Najljubši nadevi za potice

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

5. apr 2012 7:25

Pred kratkim sem bila na tečaju peke potic in smo delali potico z makovim nadevom z brusnicami - odlično. Poleg tega smo na enem od tečajev med drugim delali tudi mangovo in korenčkovo - tudi odlično.

Tako bom letos delala to makovo z brusnicami, orehovo in kokosovo. Delala bom male coctail potičke, ki se pečejo zavite v folijo. Poleg teh pa bo še potratna.

 

http://www.mojalbum.com/tajda

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. apr 2012 8:43

Glede potic pri nas ni dileme: moja mama naredi z naskokom najboljšo in tu se vsi ostali kar umaknemo. Vključujoč tisto potico, ki je bila svoje dni, ko so bili še drugi časi....na plakatu Slovenija, moja dežela.... Tista s plakata je bila prav zanikrna proti razkošno vzhajani potici iz peke moje mame.

Ta Titanik od potice  je kalorično tako močan, da so tudi močnejši jedci od mene po enem kosu čisto sit..

In zato me zanima, ko tule poslušam, kakšne vse potice boste naredile: A to vi VSE pojeste? Plus, koliko časa pa tole pečete (cel teden?), ker potica, ki zasluži svoje ime, to zahteva svojih 12 ur kvalitetnega dela?

Ne, resno, kdo in v kolikšnem času poje n potic? Pa ne, da daste v skrinje. Auč. Ker, v resnici je precej grozno, ko ti kdo v kakšnem silnem poletju (ko kvašeno testo nikakor ne sede), na kakšnem obisku pomoli kakšno "potico iz skrinje, je še od Velike noči" in potem moraš imeti hvaležno faco, potica je pa obupno zanič....

Vendelina jr.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

5. apr 2012 8:50

...ker potica, ki zasluži svoje ime, to zahteva svojih 12 ur kvalitetnega dela?... 

Moram se odregnit ob navedek... Ja, 12 ur in po možnosti še rojevaš zraven.  

 

Pozdravček!

Mygrace

sporočila: 6506

5. apr 2012 8:52

 

Pa še za kakšno terapijo je tudi dost cajta vmes, ja.

Pri nas VSE pojemo (sploh pa, kaj pa koga briga, kje mamo klavir obešen press)!



Mygrace

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 05. 2012 08:57

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

5. apr 2012 8:54

Pri meni so to coctail potičke, kjer je premer potičke v preseku manjši od 5 cm. Tako se lahko poigraš z več okusi, potičke pa je količinsko malo. Res vzame nekoliko več časa, ker delaš več nadevov. Samo 12 ur pa se mi zdi malo preveč. Pri meni je/bo končano v enem popoldnevu.

http://www.mojalbum.com/tajda

gazela  

član od: 6.7.2010

sporočila: 55

5. apr 2012 9:04

Jaz pa delam v glavnem s polovične mase, saj sva samo dva jedca (otroka sta še premajhna da bi veliko pojedla). Pa še to je preveč, zato vedno dam tudi kaj v skrinjo, pa se mi ne zdi ravno "obupno zanič". Res pa je, da jo pojemo potem v nekaj tednih.

Loni, tudi jaz razmišljam o rožičevi potici s figami. Ali jo delaš kot nočno potico?

gazela

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

5. apr 2012 9:16

Za potico nikoli ne porabim 12 ur-pa ne spečem samo ene-ja,ko se ohladi jo pospravim kakšen konec tudi v skrinjo in včasih se prav prileže

anibas

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. apr 2012 9:29

Eh, khm, no, jaz za praznike nikoli ne pečem, vsaj potic ne, za to ima tudi pri naši hiši komando mama in dokler jih je pripravljena pečt, se v to ne vtikam. Niti pod razno.

Loni Makaroni

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

5. apr 2012 11:27

jaz pa sem naredila: orehovo,pehtranovo,čokoladno in mandljevo ta teden, jih dala v pekač, ovila v prozorno

folijo in dala v skrinjo ( v skrinji nimam nič, kar bi imelo izrazit vonj ). V petek in soboto pa bom vse te male potičke spekla. Meni pečene potice iz skrinje tudi niso najbolj všeč.

 

lepe praznike želim vsem na forumu, pat

 

pat

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

5. apr 2012 12:32

Pri nas je najbolj priljubljen nadev za potico kokos- čokoladni, spomladi in do pozne jeseni pa pehtranov.

Saj meni je vseeno, ker potice skorajda ne jem, mogoče 2 koščka na leto, ali pa še to ne, naredim pa tisto, za katero me prosijo družinski člani.

rosie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti