so ti všeč. Mogoče bi si celo kdo vzel čas in pobrskal zate med starimi temami, če že ti nimaš časa. feferon

Kitanna  

član od: 16.12.2008

sporočila: 116

8. apr 2009 8:11

Ja feferon imaš prav. Več časa bi si morala vzeti za prvi post. Moja napaka. Ignoriranje pa sledi... ;) Kitanna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. apr 2009 9:10

Saj sem vedela, Loni, da ni čisto tako, kot si zapisala v tistem postu, iz katerega mi je omenjena navedba padla v oči. Si preveč fejst punca ...Mamamia mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. apr 2009 9:17

mamamia, a veš, da mi je dalo vse to prav fajn misliti, sama tašč in tastov nimam, v goste navadno en vabim ravno pogosto, običajno kam grem s piskrom ali dvema nečesa doma pripravljenega, ravno tako bo v petek, samo za takrat so me ekstra prosili za nekaj vegetarijanskega. No, hotela sem reči, da bi pri pripravi t.i. tipičnih slovenskih kosil pogorela na celi črti, vpila in spraševala po kulslo, mami bi telefon pregorel, skratka panika.

Tako pač raje ostajam pri temu, kar znam pripraviti, eksotika pa pravim jaz, ni nujno, da je iz nevemkatere svetovne kuhinje - eksotika zato, ker gre za jedi, ki jih tipični slovenski jedci ravno ne vidijo na krožiku vsak dan. Tu imaš ti itak malo morje receptov objavljenih.

Kot si tudi ne znam predstavljati, kakšno velikonočno kosilo bi pa sama pravzaprav skuhala

Tako se raje povabim v degustiranje vsebine maminih piskrov.

 

 

Loni Makaroni

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

8. apr 2009 10:12

Nisem vsega brala, tako, da ti je mogoče kdo že to predlagal. Sedaj se po trgovinah že dobi mladi krompir, pa galahko narežeš na krhlje in spečeš. Ja krompir je res klasika, ampak mladi.......mmmm.. Jaz res ne bi preveč komplicirala. Zraven naredi kakšno meso tista štefani z pirhi je dobra, poleg pa lahko narediš kakšno smetanovo- hremovo pomako. Za sladico pa npr. pečene hruške, ki jih lahko predpripraviš že zjutraj, ko bo čas pa vržeš v pečico. Če bodo želodčki po kosilu polni pa jih raje postreži čez kako uro.

katti

Sporočilo je spremenil(a) katti dne 08. apr 2009 10:14:45

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti