Lincer torta

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

tema odprta - 3. apr 2009 22:52 | ogledi: 5.166 | odgovori: 16

Na Googlu je kar nekaj receptov. Sama je še nikoli nisem delala zato me zanima, kako jo pripravite vi, dragi kulinariki. Morda kak dober recept.

lp Vesna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. apr 2009 7:50

Reca, letos za božične praznike je bila pri nas doma, ker mi je ostalo testo od piškotov, pa se mi ni dalo več toliko izrezovat - res super in enostavno.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. apr 2009 8:31

Meni te sestavine delujejo v formatu piškota, v formatu torte pa malo manj... Oziroma, če bi delala torto na piškotnem testu, bi potem najbrž kombinirala s kakšno višnjevo kremo ozrioma jaz bi kaj vijoličnosadjastega dala zraven....oziroma, če bolje premislim, zakaj pa ne, oziroma, Recič, hvala, da si odprla topic, sem dobila idejo... Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. apr 2009 10:55

Prav fina rata torta s piškotnim testom (v testu so zelo dobrodošli mleti ali nasekljani mandeljni ali lešniki), če jo namažeš z marmelado iz robidnic ali borovnic ali ribeza in povrhu potreseš še mešanico gozdnih sadežev (odmrznjeni in malo sladkani ali pa sveži, če je čas za njih).

 

Reca, morda ti bo kaj od tega všeč:

http://www.gurman.si/recepti.php?S=6&Article=2

http://freeweb.t-2.net/savel/slovenskakuharica

http://www.kuharskirecepti.com/torte/linska_torta.html

Mojca

Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 04. apr 2009 16:24:53

Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 04. apr 2009 16:34:57

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. apr 2009 14:11

Bila decembra v Linzu, tudi pri slaščičarju, katerega ded je oskrboval AO dvor z linško troto. Ni ravno piškotno testo, dal mi je recept in ob tem povedal, da vsak doda nekaj svojega, v podrobnostih se recepti razlikujeo pri dodajanju začimb (eni dodajajo mušakt, eni ne, eni klinčke in cimet, drugi spet ne, tretji čarajo  kaj drugega).

Meni je ta torta užizna le s smetano, sicer je presuha, ne glede na marmelado.

Čim se doda kakršna koli krema, to ni več linška torta.

 

Mamamia

 

mamamia

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. apr 2009 16:26

Bi bil v bistvu v primeru, če dodaš še sadje, bolj pravilen izraz "krostata" ?

(tudi jaz domnevam, da je "linška torta" edino tista s podlago iz krhkega, "linškega" testa in pomazana z mamelado)

Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. apr 2009 16:43

Še recept iz moje stare kuharice:

Mojca

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. apr 2009 17:31

Bo potrebno sprobat. Rada bi zbrala nekaj hitrih in užitnih receptov. Največji problem je, ko sem utrujena, pa se mi ne da še ne vem kaj delat in mešat kreme, potem paše čez noč v hladilnik...... Upa, da bo tudi Vendy s Stano kaj stuhtala in bo zopet nekaj lepega in dobrega. lp Vesna

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

4. apr 2009 20:40

originalni recept za linško torto je sicer zelo star in se prvič pojavi že začetek 18. stol v skoraj sedanj obliki, pravi moja K. und K. kuharska knjiga. sodoben recept pa kot pravi zgodba je iz leta 1822, iz linške slaščičarne... testo pa je linško, kaj pa drugega? ;) skratna na dunajskem dvoru je bila linška torta takšna: 300g moke 300g mletih praženih lešnikov (lahko zamanjamo z mandlji) 300g masla 220g sladkorja 1 celo jajce 1 rumenjak 1/2 žličke mletih žbic 1 žlička cimeta lupina in sok pol limone ---- 40 g marezanih ali nalistanih mandljev sladkor v prahu 1 bel tortni oblat ribezova marmelada moko in maslo z vilicami zamesimo v čim manjše kosmiče. dodamo ostale sestavine in na hitro zamesimo masleno testo. 1/2 ure naj počiva na hladnem. 2/3 testa razvaljamo in s prsti pritisnemo v okrogel pekač (26 cm) nanj namestimo oblat za prst manjšega, kot je torta. na oblat namažemo marmelado in s preostalega testa naredimo rob in mrežo. posujemo z mandlji pečemo 50 min v rednje razgreti pečici. potresemo s sladkorjem v prahu. zagotovo torat potrebuje čaj ali kavo in smetana ne škodi ;) anglež bi jo prelili z angleško kremo. enako so me vprašali nazadnje na smučišču v badu. jaz ne bi tega reklamiral. skodelica čaja in žlica smetane sta zadsti. obstaja tudi vmešana razičica, kjer je testo mehkejše in rob ter mrežo se nabrizga. že dolgo je nisem pekel in sploh ne vem, če se da sploh še dobit tortne oblate pri nas? je zelo enostavna torta za naredit in takoj ko pomislim nanjo se mi zavrti film v mojo mladost in temnega salona tete denise iz enega drugega časa, kako je vsako soboto s tresočo roko pononsno prinesla kako mojstrovino avstrijskega slaščičarstva na mizo in potem postregla s čajem in jaz sem jedel in poslušal brbotanje odrasil v ozadju in ko sem pojedel sem dobil še en kos in nihče ni protestiral. cellnet

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. apr 2009 23:10

Cellnet, kakšen tortni oblat je imel v mislih pisec "tvojega" recepta? A gre za biskvitno ploščo ali kaj drugega?

Me res zanima, ker sem do sedaj zasledila samo variante krhko testo + marmelada + mreža oz krhkega testa.

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti