Rižev narastek

neznan uporabnik
tema odprta - 28. jan 2001 12:12 | ogledi: 15.547 | odgovori: 8

Žena bi rada recept za pripravo riževega narastka.

Lep pozdrav,

Andrej!

Andrej

neznan uporabnik

28. jan 2001 14:59

Poskusite takle rižev narastek: *15 dag riža,3/4 l mleka, 1 žlica masla ali margarine, ščepec soli, limonina lupinica, 4 jajca, 6 žlic sladkorja, 1 zavitek van. sladkorja, 2 žlici drobtin. *Riž preberemo, operemo in odcedimo. Mleko vlijemo v lonec, damo vanj maslo, sol ter limonino lupinico in ga zavremo. V vrelo mleko zakuhamo riž. Vre naj mirno 20 minut, nekajkrat premešamo. Kuhan riž ohladimo. Rumenjake, 3 žlice sladkorja in vanil. sladkor penasto umešamo. Naraslo kremo zamešamo z drobtinami vred v ohlajen riž. Beljake stepemo v trd sneg in vtepemo vanj 3 žlice sladkorja. Sneg rahlo zamešamo v riž. Pekač namastimo in potresemo z drobtinicami, naložimo zmes ter jo poravnamo. *Narastek pečemo 10 min pri 200 stopinj C in nato še 20 min pri 170 stopinj C. *Ponudimo nekoliko ohlajen. Dober tek, pa en lp Bibi

neznan uporabnik

29. jan 2001 9:43

Spoštovana Bibi. Recept je zares dober in lepo napisan. Dali ga bomo na KULSLO , dabodo še drugi ga lahko uporabili. Jaz dodam mlečnemu rižu tudi v rum namočene rozine ali pa narezano sadje. Stvar okusa.

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

9. jun 2011 22:00

S čim pa ponudite rižev narastek, če ga imate za kosilo?

LP, Oaza

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. jun 2011 22:06

Zelenjavna juha (lahko z malo mesa, nekaj takega kot kuha ežoj, recimo), rižev natrastek in kompot.

Lepo, da si uporabila že odprto temo.


rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 09. 2011 22:07

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

9. jun 2011 22:09

Mi smo ga ponavadi jedli kar s kompotom, pa se mi zdi to malo prelahko kosilo. Jutri bom potem naredila zraven še korenčkovo juho, mislim, da bo tako vredu. Hvala, Rimljanka, potrditev mi je manjkala!

LP, Oaza

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

9. jun 2011 22:15

Če misliš na sam narastek, potem ga lahko osvežiš z nerazrečenim malinovcem oz. drugimi sirupi.Meni je to sladko zato rižev narestek prelijem z v mikrovalovni pečici zavretim jagodičjem,primerno sezoni.Sedaj so jagode,bo ribez,itd.

Narastek je lahko samostojna jed lahko ga ponudiš zraven zelenjavne juhe, po želji in okusu!!!

adalbert

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

11. jun 2011 15:46

Narastek delam podobno kot je zgoraj opisano, vendar namesto drobtin dam beli zdrob in maso vsujem v

pekač najprej do polovice, dodam naribana jabolka, ki jih nato prekrijem z drugo polovico mase. Po vrhu prelijem z  mešanico;2 žlice k. smetane, 1 jajce in žličko sladkorja. Ta skorjica mi je najljubša.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti