Zeleni čaj

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

31. mar 2009 17:35

@nola ja sem zamešal, sem hitro tipkal... v mislih sem imel tea dust... za gunpowder imaš prav. ker tale dust, bolj podoben smodniku kot pravi smodniški čaj ;) jaz imam to srečo da večkrat potujem in si zaloge čaja kupujem sproti, moram pa priznat, da je razlika več kot očitna, čeprav je ponudba v CHA čisto solidna za začetek. predvsem pri aromah se ponavadi zatakne, saj so te v večini pri nas sintetične in vsiljive, pri boljših čajih pa so naravne in prijetne. @rimljanka naj ti tekne :) se pa strinjam, da se dobi cel kup spodobnih čajev v filter vrečkah. in lady gray je super! posebno za čaje ki se pijejo za žejo... cellnet

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

31. mar 2009 18:34

Sicer pijem zelene čaje z esencami, ker vsaj Japonskega zelenega niti poskusiti ne mislim več. Okus je imel tak, kot da bi dal travo v tarilnico, jo speštal, dolil vodo in precedil. Bljak.

No, za Japonce vem, da imajo zelene čaje tako v lističih kot v vrečkah. Pa tole z vrečkami ninič narobe. Kako bi si ga pa drugače naredila v službi? Pacala s cedilnikom. Nikakor.

Vanja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. mar 2009 18:49

Vanja, poskusi kdaj kakšen dober japonski Gyokuro, pripravi si ga z vodo, ohlajeno na 65-70 stopinj, mogoče bi popravil slab vtis.

Kar se tiče vrečk, se pa strinjam. Dober čaj solidne firme v vrečki je gotovo boljši od razsutega, ki ga skupaj s prahom podjetja, ki čistijo kontejnerje v lukah pometejo po barki, ga zapakirajo in prodajajo tudi po naših marketih.

nola

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

31. mar 2009 20:37

Nola, pila sem ga na Japonskem, pa v prav fensi restavravijah in tudi v Four Seasons Hotelu... Ti z mentolovimi listki ali posušenimi granatnimi jabolki so prav v redu. Čist sam zeleni čaj mi pa res ne gre.

Vanja

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

31. mar 2009 20:46

gyokuro, to pa je nobel čaj ;) mogoče bi za vtis bil dober tudi kamairicha, ki ni tako grenek ali pa moj najljubši tamariokucha, ki je daleč od travnatega okusa... moja najnovejša "pridobitev" pa je sakura, zeleni čaj s cvetovi japonske češnje... cellnet

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. mar 2009 21:08

No Vanja, saj važno je, da je tebi všeč, jaz sem sicer bolj prijateljica rdečih in črnih čajev. Ko cvetijo mandarine, pomaranče in jasmin pa tudi dostikrat vržem nekaj cvetov v čaj, bolj kot sama aroma mi je všeč kako se odpirajo cvetovi v čaju. Dobra ideja tole z granatnimi jabolki, ampak bo treba počakati do jeseni.

Pa če je pozimi mraz, je tudi lepo kaniti kakšno kapljo mleka v čaj.

In seveda, kadarkoli se vrnem iz krajev, kjer pijejo čaj drugače kot pri meni doma, ga gotovo en mesec pripravljam kot tam.

Nimam nič proti naravnim aromam, ne v juhi ne v čaju ne v stanovanju ne v vrtu, ampak bolj ko se staram, bolj mi dopade, da imajo stvari okus in duh po sebi.

nola

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

31. mar 2009 21:44

se strinjam nola, ampak nekatere arome povdarijo druga drugo... čar je če pravzaprav dodane arome ne prepoznaš, samo prva je zato bolj izrazita... si kdaj poskusila dat v govejo juho malo zvezdnatega janeža? čarovnija... ;) ampak saj se lahko ob čaju pogovarjamo tudi o juhi, ne? saj to je pravzaprav tudi "čaj" ;) rdeči čaj s čisto malo prave venilije in kapljic mleka in sem v nebesih... za lahko noč za zajtrk pa skodelico OP s kančkom mleka... za dobro jutro in po obilni večerji je skodelica čaja iz limonine trave tista, ki najbolj osveži. cellnet

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

31. mar 2009 22:26

cellnet je napisal/a:
ne vem če je kaj bolj ali manj zdrav od črnega ali kakšnega drugega ;)sicer pa http://www.dnevnik.si/novice/zdravje/1042255121cell

 

Sem pogledala tale link in moram priznat, da me kake raziskave iz tiste in podobnih držav nič ne ganejo... Če bi za referenco dali vsaj kake Nemce, pa Švicarje, Angleže, Švede...

Če se prav spomnim, ljudje na bližnjem in srednjem vzhodu precej kadijo, tako da ne vem kako relevantne se njihove raziskave...

 

 

Vanja

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

1. apr 2009 10:34

Sem vesel, da se je tako razpisalo o zelenem čaju. Vendar sem sedaj zmeden, omenjajo se čaji, ne vem, kje se dobijo pri nas. Kateri čaj pa je potem kakokovsten v filter vrečkah? V službi ne morem imeti procedure z prelivanjem, lahko pa počakam par minut da se ohladi voda. Se lahko zeleni čaj pije za žejo čez dan ali je količina tudi pomenben faktor? Lp M. karajan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti