Najljubši nadevi za potice

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. apr 2012 12:46

Potice pečem čez celo leto, ker jo ima dragi ob vikendih za zajtrk. Narezana na rezine in lepo spravljena v plastične posode gre direkt v zmrzovalnik.

Delam nočno po Lonijevem receptu, plus vanilija, sol, rum ter limonina lupina s precej manj sladkorja in jo upam postaviti poleg najbolj opevane potice brez kakršnegakoli sramu.

Za desert je pa res nikoli ne dam, ker je preveč kruhasta.

Vanja

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

5. apr 2012 12:49

Mi vedno malo eksperimentiramo.

Ena je vedno klasična (čokolada, mandeljni), druga po trenutnem navdihu (tokrat bo s proseno kašo, nakaljeno ajdo in suhim sadjem).

Probali smo že marsikaj: korenček, jedilna buča, zelene bučke, ovseni kosmiči, kutine, hruške, breskve, arašidi, pistacija, kostanj, rožiči, datlji, kokos,...

Vse so nam bile všeč.

 

 

trac

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

5. apr 2012 12:58

Meni je pa potica iz skrinje enako dobra kot sveže pečena, res pa je, da poleti ne sede in jo zato pospravimo v kakšnem primernejšem obdobju. Tudi jaz jo narežem na rezine in takoj roma v skrinjo, je pa res, da je treba odtajano takoj pojest.

rrr

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. apr 2012 17:18

Hm, 5 ur počiva testo na toplem. Ko se namaže z nadevom in da v model, spet počiva in zraven vzhaja - kaki dve uri. In potem se speče. In potem se počaka, da se ohladi, da se vzame iz modela. Pol dneva.

In nadev takisto vzhaja (moja mama da notri stepene beljake in mineralko in potem CO2 na toplem lepo dvigne vse skupaj, v nasprotnem primeru bi pa težek nadev potolkel tudi testo) in je prav obilno  veliko nadeva. Dokler ni kakih 20 centi potice v višino, je v kategoriji moje mame tako, kot da ne bi imeli potice...

 Ker tiste stvari, kjer je nadeva bolj za filosledce in je vse skupaj takšno, kot da bi nekdo s suhim flomastrom v testo napisal števliko 6.....tisto ne spada v kategorijo potic. Bolj v kategorijo nasilja nad kvašenim testom

Fotka je MMS, ampak je čisto zadosti povedna:

 

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. apr 2012 17:37

No, če pomislim, moja potica se tudi dela 12 ur. Ampak skupaj vrženo imam pa v pol ure, pa še pospravljeno je v tem času. Ravno zadnjič je padel komentar, da že pretiravam z nadevom.

In malo mimo : Moj kouglof in briochi se tudi delajo od jutra do večera. Končni izdelek je kot iz kake prvovrstne Zuriške pekarne.

Vendy, zanima me, po katerem receptu dela tvoja mama testo?

Vanja

Mygrace

sporočila: 6506

5. apr 2012 17:53

Najboljšo potico je delala moja mama. Zdaj sem mama jaz in zdaj jaz delam najboljšo potico. Pa če se vsi na glavo postavijo!

                                                               

Mygrace

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. apr 2012 18:39

Aj, Vanja, mene tudi

Jaz sem delala po njenih navodilih, pa nisem bila zadovoljna z izdelkom.....

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. apr 2012 19:07

Vsaj sestavine, Vendy?

Sicer se strinjam, da je veliko odvisno od tehnike!

Naslednjič jo bom spekla v dveh bundt pekačih. Mislim, da bo ratalo, ker jo bom zvijala kot Elaphus.

Hm, kje je Elči?

 

 

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. apr 2012 20:33

Loni je napisal/a:

Vanja_v_ZDA je napisal/a:
NAmesto orehov uporabim pekane. Neprimerno boljša.

Pod to se pa podpišem, edino pri nas so glih malo dragi. O tem, da pekan drevesa pri nas ravno ne bi uspevala, smo pa tudi že razglabljali. No, čeprav sem jaz še vedno skuta - pehtran nadev fan oziroma rožičevo - figov.

 


Loni Makaroni

Loni, pekani v Lidlu imajo prav sprejemljivo ceno, pa kvaliteto tudi, bi rekla. Jaz jih pred uporabo včasih še malo prepražim (ne za potico - to delam ali metino s pregreto smetano al pa makovo), ampak kar za tako jest ali pa za v sladoled.

Uh, pogrešajo me!!!???? A kje sem ? Mejčken tuki, mejčken tam........mejčken pa še kam drugam.....

lp

cervus

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. apr 2012 8:40

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Vsaj sestavine, Vendy?

 

 



Vanja

Evo, upam, da je skrivnost razkrita

Pol kile moke, tri rumenjaki,  svež kvas, 2 dl toplega mleka, 1 dl ogrete sladke smetane (s tem dobiš kriterij maščobe in sladkobe).....posoda z zamesenim je najprej v topli vodi, potem pa nekje (magari v pečici), kjer je stalno 37 stopinj. Mama pravi, da ima testo rado temperaturo človeškega telesa in da je tista pečica skoraj "inkubator".... .

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti