Biskvit

missfreya  

član od: 4.1.2011

sporočila: 23

21. maj 2013 14:33

Od kod se je tale post zgoraj še enkrat vzel? Pojma nimam! :) Hvala vam za odgovore. Bom potem raje pekla v četrtek in petek, za jutri pa kako malenkost. Maš prav Vandelina jr., bolj si želiš, da bo stvar nekaj posebnega, na koncu slabše izpade.

Me pa zanima, kaj naredite vi iz obrezkov biskvita? To bi pa verjetno bilo kul tudi odmrznjeno, če ti takrat, ko delaš torto ne uspe ponucat...?

missfreya

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

21. maj 2013 16:31

Missfreya, iz odrezkov biskvita ponavadi naredim cakepopse :)

Drugače pa iz ostankov biskvita in kreme lahko narediš tiste sladice, ne vem kako se jim reče, ki so zložene v kozarcu :)



Sunny09



 

Sporočilo je spremenil(a) Sunny09 dne 21. 2013 16:35

čoki  

član od: 25.1.2013

sporočila: 90

21. maj 2013 17:28

Če mogoče koga zanima kako jaz naredim biskvit :

1. Biskvit za torte, rolade...:

    4 jajca

    1 jogurtov lonček sladkorja

    2 jušni žlici tople vode

    2 jušni žlici olja

    1 pecilni prašek

    moka

 

Sladkor in jajca dobro penasto vmešam, dodam vodo in olje. Nato pecilni in moko, ki jo dodajam od oka  dokler ni lepo testo. Ponavadi pečem v tortnem modelu 28 cm. Na peki papir zlijem testo in pečem na 180stopinj dokler ne zadiši oz. ko probaš z zobotrebcem in ta ostane čist. Ta biskvit je suh, zato ga vedno z nečim namočim, ali sokom, sladkano vodo, raztopljeno nutelo..

 

2. Biskvit, ki mu po želji dodam koščke čokolade/lešnike/mandlje/orehe/rozine/sadje

   3 jajca

   1 jogurtov lonček sladkorja

   1 jogurtov lonček olja

   1 jogurtov lonček mleka

   1 pecilni

   moka

 

Jajaca penasto vmešam s sladkorjem, dodam olje in mleko. Nato dodam poljubne dodatke, največkrat so to mandlji+koščki čokolade. Nato dodam pecilni in moko, dokler ne nastane lepo testo. Če želim dodati jabolka (se pravi naredim testo brez mandljev in čokolade), jih narežem na koščke, položim na pekač in čez prelijem testo. Pečem dokler ni zobotrebec čist na 180stopinj. Na koncu potresem s sladkorjem v prahu ali pa raztopim čokolado in prelijem, če želim ekstra čokoladno .

 

Če bsta recepta komu prav prišla, jih z veseljem delim. To so moji osnovni biskviti, tudi če najdem dober recept obdržim svoj biskvit, ostalo pa naredim po receptu.

 

Čim več sonca vam želim

čoki

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. maj 2013 22:39

doma zadnje leto bolj kot ne jemo od čokoladnih tort le eno - hersheys. in ne porajtajo kdaj je odmrznjena in kdaj sveža.. ali pa... mogoče nimamo tako razvitih brbončic in živčnih končičev v jeziku in pozobnici za zaznavanje konsistence :D

aboyanasanna  

član od: 23.3.2013

sporočila: 57

22. maj 2013 15:33

To mora biti res dobro ja

aboyanasanna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti