Inštrukcije za matematiko

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

12. nov 2011 12:22

Ali kdo ve kje bi v Ljubljani našli nekoga ki daje inštrukcije za matemetiko, predmet analiza 1.Hčerka hodi na fakulteto za matematiko, kmalu bodo imeli kolokvij in potrebuje nekaj pomoči.

golubić

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

12. nov 2011 12:51

Predlagam ji, da pocuka za rokav kakega simpatičnega fanta iz višjega letnika, ki je ta izpit že opravil

perpetua

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. nov 2011 13:10

Tudi dekleta od prav tam bodo znala pomagati. In pa - vaje, vaje, vaje.... brez njih ni nič, bi rekla.

rimljanka

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

12. nov 2011 14:17

vem da so vaje najboljše,v osnovni in srednji -ekonomsko gimnazijo je končala ,je zmeraj imela 5 .Zdej  prvič rabi inštrukcije, prej sem ji jaz pomagala če je kaj rabila a to kaj se zdej uči jaz ne znam.Sigurno bo poiskala pomoč v šoli , na šolski strani imajo kolokvije od prej ,vaje samo spet bi rada če je še kje gdo .

golubić

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. nov 2011 16:42

Golubić, tukaj bi ti mogla mi querida amiga lepo odgovorit nekako v stilu, pusti punco da odraste, kaj si pa ti domišljaš, da boš na faksu delala za njo in ji devala nasvete. Veliko več ji bo pomenilo v življenju, če izgubi letnik in se nauči kako se pristopa k stvari ( učenju ) kot če ji ti najdeš fajn inštruktorja. Pa, inštruktorja za fax, a si ti z marsa padla, saj ravno zato gre študirat, da se nauči osnovnih pristopov. Po drugi strani analiza ena res ni ne vem kakšna znanost, odvisno kolk je bila redna na predavanjih. Rabi šop papirja, svinčnik, knjigo ( učbenik ) in zbirko nalog ( menda se ja ni v nekaj desetletjih vse skup zelo spremenilo ). Tist, kaj ne razumeš, mimgrede koga vprašaš, ki je na isti stopnji, če ga ni, pošineš sam, le, da mal bolj počasi. Sama snov ( kol se spomnem so vrste, funkcije, odvodi in integrali vse ena sama lepa snov, le da zahteva zic ledra in nič več. Kakšen inštruktor neki, če bi jaz bil tvoja hčerka bi te nekam poslal.

 

 

ežoj

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. nov 2011 17:37

Začetne inštrukcije v 1. letniku faktultete so zelo dobrodošla pomoč. Tudi srednješolskim odličnjakom ni enostavno presedlati iz srednješolskega na visokošolski študij in veliko študentov se zlasti pri matematiki in fiziki v začetku ne znajde. Od blizu sem imela priliko opazovati, da so bile dovolj že enkratne inštrukcije dobrega inštruktorja, ki je predmet znal prikazati na pravi način in pokazati, s katere strani naj se ga lotijo.  Ne v smislu pomoči pri učenju , ampak v smislu spoznavanja načina visokošolskega študija.  Golubić, razumem te in podpiram. In verjetno bodo res najboljši uspešni študentje višjih letnikov. Po možnosti taki, ki so se tudi sami spoprijemali s tem, ker ji bodo znali najbolje pomagati. Mogoče se ti bo javil celo kdo iz foruma?

Cila

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. nov 2011 17:49

ežoj je napisal/a:

Golubić, tukaj bi ti mogla mi querida amiga lepo odgovorit nekako v stilu, pusti punco da odraste, kaj si pa ti domišljaš, da boš na faksu delala za njo in ji devala nasvete. Veliko več ji bo pomenilo v življenju, če izgubi letnik in se nauči kako se pristopa k stvari ( učenju ) kot če ji ti najdeš fajn inštruktorja. Pa, inštruktorja za fax, a si ti z marsa padla, saj ravno zato gre študirat, da se nauči osnovnih pristopov. Po drugi strani analiza ena res ni ne vem kakšna znanost, odvisno kolk je bila redna na predavanjih. Rabi šop papirja, svinčnik, knjigo ( učbenik ) in zbirko nalog ( menda se ja ni v nekaj desetletjih vse skup zelo spremenilo ). Tist, kaj ne razumeš, mimgrede koga vprašaš, ki je na isti stopnji, če ga ni, pošineš sam, le, da mal bolj počasi. Sama snov ( kol se spomnem so vrste, funkcije, odvodi in integrali vse ena sama lepa snov, le da zahteva zic ledra in nič več. Kakšen inštruktor neki, če bi jaz bil tvoja hčerka bi te nekam poslal.

 ežoj

K temu, draga golubić, ni kaj dodati.

Ali še bolj brutalno: pusti svojo hčer pri miru. Pokaži vendar malo spoštovanja do nje in njenih intelektualnih sposobnosti, ker jih ima brez dvoma dovolj, da si sama pomaga. Dobro razmisli, ali res pomagaš njej, ali pomagaš sebi, da se ti ne bo treba sprijazniti z dejstvom, da te tvoj otrok več ne potrebuje?  Ker če punca na univerzitetnem nivoju ni sposobna sama poiskati načina, kako obvladati snov, ki se od nje zahteva v prvem letniku, potem na univerzi nima kaj iskati. Ampak sem trdno prepričana, da tvoja hči tega problema nima - njen problem boš kvečjemu ti, če se bo med kolegi v letniku razvedelo, da njena mama zanjo po kuharskih forumih išče inštrukcije. Kot pravi Cila - res ni za vsakogar lahko presedlati s srednješolskega na univerzitetni nivo podajanja snovi, ampak prav vsak, ki je bil sosoben končati srednjo šolo in ki ima interes, da resno študira, to zmore. Sam. Brez mame. Kaže, da imajo dosti večji problem z odhodom otrok na univerzo današnje mame.

Torej, draga golubić - pomiri se, ker bo vse v redu, samo pusti made ljudi, da odrastejo. Kot je rekel ežoj.

Hčeri pa veliko zadovoljstva pri študiju - saj študentska leta res niso vedno lahka, so pa vseeno zelo lepa.

 

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. nov 2011 19:42

Tukaj dodajam podpis k mnenju ežoja in limnol. Tako se odraste, pa če verjameš ali ne, golubić. Smo dali skozi, ne ravno pri Analizi 1, ampak, ni manjkalo takih izpitov tam, kjer smo študirali, bi rekla. 

rimljanka

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

12. nov 2011 23:26

Uf, jaz se nočem niti spominjati, kako grozno mi je šlo v srednji vse kar je vsebovalo številke

...ampak sem preživela s kar nekaj inštrukcijami in posledično zelo lepo maturirala...

yulchi

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

13. nov 2011 10:22

Jaz samo hočem da bo imela večjo izbiro kdo ji bo pomagal.Sama je že najdla včeraj na imternetu in se že zmenila kaj in kako .Ne rabi veliko ,verjetno samo za začetek .

golubić

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti