Biskvit

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

20. apr 2009 23:45

Cellnet, to navado imam tudi jaz, namesto olja dam stopljeno maslo. Ampak, nekatere stvari enostavno ne izpadejo tako super. Kot na primer en korenčkov biskvit (ali cake). Z oljem je vedno boljši, ampak jaz olja v pecivu ne maaaraaam. A lahko naredim kaj, kar bi izboljšalo recept?

Vanja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

21. apr 2009 0:24

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Cellnet, to navado imam tudi jaz, namesto olja dam stopljeno maslo. Ampak, nekatere stvari enostavno ne izpadejo tako super. Kot na primer en korenčkov biskvit (ali cake). Z oljem je vedno boljši, ampak jaz olja v pecivu ne maaaraaam. A lahko naredim kaj, kar bi izboljšalo recept?

Vanja

Namesto olja ali stopljenega surovega masla dodaj kuhano maslo.

nola

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

21. apr 2009 6:08

Jaz delam tako.Kolikojajc za isto težo sladkorja in za težo enega jajca manj moke. Vedno uspe. Delam pa tako. Najprej stepem beljake, na koncu dodam malo sladkorja. Porem stepem rumenjake, ki jim dodam vročo vodo. Koliko rumenjakov, toliko žlic vroče vode. Nato dodam sladkor, stepam, po občutku prilijem za kako žlico olja, stepam. Nato dodam moko, orehe, mak, kakao... in počasi vmešam sneg beljakov. Vedno uspe, je rahel in sočen biskvit.

Kyara

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

21. apr 2009 17:57

Recept za biskvit, ki vedno uspe in je preprost, da bolj ne more biti: 6 jajc 6 žlic sladkorja 6 žlic moke 15 min stepaj jajca s sladkorjem, nato nežno vmešaj moko. Speci. Jaz uporabljam moko Farina, univerzalno in jajca velikosti L. Količino poljubno speminjajte - pač kolikor jajc, toliko žlic ostalih sestavin. Zaupala mi ga je sodelavka, ki ga je delala po maminih receptih. Super je! Pozdravček, Stanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. apr 2009 18:23

nola je napisal/a:

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Cellnet, to navado imam tudi jaz, namesto olja dam stopljeno maslo. Ampak, nekatere stvari enostavno ne izpadejo tako super. Kot na primer en korenčkov biskvit (ali cake). Z oljem je vedno boljši, ampak jaz olja v pecivu ne maaaraaam. A lahko naredim kaj, kar bi izboljšalo recept?

[pika] Vanja

Namesto olja ali stopljenega surovega masla dodaj kuhano maslo.

nola
Ali pa smetano. Vendelina jr.

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

22. apr 2009 0:07

vanja saj misliš "carrot cake"? jaz sem imel tudi recept z oljem, pa sem našel zdaj enega z maslom in orehi in mi je najbolj všeč. je pa večina korenčkovih tort narejenih z oljem, kar najbrž pomeni, da so najbrž boljše ;) poznaš "fannie farmer baking book", to je moj prvi vir klasičnih ameriških desertov, tam je eden s stopljenim maslom, ki je odličen. tistega drugega pa sem našel v eni reviji. če hočeš ti ga napišem. pa. drugače pa spadajo testa za torte oz. "cake batter" iz anglosaksonskih receptov med vmešana testa in niso bisviti, ki jim rečejo "genoise" ali "sponge" in nekateri od teh receptov so tudi z oljem. cellnet

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

22. apr 2009 14:25

Mogoče kdo ve za kakšno finto pri pripravi biskvitnega testa brez moke, da se ne bi tako lomilo? Biskvite pripravljam iz jajc, sladkorja, malo maščobe, namesto moke pa dam mlete oreške oz. mleti mak. Dosedaj sem imela s tem hude težave. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^ Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 22. 2009 14:29

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. apr 2009 15:00

Peci beljakovo testo kakšnih pet minut manj kot biskvit, ki vsebuje moko. Ker se testo na zraku, ko se hladi, še malo posuši in je zato bolj krhko. Zato ga vzami iz pečice, koje na otip še prožno in malo mehko, s sušenjem na zraku bo potem ravno pravšnje, da se ne bo lomilo. Mamamia mamamia

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

22. apr 2009 21:08

mambica za kaj pa uporablajš to testo, za rolade? saj za torte ni problema... imam cel kup receptov brez moke. za rolado če zamenjaš moko z zmetimi oreški v receptu, ki gem ga objavil pod to temo tudi deluje, najboljše z res fino zmletimi mandlji. celo tudi če ta isti recept narediš s tretjino kakava, brez preostanka moke, deluje. 6-8 min, na 180oC cellnet

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

23. apr 2009 7:40

Mogoče je bil čas peke res predolg, bom drugič poskusila peči krajši čas. Takšno testo uporabljam za navadni biskvit, ki se potem nareže na kose. Za rulade pa bog ne daj, saj jih ne bi mogla niti zviti. Cellnet, grem zdaj iskat tvoj recept. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti