Aspik - pomoč

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

2. apr 2009 4:31

cellnet je napisal/a:
@nola agar moraš prevret, ker se drugače sploh ne stopi in ni preveč občutljiv na temp. lahko segreješ in spet strdiš brez problema... želatine pa ne, saj izgubi del moči če jo kuhaš... to je pomembno predvsem če je želatine ravno na meji, kar naredi žele dober... z zmrzovanjem sicer tudi jaz pri sladicah, ko gre za stabilizacijo moussov nimam tezav, se mi je pa enkrat en žele spremenil napol v juho... tudi pod naravno žolco, če je zmrznjena se naredi taka neprijetna luža... kot da bi želatina spustila malo vode... in žele postane trši. nimaš takega občutka? cellnet

Ne, nimam tega občutka. Naravno žolco, ko je še topla in tekoča, nalijem v steklenice, ohladim in zamrznem. Ko jo potrebujem, jo odtalim, prevrem, nalijem v model in počakam, da se spet strdi.

Nikoli se mi še ni naredila kakšna luža, pa tako ravnam že leta.

nola

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. apr 2009 5:44

Nola, pač ne poznaš teorije, ki to trdi, samo iz prakse pa.....................

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. apr 2009 7:22

Cellnet, glede popravljanja napak v slovenščini, to se samo nastavi v Wordu "check spelling" - ti imaš očitno nastavljeno na angleščino, samo spremeni v slovenščino...

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

2. apr 2009 8:03

ja v wordu že znam... :) tale programcek, ki ga omenjam, pa popravlja v vseh oknih, kamor tipkaš... tudi recimo v tem forumu. če bi tipkal v ang, bi bile vse napake podčrtane, tako pa je vse podčrtano in mi nič ne pomaga... @nola itak nisem prevelik fan zamrzovanja tako da... ;) zamrznem zdaj samo kakšno osnovo, ki pa je vseeno kako teksturo ima želirana... pri sladicah pa ni nobenih težav z zmrzovanjem. @rimljanka za dober rezultat je neobhodno poznavanje teorije, da se izogniš načinu, da prideš do rezultata s poskusi in napakami, se ti ne zdi? ;) kam bi paprišel, če bi vsako stvar počel v kuhinji ene parkrat, da bi jo naredil, kot je treba... vsaj kar se tehnik tiče... takrat, ko se igraš z okusi, pa je čisto drugače, pa še tam je potrebno vedet, kaj sodi skupaj in kaj ne... :) cellnet

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. apr 2009 9:56

cellnet je napisal/a:
@mamamia joj a mi lahko priskrbiš ta program? ;) jaz imam doma takega, ki v vseh prgramih podčrta vse zatipkane stvari v angleščini... kaj bi dal za slovenskega ;)cellnet

 

Ne morem ti ga dat, ker je naš inetrni, prirejen na naš notranji računalniški sistem, ki je daleč od Worda, (s točno določenim namenom) in je za kogar koli zunaj sistema neuporaben oziroma se sploh ne da namestiti.

 

Ko delam v wordu je pa itak druga zgodba.

 

Mamamia

mamamia

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

2. apr 2009 20:09

škoda, sem se veselil ;) cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti