Najljubši nadevi za potice

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

6. apr 2009 15:48

@vanja za brioš imam kar nekaj receptov. od moje babice, pa njene tete, pa tipičen francoski brioš in delal sem celo že čisto dekadentni nantski brioš, ki za pol kile moke potrebuje 400 g masla. večinoma so si vsi zelo podobni, razlikujejo se le po količini masla in grejo od 15%-50% glede na moko. so vsi skrajno zamudni in če ne bi imel kitchenaida se ga ne bi lotil nobenega. 3x do 4x vzhajaš in vsaj enkrat je najboljše v mrzlem prostoru ali hladilniku čez noč... skratka imeti moraš čas... ;) če je dobro narejen, se pravi da je testo dobro stepeno je testo sanjsko, saj je kruh, ki pa se kar stopi v ustih... če pa ni dobro narejen, pa je testo suho in drobtinasto... včeraj sem pekel tak bolj enostaven brioš, pravzaprav kuglof, ampak je tudi neke vrste brioš. tudi panettone je brioš. pa pinca, ki jo bom pekel ta teden je tudi brioš. še to. brioš in vsi njegovi sorodniki so nagnjeni k temu, da se hitro sušijo in so najboljši prvi dan potem pa gre s kvaliteto rapidno navzdol. sicer pa so potem itak najboljši malo popečni ;) cellnet Sporočilo je spremenil(a) cellnet dne 06. apr 2009 16:03:35

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. apr 2009 16:42

tulka je napisal/a:

Najboljšo orehovo potico sem jedla pri prijateljici, ki je 2 cl ruma razumela kot 2 dcl ruma. Bila je fantastična.

tulka

Tulči, ustav mal konje, no!!!

lp

cervus

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

6. apr 2009 17:20

Meni je tudi dobra mangotova. Letos ssmo na enem tečaju delali čokoladno, kjer nadev na koncu posuješ še z mandeljni - njami:)). Poleg tega pa še rada delam potico s trojnim nadevom: orehov, skutin in jabolčni nadev. (je v bazi). Lidika tisto prerezano kito (iz Dober tek) boš kar težko povijala - preizkušeno na tečaju v četrtek. Moram reči, da ni takega efekta, kolikor je dela z njo.

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

6. apr 2009 17:38

@vanja sem obljubil recept za brioš še jagodni piti, tako, da ko bo stipkan, ti pošljem. če je kakšen trik? predvsem moraš met občutek. ti bom vse napisal... ;) cellnet

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

6. apr 2009 18:17

Letos delam kokosovo od Val iz baze,najljubšega pa sploh nimam,meni so vsi dobri.

 

lp goga

Zalshka  

član od: 28.9.2007

sporočila: 110

6. apr 2009 19:01

cellnet, cellnet, cellnet, lahko plosim, plosim, plosim....tudi meni recept? Zalshka

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

6. apr 2009 19:39

tulka je napisal/a:

Najboljšo orehovo potico sem jedla pri prijateljici, ki je 2 cl ruma razumela kot 2 dcl ruma. Bila je fantastična.

[hrosc-rdec] tulka
Mijan

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

6. apr 2009 20:17

Jaz bom letos prvič spekla makovo, pa še eno orehovo. Orehovo naredim po receptu iz revije Dober tek - Domače slaščice. Za makovo si pa moram tle na kul slo malo pogledat, katero bi. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

6. apr 2009 22:07

Meni je najljubša potratna potica št.2. Kolikor je spečem, vse pojemo. To je dejansko potica, ki mi nikoli ne ostane in se ne more posušiti (in zaradi tega sploh ni "potratna").

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti