Hej. rabim pomoč! prosim pomagaj! marjana moškrič!!!!!!!!!!!

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

2. apr 2009 15:35

Ja matejac se čist strinjam s tabo. Sploh ni primerjave, pa čeprav ni dolgo nazaj kar sem tudi sama tekmovala. Vendar je internet spadal še pod luksuz in ne kot nuja- kot je to danes.. Pa so vseeno pod našimi pisali nastajali enkratni eseji... sa_ sha

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

2. apr 2009 15:36

Blagor tebi, ker ti sije sonce. Pri nas pa dežuje. Rezultatov pa še nekaj časa ne bo. Pa za božjo voljo, dekleta, prenehajte biti užaljene za vsako malenkost. Bodite zadovoljne, vesele, ... , ne pa to večno jamranje, špikanje. Lep dan še naprej. limonca26

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

2. apr 2009 15:45

matejac je napisal/a:
kje so časi, ko s(m)o otroci morali sami brati knjige, ni bilo strica gugla, kaj šele vseh sort portalov za najstnike z (zelo povprečnimi in pod vso kritiko) rešitvami nalog, domačih branj...In kako je težko primerjat trud za moje (čeprav le srebrno) cankarjevo priznanje s trudom za današnje priznanje.se ne kregam, sem žalostna...lpMateja

 

Matejac, ne bodi žalostna - saj ni tako kritično - naj te potolažim: da je moja 12-letna hči sodelovala na omenjenem tekmovanju, sem izvedela šele danes, ko je zjutraj povedala, da bo v šoli eno uro dlje zaradi tega, ker pišejo "Cankarjevo". Evo, še so otroci, ki se na tekmovanje prijavijo sami, si sami priskrbijo knjigo, najejo informacije, ki jih rabijo in gredo pisat tekmovalne naloge.

Ko sem jo (predvsem zaradi tele teme) zdajle, po kosilu, vprašala, če je bilo težko, mi je ogovorila :" Eh, malo smotana knjiga pač, "wannabe" fantastika, "Somrak" bi bil 100x boljši, ampak itak nam je učiteljica že zdavnaj rekla, da jo lahko do tekmovanja vprašamo o vsem, kar nam ni jasno, tako da sploh ni blo panike."

 

Mateja, "ni panike" - kot bi rekla moja pupa - tvoja srebrna je SAMO TVOJA in je zato vredna toliko, kot jo ceniš!

Mojca

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

2. apr 2009 16:06

Ma ja, sej vem, da so še taki otroci, mogoče je le takšen dan, dež... Po eni strani mi je všeč iznajdljivost deklice, po drugi pa me čudi naivnost tistih v tej temi, ki želijo pomagati. Sicer ne vem, mogoče je to samo moj pogled na zadevo, ampak deklica se je registrirala, odprla novo temo,... a v gugl pa ni mogla napisat temo (mimogrede 3450 zapisov na tole ime avtorice, seveda nekateri neuporabni). In še, gotovo bi ji bil/a učitelj/ica na voljo za pomoč. In res je, cankarjevo priznanje je samo moje in ga cenim, čeprav vem, da bi ga s pomočjo interneta v mojih časih gotovo lažje zaslužila (tudi jaz sem iznajdljiva). Priznam pa tudi to, da se kar nekaj seminarskih nalog, ki sem jih naredila na faksu, večinoma copy paste z malce priredbami za teoretične dele, ne spomnim - ker je bil internet voda na naš mlin mamaF, bodi ponosna na svojo hči, tako se dela! In ostali, ki vam to ni všeč, spoštujem tudi vaše odločitve da naloge delate namesto otrok, vsaka stvar je za kaj dobra. Brez prepira Mateja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. apr 2009 16:12

No, torej nisem ravnala napak, ko sem vztrajala, da morata naša oba otroka prebrat knjige in sama pisat obnove, nič internetnih bližnjic. Te so sicer kdaj dobrodošle, nič ne rečem, ne morejo pa biti glavnina dela.

 

Hčera je od vse litarture sicer najraje brala Lady , knjige je izbirala po sistemu, katera je najtanjša, a je eksterca po OŠ pisala maksimalno število točk. Sin, ki je knjižni molj, je bil pa manj uspešen, ampak on je sanjač.

 

Kdo ve, morda pa deklica, ki je nas prosila za pomoč, doma niti nima koga, ki bi ji lahko pomagal?

Mamamia

mamamia

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

2. apr 2009 16:20

matejac je napisal/a:
mamaF, bodi ponosna na svojo hči, tako se dela! In ostali, ki vam to ni všeč, spoštujem tudi vaše odločitve da naloge delate namesto otrok, vsaka stvar je za kaj dobra. Brez prepira Mateja

Saj sem ponosna, itak! Kar se tiče njenih šolskih obveznosti in prostovoljnih udejstvovanj pa res nimam potrebe delati namesto nje.

i  No ja, malo manj ponosna sem, kadar jo moram 356-krat nahruliti, da se odlepi od netloga in MSN -ja in prime v roke sesalec.... ampak, saj bi bilo že " čudno", če bi pri 12-ih komaj čakala, da jo mati nažene k gospodinjskim opravkom (že če sodim po sebi, ki so mi te stvari nič več in nič manj kot "mus").

Mojca

minutka  

član od: 15.5.2008

sporočila: 128

2. apr 2009 16:49

MamaF, jaz sem za to, da moja hči tekmuje za "Cankarjevo" izvedela v petek, ko se je razburjala, da knjige še videla ni. Ne vem, če je tako na vseh šolah, na naši so imeli le en izvod, ki so si ga sodelujoči "podajali" med seboj. No, naša je med "tamalimi", pa je "morala dati prednost devetarkam, pa osmarkam..."Skratka, knjigo je čez vikend prebrala, včeraj so skupaj z mentorico vsi prijavljeni predebatirali vsebino, povedali nekaj o avtorici..., no, razširjene obnove sem bila zvečer deležna tudi jaz. Danes so pisali, ne nadejam se ničesar, saj jaz sem svoja priznanja že dobila, sem pa vesela, da so otroci, ki še berejo in se znajo tudi kaj pogovarjati. Pa seveda so tudi na MSN, pa še kje...Pa kakšno obnovo si, kljub temu, da so knjigo prebrali, "potegnejo dol" z neta. minutka

valery2  

član od: 8.6.2006

sporočila: 34

2. apr 2009 18:20

Žalostno,da se komaj na četrti strani nekomu "posveti",da mogoče ta prošnja ni napisana zaradi lenobe.Drage gospe, gospodične...pri nas danes kar nekaj otrok ni pisalo,ker knjig enostavno niso dobili.Pa ne zaradi lenobe.Mogoče zato,ker si v naši občinski knjižnici knjigo lahko izposodi vsak brez stroškov.Ja vpisnine ni ,pa tudi knjig je vedno manj.JA,dober glas seže v deveto vas . Mi pa potzegnemo takratko . LP valery2

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. apr 2009 18:32

takole je pisalo:
Klaraa.x je napisal/a:
Knjiga STVAR, ki jo je napisala Marjana Moškrič mi je biLa zelo všeč, vendar nikJer nisem dobila nič podatko o teJ pisateljici.
iz česar sklepam, da je knjigo dobila. Vendelina jr.

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

4. apr 2009 19:57

minutka je napisal/a:
MamaF, jaz sem za to, da moja hči tekmuje za "Cankarjevo" izvedela v petek, ko se je razburjala, da knjige še videla ni. Ne vem, če je tako na vseh šolah, na naši so imeli le en izvod, ki so si ga sodelujoči "podajali" med seboj. No, naša je med "tamalimi", pa je "morala dati prednost devetarkam, pa osmarkam..."minutka

Tale izgovor mi je pa žal čist mim. Kaj se je ne da fotokopirati? Kdo mi bo rekel, da je to kaznivo dejanje, kar po zakonu res je. Se ga pa večina ne drži.  Koliko se na faksu prekopira literature, saj drugače ne bi nihče mogel študirat. Poleg tega se v tem času najde redkokdo, ki doma nima skenerja. Tako si lahko tudi doma skopiramo ali pa poskeniramo knjigo.

 

marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti