Vere, krščanstvo, hinduizem, budizem... - duhovnost...

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

tema odprta - 2. apr 2009 10:25 | ogledi: 4.590 | odgovori: 38

oj, mene pa zanima kaj vi mislite o teh verah - vaše izkušnje - dobre in slabe plati.. ker je wran napisal, ob temi za dober zakon, da v krščanski veri bog združi in seveda bog tudi razdruži.. tako nekako.. s čemer se pa jaz ne strinjam... ker mislim, da smo mi gospodarji svojega življenja in, da morajo partnerji narazen, če je zakon problematičen - razne agresije.. glede teh ver imam jaz dosti dilem - nisem katoličanka - verjamem pa v naravo, v dobro, v pravičnost narave, v nekaj več.. le za vero se nisem opredelila.. ni mi samoumevno, da vero povzamem zato, ker mi jo je nekdo vcepil.. sama izbiram, kar mi najbolj leži.. verjamem pa, da se ljudje za nekimi verami skrivajo, tudi zato, da lažje živijo, pa tudi v bistvu zaradi več razlogov.. joj, to je verjamem zelo delikatna tema - pač smo različni na tem svetu in strpnost je dobrodošla... kdo je gledal film - duh časa?... tam so stvari v katere verjame množica ljudi postavljene na glavo... itak pa verjamem, da so si ljudje za svoje bivanje - (prav iz revščine je nastalo marsikaj) omislili marsikaj, preprosto zato, da jim je bilo lažje.. še danes je tako.. lažje ob smrti, ob pomankanju, tako so lahko skromneje in varčneje preživeli.. saj ni bilo raznoraznih pomoči, kot jih je danes... sem se spet razpisala, a tako se mi mudi... ... moram res končat! by inteligentka

 

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. apr 2009 10:36

Vsakdo ima pravico verovati v tisto, kar njemu paše. Nikakor pa ne bi verovanja enačila s skrivanjem.

Loni Makaroni

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

2. apr 2009 10:39

ko bom imela več časa, bom napisala kaj sem mislila s tem skrivanjem, da me ne bi napačno razumeli... ok? samo ne se jezit - jaz pač razmišljam po svoje... pa, pa inteligentka

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

2. apr 2009 10:56

brez zamere, verjamem, da rada konstruktivno debatiraš o raznih temah, samo a se Ti zdi ustrezno take debate odpirat na Kulinariki, kjer je glavna poanta prevsem gospodinjstvo?

osebno nimam nič proti konstruktivnim debatam, svoja stališča znam zelo dobro utemeljiti, vendar zadnja leta dobivam občutek, da je naša Kulinarika izgubila svojo poanto in je postala "odlagališče" za vse mogoče ...

še enkrat brez zamere, ampak prosim vse tu gor, ki sodelujete, dajte malo premislit, kam kakšna stvar sodi in kaj kam ne.

Drejček

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

2. apr 2009 11:00

Tudi jaz sem že razmišljala podobno - ženska očitno nima nobene dobre prijateljice/a, pa malo "pomodruje" anonimno tukaj. Glede na visoko mnenje o lastnih sposobnostih (glej nick), pa je verjetno očarana nad branjem svojih prispevkov. Lisa

neznan uporabnik

2. apr 2009 21:30

hmm zanimiva tema,pa samo trije bebavi odgovori.portal :ostale teme pomeni nič kuhanja ,vse ostalo.pa lep pozdrav. hmm

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

2. apr 2009 21:34

Lisa Nena-morje

neznan uporabnik

2. apr 2009 21:42

nena-morje daješ podporo lisi in se norčuješ iz intiligentke..ti imaš pa dober nik,le kje si ga pobrala.pa lep pozdrav. hmm

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

3. apr 2009 10:31

oj, drejcek, pišem na kulinariko pod - ostale teme -.. ne pod recepte, gospodinjstvo, oglasi itd.. na tem forumu pa so takšne in drugačne debate.. kulinarika ni nikakršno odlagališče in poglej si pod predstavitvijo članov, da tukaj sodeluje veliko ljudi različne starosti in izobrazbe.. malo pa boš že moral razmisliti, da bi zaupal naši presoji o čem pa želimo razpravljati.. in vesela sem, da je kulinarika tako razširila ponudbo in možnosti za komuniciranje.. za očitke in jezo pa lahko greš na -stranski tir -, kjer so zatežene teme.. ja lisa res imam dobro mnenje o svoji inteligenci in zadovoljna sem s svojimi prispevki.. zakaj pa ne? ali pa naj se skrijem za vogal in se sramujem? kaj pa je narobe s tem, da si ponosen nase? slovenci smo premalo.. ne boš verjela, da prijateljico imam, ne samo eno, pa veliko družbe vseh starosti... kolikor želim se lahko družim.. sem član glasbene skupine, lokala, različnih organizacij, kjer koordiniram zadeve v vodstvu; a sem velikokrat rada sama, berem, razmišljam in pišem - to mi je res všeč.. meni celo zamerijo, ker me kar ni in me iščejo in vabijo na razne kraje - tudi družino imam veliko, hčere, brate, sestre, nečake itd.. tukaj nisem anonimno, ker sem že javno napisala kje me lahko vidite - na netlogu imam stran in na facebooku.. in še, všeč mi je druženje tu na kulinariki in seveda zelo pomembno mi je mnenje različnih članov, ker sem tu na kulinariki našla ogromno različnih informacij - tukaj je veliko inteligentk in inteligentov... wran51 - ta inteligentka je nastala tako super - seveda ni moj izum, ampak moja hči, ko je imela nekih deset let jo je izumila.. sediva midve v dnevni in se pogovarjava, zraven psica mešanka, majhna.. in ji nekaj govorim, ona pa eno uho gor, eno pa nazaj, velike oči in posluša in študira strašno modro.. ne moreš verjet! in s.: "mami poglej inteligentko!" mi je bil izraz tako všeč, ker ji je res pristojal, ko se je tako držala.. no, tako wran51... no pa še nekaj: se mi je kar zdelo, da bodo kaki - taki odzivi na to temo krščanstva itd, ker so to tako občutljive teme in kot bi bili nedotakljivi.. ne vem pa zakaj... same vere so ok, le institucije, ki stojijo za njimi so pa druga pesem... - no ja nisem vedno ponosna na vsako mojo izjavo - marsikašno pa naumim - ta mi je všeč - razmišljam, da preveč razmišljam - hahaha.. pa, pa inteligentka

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

3. apr 2009 10:44

Se strinjam z Liso in drejčkom. Tema ne spada na kulinariko. Saj ne da bi se moglo tu pisati samo o kuhanju in ne da tu ni ljudi, ki bi bili sposobni še kaj drugega kot kuhanje. Razlog je, da taka tema hitro spremeni namen in postane vse kaj drugega kot konstruktivna debata. Marsikdo bo spet prizadet. O teh stvareh lahko debatiraš na drugih portalih in forumih, lahko tudi s tvojimi kolegi na facebooku in netlogu. Kulinarike se mi pa zdi škoda.... feferon

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

3. apr 2009 10:49

no feferon pa napiši mi še kakšen portal, forum, kjer me ne bodo na.....li pa, pa inteligentka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti