Biskvit

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

15. apr 2009 19:26

Jaz sem 100 let ločila beljake od rumenjakov in vsakega posebej stepala dokler nisem odkrila tale recept:http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=400

Čeprav nisem za torte, če že delam biskvit z moko ga naredim preprosto kot je po tem receptu: jajca, sladkor in voda enkraten biskvit, poskusite.

 

 

Žigolino, res si naredila krasen biskvit tudi po izgledu

lp

 

 

 

Anamarija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. apr 2009 7:25

jade je napisal/a:

Meni se pa zdi biskvit za torto, ki ne pade dol odličen in od vseh, ki so ga jedli sem dobivala samo pozitivne ocene. No ja mogoče smo samo nevedni in ne poznamo drugega. Ampak tista torta iz tolikokrat omenjenega tečaja je meni bila ... (totalno neokusna), biskvit je bil čisto brez okusa, torte ni hotel jesti čisto nihče, še kuram se je nisem upala dat.

jade

 

Zakaj pa misliš, da sem jo jaz šenkala naprej?   Maslene kreme mi prav nič ne sedejo.

Loni Makaroni

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

16. apr 2009 8:05

Meni pa prav nič ne sedejo biskviti z zelenjavnimi dodatki. Nekatere ste omenile, da daste v maso rdečo peso, jaz pa sem pred kratkim naletela na recept za korenčkovo torto, pri kateri se v biskvit nariba korenček. Naj bo torta še tako dobra, ampak jaz je zagotovo ne bi poizkusila. Sladice in zelenjava mi pač ne gredo skupaj. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^ Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 16. 2009 08:06

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

16. apr 2009 10:07

mambica, mambica,.... Imas malo predsodkov, kaj? . Nic zato, da ne bos mislila da te kritiziram. Ampak poskusi kdaj. Meni so pa take nenavadne kombinacije zelo zanimive. Korencek je sploh ena taka fina zadeva, ki je ze sama po sebi sladka. Kot otrok sem sploh obozevala naribano korenje s sladkorjem . Potem tudi korenckovega soka nikoli ne pijes? Ali pa je to samo v zvezi z biskviti? Torto sem pa ze veckrat naredila in je zelo dobra, socna. Me pa firbec matra, kaksna je cokoladna torta s kislim zeljem , to ti je sele kombinacija. http://www.recipezaar.com/German-Chocolate-Sauerkraut-C LP, R.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. apr 2009 17:40

Pecivo, kjer se testo dela tako, da se namesto moke uporablja pasiran fižol, je tudi super. Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. apr 2009 17:51

Pa z zuccinniji in orančnimi bučami je tudi super, še posebej, če imajo kašne orehe notri.

Eeee, kaj pa moja Pita iz sladkega krompirja. Prav odlična je kot sladica. Pa Creme Brulee z bučami, oj joj.

Ko sem prvič jedla Avokadovo kremo kot desert tudi nisem mogla verjet...

Finta je v tem, da bi ti bilo sigurno všeč, če ne bi vedela. Pred kratkim je Seinfeldova žena izdala knjigo z recepti, v katerih imajo vse jedi, tudi brownies ipd. velike količine zelenjave kot glavni sestavni del.

Mislim, da imamo vsi kakšne predsodke.

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. apr 2009 18:02

Konec koncev ni natančno definirano, kaj je zelenjava in kaj sadje. Ali pa samo jaz tega ne vem.

Ker je paradižnik menda zelenjava, voljčje jabolko sadje; pa sta v bližnjem osrodstvu. Rabarbara sadje...blitva zelenjava...pa sta si tudi v bližnjem sorodstvu.

rimljanka - zasebno mnenje

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

16. apr 2009 22:11

@rimljanka to misliš kako dojemamo paradižnik ali rabarbaro. saj drugače je paradižnik sadež in rabarbara zelenjava, ne? ;) korenčkova torta je super! browniji z bučkami tudi, in podobne kombinacije. moja majljubša iz te družine je čajna torta iz jedilne buče in raznih jedrc (bučna semena, sončnična, orehi...) z javorjevim sirupom. ampak če smo natančni to niso biskviti. so umešana testa. biskvit je jajčna pena (lahko rumenjaki in beljaki skupaj ali stepeni beljaki, lahko celo brez rumenjakov...), sladkor, moka in stopljeno maslo ali olje + eventuelne začimbe cellnet

Karjolca  

član od: 27.10.2008

sporočila: 30

16. apr 2009 22:28

Pozdravljene, razpisale ste se in nastal je skoraj cel doktorat iz teh biskvitov in raznih variacij na to temo. Jaz osebno že kar nekaj 100 tort ne ločujem beljakov in rumenjakov, ampak dam jajca in sladkor v skledo, vklopim mixer, grem vmes k sosedi na kavo ali pokličem prijateljico (cca. 15-20 min.) in ko se vrnem, je masa ravno prav 'bela' da dodam samo še moko, vodo in za noževo konico pecilnega, pa je. In kar je najlepše, vedo uspe. Pa veliko uspeha in zadovoljstva pri kulinarčkanju... Karjolca Karjolca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. apr 2009 11:20

Cellnet, sama sem strašen pristaš pravilnega imenovanja in kar se mene tiče, je biskvit tisto, ko zapečeš jajčno kremo in moko, če se pa kaj doda, od čokolade, oreščkov, zelenjavnih sokov...je pa to zamešano testo na biskvitni osnovi. Ampak, daj, stri tale metodološki in epistemološki oreh: zakaj je jajčna masa z moko, ki se ji doda maslo, še vedno biskvit, medtem ko jajčna masa z moko, ki se ji doda npr pasiraa pesa...to je pa umešano testo? Kaj je tisto v maslu, da celotno tvarino, ki se ji maslo doda, še vedno definira kot biskvit? Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti