Hej. rabim pomoč! prosim pomagaj! marjana moškrič!!!!!!!!!!!

Klaraa.x  

član od: 30.3.2009

sporočila: 3

tema odprta - 30. mar 2009 22:44 | ogledi: 9.262 | odgovori: 45

Pozdravljeni. SIcer nisem čisto nova na tej spletni strani, vendar vam bom zdaj razložila mojo težavo. Strara sem 12 let in v četrtek (2.4.) pišem za CankarJevo priznanje. Knjiga STVAR, ki jo je napisala Marjana Moškrič mi je biLa zelo všeč, vendar nikJer nisem dobila nič podatko o teJ pisateljici. V spisu, ki ga bom pisala pa potrebujem povedat nekaj o pisatelJici. V tej stiski se razmišljala kje naj dobim nekaj o njej, ker na nobeni spletni strani ni NIČ pisaLo o njej. Potem pa sem se spomnila!. KULINARIČNA SLOVENIJA. najboljši portaL! Seveda tudi najbolj obiskan in hkrati najbolj komentiran. Odločila sem se da bom temu portalu pisala o moji stiski, ker se biLa prepričana da me ne boste razočaraLi, saj ste tukaj sami res faJn Ludje.! zdaj pa nujno potrebujem vašo pomoč. PROSIM; če kdo kakorkoli na kakršn koli način pozna Marjano Moškrič ali pa ve kakšno spletno stran, kjer piše kaj o njej, naj mi prosim tukaj napiše do četrtka.! PROSIM!!!!!!!!!!!

Kdor pa ima tudi gmail ali email ali hotmail naj mi pa pošlje na naslov:

upam.da.superstar@gmail.com

RES HVALA IN RAČUNAM NA VAS.!!!!!!!!!!!!!!

DO ČETRTKA! SEVEDA BI BILA VESELA ČE BI BILO ŠE KAJ PREJ!

Klara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. mar 2009 22:52

Poslušaj, draga dvanajstletnica. Če želiš biti superzvezda, potem bo treba znati guglati. Stric gugl za pisateljico, ki dobiva nagrade za mladinsko literaturo, najde precej zapisov. Izvoli, poišči jih kakih dvajset, preberi, izpiši si pomembne zadeve in potem iz tega naredi tekst v svojem stilu. Tej metodi se reče zbiranje podatkov iz pisnih virov. Se kar privadi te metode, ker boš z njo delala seminarske naloge v srednji šoli in kasneje na faksu. Ker prepisovanje bodo tisti, ki sedijo v komisiji, brez hujše muke ugotovili, ker se hitro vidi, kakšne stavke tvori dvanajstletnik in kakšne nekdo, ki je starejši. Ti se kar lepo pripravi na staromoden način in to tako, da sama najdeš vire in da sama narediš obnovo tistega, kar si prebrala. Ker tako boš nekoč res superstar in boš glavna faca na portalih in v resničnem življenju. Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

30. mar 2009 23:16

Vendy, si videla, tale punči pa pozna obe čarobni besedi ( vprašanje pa je, če bo vedla kaj je "strc gugl" in kaj pomeni " guglati ", no če ne ve, bo že vprašala ).

ežoj

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

30. mar 2009 23:16

Draga Klara - ne dosti - nekaj se pa le najde na spletu. Moraš biti malo bolj vztrajna! Marjana Moškrič rojena 1958 v Ljubljani, njeno življenje je zaznamovano s knjigami, saj je že dolga leta zaposlena kot knjižničarka v eni izmed ljubljanskih splošnih knjižnic. Mejo bralke in posredovalke literature prestopi 1998, ko izide njen mladinski roman v pismih Čadavec, ki se uvrsti v ožji izbor za prvenec leta, nadaljuje s pravljično pustolovščino Potovanje v nekoč (2001) in Ledenimi magnolijami, ki dobijo leta 2003 nagrado Večernica. Sledi jim avtorska slikanica Pravljica o belem in črnem (2004). Potem zopet prestopi mejo, če ta sploh obstaja, in se iz sveta mladinske književnosti, z romanom Samo jesen (2005), poda v svet odraslih. Njene knjige trpko govorijo o odraščanju, ljubezni, prijateljstvu in seveda družini, kaj vse se skriva za njenimi urejenimi plotovi in bleščečimi fasadami... karlinka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

30. mar 2009 23:26

Strinjam se z Vendelino, vendar sem prijazna in ti dajem povezavo za začetek brskanja . Nekaj je, kot pravi karlinka...

 

http://www.google.si/search?hl=sl&q=marjana+mo

 

Drugače pa - obisk knjižnice tudi ni za odmet - sigurno je v spremni besedi njenih knjig kaj zapisanega in definitivno še preveč zahtevnega za OŠ nivo.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 30. mar 2009 23:32:08

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

30. mar 2009 23:31

Ti si ena mala lisica, Klaraa.x! 

Bojan Administrator

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. mar 2009 7:32

In to piše ta mala lisička ob uri, ko bi ena 12 letna punči morala veselo drnjohati pod pernico!

Če mi nene vprašali, tegale ni pisala ena 12-letnica.......................

 

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

31. mar 2009 7:53

Glede na clanek iz sobotnega Dnevnika (sem sla preverjat po webu, pa res drzi...), me niti ne bi cudilo, ce bi bila prosnja avtenticna. Bodoci zmagovalec na tekmovanju za Cankarjevo priznanje pa ocitno ne bo imel ravno hude konkurence (proxima mean bitch press...:)))))) lp, proxima

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

31. mar 2009 8:20

S to knjigo sem tudi jaz oz. moj sin imela težave prejšnji teden. Moj mulc si je namreč prejšnji teden spomnil , da tekmuje na Cankarjevem tekmovanju. Sem ga še okarala,da si je hitro spomnil na to in zakaj se prijavlja na tako tekmovanje , ker res ni ne vem kakšen navdušenec za branje knjig, je bolj matematik . Potem je rekel , da ga je prijavila učiteljica sama, ker ima lepe ocene pri slovenščini. Knjige ni bilo za sposodit v šolski knjižnici , ne v mestni knjižnici, sploh je niso nikoli imeli. Potem sem letala po knjigarnah , tudi za kupit je ni bilo. Na koncu sem malo pobrskala po internetu in našla založbo , ki jo je izdala . Bili so tako prijazni , da so mi jo poslali po e-mailu, seveda za interno uporabo. Bomo na koncu videli rezultat tega tekmovanja. lp STANEJ

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. mar 2009 8:30

STANEJ je napisal/a:
Sem ga še okarala,da si je hitro spomnil na to in zakaj se prijavlja na tako tekmovanje , ker res ni ne vem kakšen navdušenec za branje knjig, je bolj matematik . lp STANEJ
Težko najdem olajševalno okoliščino za to, da se otroka okara, če se je prijavil na tekmovanje, zlasti če tako tekmovanje spodbuja branje. Če hoče otrok brati (pa magari za to, da dobi dobro oceno), potem se obrne cela država za to, da otrok lahko bere. To, "kaj vse moram jaz početi za to, da otrok dobi knjigo, joj, kako sem uboga reva...." je popolnoma odveč Tudi malo težko razumem zakaj se lastni otrok označuje z "moj mulc" ... to se zelo težko interpretira kot ljubkovalni naziv. Vendelina jr.

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

31. mar 2009 8:57

Vendelina jr. je napisal/a:
STANEJ je napisal/a:
Sem ga še okarala,da si je hitro spomnil na to in zakaj se prijavlja na tako tekmovanje , ker res ni ne vem kakšen navdušenec za branje knjig, je bolj matematik . lp STANEJ
Tudi malo težko razumem zakaj se lastni otrok označuje z "moj mulc" ... to se zelo težko interpretira kot ljubkovalni naziv. Vendelina jr.
Tudi jaz svojega brata kličem "mali, ta mal´, mm (mali mulo). Je 9 let mlajši od mene in 30 cm večji od mene - tako da če ga hočem objeti rabim pručko. Pa vsi ti nazivi niso mišljeni slabšalno. Vsi, ki so udeleženi v tem, vedo, da so to nazivi, s katerimi se z bratom kličeva. Tako sem tudi jaz za njega ta mala. Dobesedno, saj sem manjša od njega. . Pa si tega sploh ne zameriva. Lp Moycaa Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 31. mar 2009 08:58:33

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti