Ginko biloba

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. apr 2009 12:46

Se bom jaz kar tukaj zraven vrinila - upam, da ne boste zamerili. Namreč, zanima me, če ima kdo praktične izkušnje z grmom, ki se mu reče dišečnik ali blagoduh (Calycanthus). Sicer je literature na pretek (samo osnovni podatki), jaz se pa najbolj zanesem na  informacije iz prve roke . Hvala! Najbolj me zanima, če prenese ostre zime  (no, ja, nekako 600m nad morjem).

Lp

cervus

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

2. apr 2009 12:50

Nahaja se v botaničnem vrtu, tako, da najbrž prezimi. Mogoče z malo pomoči. fresh

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. apr 2009 13:02

No, v Botaničnem vrtu ga le obrežejo tu in tam.................po moje pri tebi, elaphus, ne bi smel imeti  problemov zaradi višine, kako je s prstjo pa ne vem.............

rimljanka - zasebno mnenje

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. apr 2009 13:28

Ja, hvala, torej ga bom kar kupila in posadila - ga na mojo veliko žalost nimajo v H., hehehe, bom morala poromati v ljubljano - ko bom imela spet na voljo štiri kolesa, seveda ;-).  V priročnikih sem prebrala, da mu ustrezajo vsaka vrtna tla, tako, da bo verjetno tudi pri meni lepo rasel (in dišal, seveda!!!!).

Lp

cervus

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

2. apr 2009 15:52

Jaz sem ginko kupila visok dobra 2m visok - na obvoznici Rogaška Slatina je ena vrtnarija. Cena se mi zdi da je bila 100€. lp, vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti