Vere, krščanstvo, hinduizem, budizem... - duhovnost...

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

3. apr 2009 11:00

že kar nekaj časa ne sledim nobenemu forumu, ampak mislim, da če odpreš tako temo na siolovem ali rtv forumu, bojo presrečni;-) feferon Sporočilo je spremenil(a) feferon dne 03. apr 2009 11:01:16

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

3. apr 2009 11:55

http://forumipkc.mojforum.si/ Evo ti ga, en ateistični forum, še več boš pa našla na kakšnem filozofskem forumu, Zofijini misleci, pa Filozofi.net ali nekaj takšnega, poguglaj, pa bo. Tvojemu nicku nedoumljivo pa se mi zdi, da te je presvetlil Zeitgeist. V bistvu gre za zelo dobro narejen filmček, ki pa ne pove nič novega in ne odkriva nič bistvenega. Če iščeš tovrstne tematike, evo, v svojem fahu štirje najbolj izpostavljeni avtorji: Dawkins, Dennett, Hitchens in Harris. Ta prvi ima tudi slovenske prevode, vse pa je moč najti na youtube. http://www.youtube.com/watch?v=6mmskXXetcg -ena ta boljših Se pa strinajm z Andrejčkom, da tovrstna tematika naj nima mesta na tem forumu, ker se bomo, takoj, ko se bo začelo "pro et kontra", skregali. So pač teme na katere ljudje reagiramo pretirano čustveno, isto kot če bi odprl temo: JBT heroj ali zločinec. Ali pa temo o izbrisanih. Za nekatere debate so bolj primerni drugi forumi. lp Vlado

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

3. apr 2009 12:49

Al pa na gape.org tam debatirajo o vsem živem. Sem ravno brala nekaj... http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 03. apr 2009 12:50:03

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

3. apr 2009 13:09

Ah ja nooo! Pa saj je ženska samo odprla eno tem. Saj tukaj tudi pišete "sve in svašta", zato res ne vem, zakaj ne bi bila tudi to ena izmed tem. Nivo pogovora pa tako ali tako tudi tule gor včasih precej pade, pa ni važno, če pišejo bolj ali manj znane kulslo prijateljice. Inteligentka, sama lahko napišem, da sicer nisem pripadnih nobene izmed religij, vendar pa kljub temu verjamem v "nekaj", česar ne morem opredeliti in za kar ne rabim hoditi na kakšne posebne obrede. Med prijatelji in znanci imam ljudi različnih veroizpovedi, največ seveda rimokatoliških, se pa vmes najdejo tudi pristaši budizma, islama in še kdo. Še nikoli se nisem z nikomer "zapela" na to tematiko in dopuščam različnost. Vsak ima lahko svoje mnenje. mojcca

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

3. apr 2009 13:18

Še en bebav odgovor - Drejček, Lisa, Nena-morje in feferon

rrr

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. apr 2009 13:23

Oh, inteligentka, na to temo je bilo že kup debat, kar odpri kakšno staro pa tam nadaljuj. Meni se tudi zdi, da iščeš kvazi kontroverzne teme, da bi malo dvignila perje. Brez veze.

tulka

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

16. apr 2009 19:55

oj, hvala za info o različnih forumih - in, ne ne iščem kar v tri fole... mene to res zanima, v zvezi z verami.. ker sem se s temi zadevami precej soočala in veliko o tem razmišljala - o raznih zelo vernih in poduhovljenih ljudeh - a zanimivo - velikih pošastih in prav groznih ljudeh... zato pravim, da se nekateri za vero skrivajo, a v resnici noter je čisto nekaj drugega.. a nekako mora preživeti in vera ga pravzaprav umirja, kar je na en način dobro.. a je tudi dosti zlaganosti in želje po nadvladi in velikem spoštovanju in ponižnosti vernikov.. sem nekaj več - saj slišite zgodbe o raznih pedofilih, pa o budistih in poduhovljencih, ki učijo druge, a sami ne znajo.. skozi vernike in kliente pravzaprav ćistijo sebe, se soočajo s sabo in si dvigujejo občutek samopomembnosti - a zadaj je nek fanatizem in amaterizem.. ki lahko naredi veliko škode..... recimo v indiji - kaj je tam?! verjamem pa, da je vera dejansko nastala iz neke stiske, ljudem pomaga živeti... in nisi tako sam.. včasih pa je bila edina evidenca pravzaprav v cerkvi - rojstva, smrti... itd sem na hitro navrgla par misli.... in te različne izkušnje - dobre in slabe, me zanimajo - res zanimajo.. verjamem pa, da so tudi dobri, verni, poduhovljeni ljudje... by - perje pa leti, leti okrog nas - daj no tulka - saj tudi toča pada.. pa? inteligentka

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

16. apr 2009 20:27

Evo jaz bi povedala samo to... Realno gledano sem kristajn. Vzgojena v to in tako je. Ampak z moje strani skregana s cerkvijo...kar je cerkev naredila v zgodovini človeštva je ogabno in nobeno opravičilo tega ne more izbrisati. Velikorat od mojega sošolca (ki je za moje pojme malo preveč bral Sveto pismo---nič osebnega) "kaj osebno je tebi naredila cerkev,da je ne maraš?"...na to dobi preprost odgovor,ki mu zapre gofljo "kaj osebno je tebi storil Hitler?" (da ne bo kdo mislil da zagovarjam Hitlerja!). Verujem...v Boga,v posmrtno življenje...v nekaj kar bo po smrti,verjamem da duša gre iz telesa,verjamem v angele varuhe in vse ostalo sranje.Ampak zato ne rabim nobene potrebe hodit k maši (kar mi sveto zatrjuje moj dedek)...jaz se lahko povežem z Bogom doma,če pa občasno začutim kakršnokoli potrebo po nevemkakšni močenjši povezavi jo pa tud mahnem k našemu župniku (ki je res faca) in rečeva eno debato. Pa tudi k maši grem za vse večje praznike,bolj iz bontona kot iz nuje. Zame imajo v večini vse vere isti point. Posmrtno življenje,reinkarnacija,vse imajo nekoga za boga ipd. Zakaj se je potem hudiča treba klat in pobijat tudi ne vem...nesmiselno,brez zveze... Nič nimam proti nobeni veri.Naj bo,naj vsak veruje v tisto kar mu zapaše (pa če v svoje svete gate)...ampak lepo prosim (joj to pa res vsak dan govorim) ne vsiljuj mi svoje vere!Če si ti 3x na dan pri maši PRAV,jaz ne bom!Pa če mi po trepalnicah hodiš...in ni mi treba citirati Sv.Pisma (ne moreš verjeti,da kakšen citat še jaz znam),ker me boli organ kaj je kdo kdaj kje komu napisal. Če Bog je,potem ve kaj mislim,če Boga ni prav,me bodo pa po smrti lepo zasuli... In s tem sem povedala vse,kar si mislim o vsem. PS: je kdaj kdo sploh pomislil da so Evangeliji in Sv.Pismo pač samo dobre knige,v katere folk verjame,da so zgodbe resnične?Mogoče je imel pa kdaj kdo smao preveč časa pa se je spravil pisat in ljudem "dal" resnico?Potemtakem lahko trdimo da je Da vincijeva šifra drugo sveto pismo :D Roncolino

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

16. apr 2009 21:25

Pa kdo vraga ste vi vsi skupaj, da lahko sodite kaj je bebavo in kaj ni ?!? In to ne sodi na Kulinariko, ker je le-ta namenjena gospodinjstvu? Kako so priročne začasne izgube spomina... Ravno na tej "gospodinjstvu namenjeni Kulinariki" imamo kup tem, ki se ne tičejo gospodinjstva in govorijo o make-upu, oblačilih, čevljih, zakonskih odnosih, seksu, kupovanju avtomobila, boleznih, duševnih stiskah, izletih, potovanjih, pravu, ... ... In zakaj tam nihče ne napiše, da je tema bebava? Sicer pa, če se ne motim obstaja filter, ki je bil uveden ravno zaradi tega, da ne berete stvari, ki vas ne zanimajo. Issi

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. apr 2009 21:31

Ej, Roncolino,

to si me pa presenetila. Tebe imam za eno srednješolko ( ali morda študentko na začetku študija ), in me presenečaš s takšnim ( po moje zrelim ) razmišljanjem. Morda so nekatere besede mal robate (...v nekaj kar bo po smrti,verjamem da duša gre iz telesa,verjamem v angele varuhe in vse ostalo sranje. ). Vsekakor:.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti