Smetanova lešnikova krema

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

31. mar 2009 19:55

daga je napisal/a:
Cellnet, a ne bi ti napisal zgornje razlage med recepte? Tu se bo namreč kar izgubilo, nihče ne bo vedel na katerem forumu je razlaga. Nola, tudi tvoj recept za kremo z lešniki se mi zdi zelo prikladen. Zato vaju prosim, da to napišeta med recepte, ker je oboje zelo uporabno. Hvala! Vem, da je vendelina jr. napisala pri katerem receptu je razlaga, a zdi se mi bolje, če je za kremo napisan recept posebej. Upam, da ne težim in še enkrat hvala! daga Sporočilo je spremenil(a) daga dne 31. mar 2009 16:50:34

 

daga, klikni na B na desni strani okvirja, v katerem je tvoje ime, in post se ti  avtomatsko shrani med tvoje osebne beležke. Tako niti med recepti ne rabiš iskat. Ker nola da toliko nasvetov in idej, pa navodil, da jih je škoda izgubljat po forumih.

 

Mamamia

mamamia

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

31. mar 2009 20:29

Še ne vem, katero kremo bom naredila (konec tedna). Nola, če pa bom delala po tvojem receptu, bom poslikala - upam, da ne bom tako zaposlena s postopkom, da bom pozabila . Če ta teden ne bom uporabila tvoje kreme, bom pa verjetno prav kmalu... Še to, v enem od linku je bil recept s smetanovim pudingom. Bila sem popoldne v trgovini in sem malo gledala te pudinge. Ali ste mislile na kakšno šlag peno? Ali je še kakšen drug puding? LP! Mija mijam

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. mar 2009 20:52

Ne, govor je bil o pudingu z okusom smetane, se spomnim, samo, ne vem več, kje.

rimljanka - zasebno mnenje

mijam  

član od: 22.8.2007

sporočila: 108

1. apr 2009 6:54

Ja, sem potem videla, da je bilo govora v komentarjih pri receptu za Smetanove rezine z orehi - link je prilepila Vilina. To sem šele potem videla, ko sem šla brat tudi komentarje pri tem receptu. Bom pogledala še v kakšni drugi trgovini. LP! mijam

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

1. apr 2009 8:21

Smetanov puding proizvaja Dr. Oetker. Je takšna nežno oranžna vrečkica, gor je pa narisan (slikan) umazano bel - skoraj rumeno oker puding. Lešnikov puding pa proizvaja, če se ne motim Podravka (naj me nekdo popravi, če ni prav) - blagovna znamka Dolcela. Lp, Moycaa

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

1. apr 2009 14:38

Najlepša hvala, mamamia! Človek res izve vsak dan nekaj novega, čeprav sem v letih, ko se mi stalno "dogaja" nekaj novega, nekje sem prebrala, da so to zlasti težave s "pokanjem", torej z vprašanjem "po kaj sem prišla?" daga

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. apr 2009 15:24

Dobrodošla v klubu, daga ... Mamamia

mamamia

MajaMM  

član od: 20.11.2009

sporočila: 1

16. nov 2010 16:51

mijam je napisal/a:
Hvala za linke za različne nadeve z orehi in lešniki. Ali ve kdo še za kakšen nadev, ki bi vseboval v glavnem samo smetano, orehe/lešnike in morda sladkor? Mogoče bom skušala skombinirati količino sestavin iz zgoraj navedenih receptov in jih zmešati s smetano. Hvala vam, če pa ima še kdo kakšno idejo, se priporočam. LP! mijam
Živjo! Priporočam, da mlete lešnike vmešaš v stepeno sladko smetano in vse skupaj nato z mascarpone sirom, lahko dodaš malce ruma in pa seveda sladkor po okusu. LP, Maja MajaMM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti