Velika noč

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

tema odprta - 3. apr 2009 19:30 | ogledi: 26.174 | odgovori: 30

Pozdravljeni!

Bliža se Velika noč in nekako pogrešam debate na to temo. Sama sem iskala kaj zanimivega o pripravi velikonočnih jedi, ker bom gostila 22 ljudi, pa nisem našla nič posebnega (ali pa ne znam). Seveda poznam osnovne velikonočne jedi, bom pa čakala še na vaše ideje iz različnih pokrajin in navad.

Hvala in lep večer!

ursula-ce

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

3. apr 2009 20:51

Jaz grem jutri k mesarju - na Dolenjsko kupit šunkico. Z družino se bomo zmenili kaj in kako. Pozdravček!

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

3. apr 2009 21:02

Mi nimamo nič posebnega za kosilo. Ponavadi se povabimo k tašči ali moji mami na kosilo. Imamo pa tradicijonalen zajtrk ko jemo šunko in francosko solato, pa jajčka,... Obvezno pa vedno okrasimo vejico, ki jo naberemo v gozdu. Navesimo gor jajčka, pa rožice, ki jih sami izdelamo. No ponavadi jaz in ta starejši sinko. No jajčka tudi barvamo in imamo lepo zložena v košarici, zraven pa še jajčka iz čokolade, pa še kakšen piščanček v mes. Potem pa kakšen dan prej še kako pletenko z jajčkom spečeva, pa ta glavno- potico. Po kosilu pri tašči ali mami, gremo pa še do none, ki nas sili s potico in vse sorte dobrotami, kljub temu, da smo lih prišli s kosila. No, a nam pa težko,... Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

3. apr 2009 21:07

Ti pa za spremembo bodi faca in mamo, taščo in nono povabi k sebi na velikonočne dobrote. Pozdravček!

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

3. apr 2009 21:13

Ma nona je že v letih in ne prenaša vožnje,...ja sej vem, potico pa še veno speče ob treh zjutraj. No mi smo se preselili iz obale na Kraško notranjsko regijo, kjer je za 4-6 stopinj hladneje z burjo in pol ko gremo k našim na obalo, gremo še malo pohajat, ki je toooooooooooplo. Tle pa vedno piha burja Skoraj, da se da uganit iz kje sem. Nič ne bo, se raje povabimo. Ko pa ne bojo mogli več kuhat, pol pa bomo šli mi v akcijo. No sicer pa jaz zelo rada pečem, potico nardim tudi za mamo, tašči jo nardi nona, kuham pa raje za manj oseb, za več mi ne gre najbolje, smo že delali, ma raje ostajam pri pečenju. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

4. apr 2009 9:17

Meni se zdi nekaj posebnega kostelski želodec. http://www.tsdrustvo-kostel.si/zelodec.htm Ker želodca verjetno nimaš, lahko mešanico vljieš v pekač in spečeš. Tudi tako je zelo, zelo dobro. Predvsem pa je priprava hitra in enostavna. K

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

4. apr 2009 13:50

Jaz sem že začela,venček je na vratih,vejica z jajčki je v vazi ,figurice postavljene po stanovanju,razni velikonočni prtički....pekla bom potico,letos bo kokosova,mož bo barval jajčka,v soboto bom nesla k žegnu,kuhamo pa nič posebnega,verjetno bo kar cvrtje in francoska.

lp goga

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. apr 2009 8:40

Jah nekako ni še časa, služba, služba nas ganja...

Danes popoldan začnem z mangovo in potratno potico ter velikonočnimi piškotki, jutri in v soboto pa še ostalo, pirhi, okrasje...

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

9. apr 2009 11:56

Kako se peče menihe, berny? Ko sem bila mala, nam je otrokom ena gospa, ki je bila doma iz Primorske, vsakemu spekla svojega meniha, da smo ga nesli k žegnu. V glavi je bil oreh. Zelo rada bi spekla kaj takega, pa ne vem kakšno je bilo testo . Mi prosim lahko pomagaš? zvezdica55

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

9. apr 2009 12:17

Pri nas je babica v glavo meniha vedno dala kuhano jajce. Mislim pa, da je za testo uporabljala malce bolj fino varianto testa (več jajc, masla, limonina lupinica) za sladek mlečni kruh. Margot

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti