Velika noč

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. apr 2009 13:26

Sicer pa - to je kulinarični forum, zato se tu pogovarjamo o hrani. Sem sigurna, da se vsi zavedamo tudi samega praznika, vendar kot sem dejala - to je kulinarika 

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. apr 2009 19:43

Krščansko ozadje ima pa pogansko ozadje.

lp

cervus

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

15. apr 2009 10:32

Menihe naredila po receptu najboljši mlečni kruhek od Veri. Bili so čudoviti, žal, sem recept zmanjšala, ker nisem vedela kako mi bo ratalo, tako, da sta prišla samo dva in bila zelo hitro pojedena . Hvala vsem za nasvet . Aja, nočna potica je zakon. V petek mi je kruhomat zamesil testo, naredila skupaj potice, jih dala v klet in v soboto zjutraj v pečico. Čudovito so vzhajale, nikoli prej tako lepo. Kdor si je izmislil ta recept, zasluži medaljo . Lepe tudi popraznične dneve . zvezdica55

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

30. mar 2013 6:54

VSEM ŽELIM IZ SRCA PRELEPE VELIKONOČNE PRAZNIKE. Upam da jih boste preživeli z najdražjimi, v prijetnnem objemu domačih štirih sten, za mizo polno kulinaričnih dobrot, katerim se bomo prvo tiho priklonili in se zahvalali, da imamo možnost izbire, denar ter ob sebi ljudi katerim nekaj pomenimo. Izkoristite tole druženje, dosti klepetajte, jejte preudarno (saj poznate tisti SUPER JAP.IZREK: Od mize vedno vstani 80% sit. Če pa vam to ne zaleže, pa se spomnite da se poletje neizbežno bliža :P )a z užitkom, srkajte čaj ali žitno kafico, pridno mažite hren na potico/šunko/dober in kvaliteten kruh ali pa ga kar "uničujte" na žlico (tako kot jaz. Obožujem hren z jajčko ali pa varianta LIPTAVERja s hrenom. Božansko!). Naj bo to pokora za grešenje med 40dnevnim postom xD.

Skratka...Naj vam bo podaljšan vikend sila sproščujoč, družinski, pekovsko/kuharsko pester ter izzivajoč in naj pod rokami vas ter vaše družine nastajajo slastni in gurmanski obroki.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

3. apr 2015 16:19

  Vsem skupaj iz srca želim blagoslovljene, mirne in doživete velikonočne praznike v krogu vseh, ki jih imate                radi. 



mopsika

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 03. 2015 16:21

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

4. apr 2015 10:14

mopsika, tudi tebi in tvojim 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

4. apr 2015 14:22

Tudi jaz želim vsem lepe velikonočne praznike.

 

Vrtejbenka

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

25. mar 2016 18:21

   Vsem skupaj zelim blagoslovljene Velikonočne praznike. Naj vam in vašim najdrazjim prinesejo notranji mir,   v srcu srečo in zadovoljstvo.    

mopsika

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

26. mar 2016 7:34

Želim vam lepe velikonočne praznike, veliko sončka v srčku, dobre volje in družinske sreče in seveda

ursula-ce

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

26. mar 2016 8:14

 

Že velika noč prihaja, vse brsti in  vriska, raja-

svetla radost ni mi tuja, kadar pojem: Aleluja!

Vse diši okoli hiše, in še vetrič sladko piše,

mati pečejo kolače, očka režejo mi krače.

Voščim praznike vesele, vam želim pogače bele,

torte sladke in dehteče, pirhe rdeče, mnogo sreče.

 

Veronika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti