Smetanova lešnikova krema

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

tema odprta - 31. mar 2009 7:27 | ogledi: 18.498 | odgovori: 28

Prosila bi vas za recept za lešnikovo kremo - za torto, vendar ne za masleno. Rada bi jo naredila s smetano. Torej smetana, lešniki... kaj še in v kakšnem razmerju. Ali mi lahko kdo pomaga, prosim?

LP!

mijam

mijam

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

31. mar 2009 8:54

Hvala za linke za različne nadeve z orehi in lešniki. Ali ve kdo še za kakšen nadev, ki bi vseboval v glavnem samo smetano, orehe/lešnike in morda sladkor? Mogoče bom skušala skombinirati količino sestavin iz zgoraj navedenih receptov in jih zmešati s smetano. Hvala vam, če pa ima še kdo kakšno idejo, se priporočam. LP! mijam

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

31. mar 2009 9:01

Ti predlagam - rastlinska smetana, lešnikov liker, in drobno mleti lešniki - po občutku! ali pa skuhaj bolj gost lešnikov puding in ga mešaj da se ohladi - ne sme se narediti kožica, to zmešaj s smetano, dodaj malo lešnikovega likerja in po želji mlete lešnike. Lp Moycaa

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

31. mar 2009 10:40

mijam je napisal/a:
Hvala za linke za različne nadeve z orehi in lešniki. Ali ve kdo še za kakšen nadev, ki bi vseboval v glavnem samo smetano, orehe/lešnike in morda sladkor? Mogoče bom skušala skombinirati količino sestavin iz zgoraj navedenih receptov in jih zmešati s smetano. Hvala vam, če pa ima še kdo kakšno idejo, se priporočam. LP! mijam

Mijam, za mešanico stepena smetana-sladkor-mletiorehi/lešniki pač ne potrebuješ natančnega recepta - sestavine odmeriš po želji. Zelo obstojna pa takšna krema najbrž ne bo.

 

Jaz bi poskusila po receptu, ki ti ga je svetovala Vilina - saj ni tako veliko dela s pripravo.

 

S kremo po Vendelininem receptu je malo več "packanja", ampak sem prepričana, da se splača.

Blanchy

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. mar 2009 10:43

Mijam, če boš delala zgolj z lešniki in sladkorjem, bo vse skupaj bolj "kumrno". Bo izgledalo kot malo umazana smetana, okusa pa ne bo nobenega. Čokolado dodajamo zaradi tega, da zadeva dobi malo barve, okus pa vleče na lešnike v primeru, da zadevo obilno in izdatno polivaš z nugatnim likerjem. Možno je tudi, da stopiš nugat in smetano v razmerju 10 dag nugata in 2,5 dl sladke smetane, pustiš, da se zadeva ohladi in potem ohlajeno naslednji dan stepeš in dodaš še malo likerja in malo mletih lešnikov. Vendelina jr.

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

31. mar 2009 11:28

Ja, saj imate prav. Tako sem se 'obesila' na preprosto smetanovo-lešnikovo kremo. Enkrat sem jedla torto, za katero kremo mi je bilo rečeno, da je samo smetana in lešniki. Zgledalo je že tudi tako. Bila je zelo dobra in jaz je ne morem pozabiti. Zato sem pač mislila, da to ne more biti tak problem. Pri avtorici te torte imam namreč občutek, da mi ne bo izdala, če je še kaj drugega notri, zato tipam na kulinariki. Sem si pa tudi ogledala recept, katerega link mi je dala Vilina. Mogoče bom res poskusila tega, saj se mi zdi še najbljižje temu, kar bi rada. Moram pa priznati, ker pudingov ne kupujem veliko različnih vrst, nisem vedela, da obstaja smetanov puding. Se dobi v večini trgovin? Vendelina, tudi tebi hvala za nasvete za kremo, ki si mi jo svetovala. Ker bom že delala tudi čokoladno torto, ne bi mešala v to kremo niti čokolade, jogurta (verjetno malo kislo?)... Mogoče se je bom kdaj drugič lotila... Hvala vseeno za trud. LP! mijam

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. mar 2009 11:43

mijam, preden dodaš lešnike, jih malo na suho popraži, se aroma veliko bolj čuti, kot če jih dodaš mlete brez praženja.

Smetanov puding se dobi v vsaki malo bolje založeni sampostrežni trgovini. Ko ga kuhaš, mu dodaj malo nugata (to je itak lešnikov izdelek) in lešnikovega likerja za barvo, lahko ga potem stepeš skupaj s smetano in nazadnje dodaš prepražene mlete lešnike.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti