Pečeno testo za princeske

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

31. mar 2009 10:30

Hm, frina - profiteroli torta pri meni tudi še čaka na vrsto. Ma je treba malo več korajže kot za švarcvaldko, ki jo zdaj že miže skupaj spravim

Blanchy

Sporočilo je spremenil(a) Blanchy dne 31. mar 2009 10:30:33

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

31. mar 2009 15:08

testo za princeske in ostale dobrote iz "paljenega" testa pa je tako enostavno naredit, da je že pot v trgovino in nazaj ne odtehta truda... :) in itak so najboljše iz sveže pečenega testa. sicer pa je moja najljubša sladica iz "paljenega" testa, poleg dobrega čokoladnega eclairja, klasični paris-brest. mjam ;) @vnja odkar imam nastavek za valjanje testenin za svoj kitchenaid nisem kupil niti ene pašte... ravno zadnjič sem delal rezance in zameseni, zvaljani, razrezani in skuhani so bili od začetka do konca v 15 min. (čeprav so seveda boljši, če testo malo počiva ampak razlika je vseeno zanemrljiva proti domačim in kupljenim, pa čeprav najboljšim) cellnet

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

2. apr 2009 20:42

Me je celnet prehitela ... ne oklevat pred domačo peko paljenega testa. Jaz sem minulo nedeljo pekla princeske, se je nabralo nekaj domačih jajc viška. Prvič sem poskušala na dveh nivojih hkrati in bila super zadovoljna, ker sem si prepolovila čas peke. Lotila sem se jih ob 10h v nedeljo, in do kosila so bile prve nared... (res pa nisem kuhala jaz ampak mami v svoji kuhinji) Irena

teddy  

član od: 26.11.2007

sporočila: 130

2. apr 2009 20:56

Še pri tej temi vprašam: Piškotek, ali si jih delala brez pecilnega? Na koliko stopinj in koliko časa si jih pekla (predvidevam, da v ventilatorski pečici)? Jaz sem jih 2x probala speči, pa mi niso nikoli zadovoljivo narasle. teddy

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

2. apr 2009 21:33

Prosim, prilepite link do enostavnega recepta za princeske, te imam res že nekja časa v mislih, pa še nikoli nisem delala iz paljenega testa. Hvala! Simona

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

3. apr 2009 1:02

@teddy v paljeno testo nikoli ne daš pecilnega. važno je da je testo prave konsistence, se pravi, da ko dodaš jajca je ravno prav mehko, da se naredi lepa pentlja, če poskusiš z kuhalnico.testo mora biti gladko in svetleče. količina jajc je odvisna od dneva do dneva, tako, da je vedno +-1 jajce, čeprav največkrat zeleže količina iz recepta. presuho testo se ne dvigne zadosti in premokro se reazleze pred in med pečenjem vrat pečice ne smeš odpirat med pečenjem, ker lahko padejo skupaj in če vzameš preden so pečene, lahko tudi pade skupaj moj recept: 125 ml mleka 100g masla 1/2 žličke soli 1 žlička sladkorja 150 g moke 4 jajca mleko, maslo, sladkor in sol zavreš dodaš moko in kuhaš med mešanjem cca. 1 min testu v hladni skledi vmešaš jajce za jajcem takoj nabrizgaš princeske, profiterole ali eclairje pečeš 15-20 min pri 200oC, ohladiš na rešetki količina je za cca. 24-36 pincesk ali eclairjev (odvisno od velikosti), 48 profiterol, 1 paris-brest cellnet

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

3. apr 2009 7:57

No, ta opis za nekoga, ki testo ne obvlada ni ravno o.k. .... mleko, maslo, sladkor in sol zavreš dodaš moko in kuhaš med mešanjem cca. 1 min testu v hladni skledi vmešaš jajce za jajcem takoj nabrizgaš princeske, profiterole ali eclairje pečeš 15-20 min pri 200oC, ohladiš na rešetki .... Zelo pomembne detajle je treba upoštevat, ki dajo rezultat! Rimljanka je že pripela link, da ne ponavljam. Pozdravček!

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

3. apr 2009 9:41

ne vem sicer kakšni naj bi bili posebni detajli... najpomembnejša je končna tekstura testa, ki pa je pordobno opisana, tudi to, da lahko količina jajč varira, kar večina receptov zanemari in je zelo pomembno za novince pri tem testu. paljeno testo ni drugače nobena znanost. recept sem napisal samo zato, ker je v tistem, ki ga je pripela rimljanka uporabljena margarina in voda, moje je pa z mleka in masla, kar da občutno boljše testo po okusu... da ne omenjam, da je maslo itak bolj zdravo od margarine! pa še razmerje med tekočino, moko in jajci je drugačno. za daljši opis z navodili pa lahko prebereš tistega v linku... ;) cellnet

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

3. apr 2009 10:19

še to: klasičen recept za testo gre tako: 1 del moke (npr. 150 g) 1 del tekočine (vode, mleka) (npr. 150 g) 1 del jajc (150 g ali 4 srednja jaca) 1/2 dela masla (75 g) meni je tiso razmerje, ki sem ga objavil prej bolj všeč, razmerje je enako, s tem, da je maslo in mleko oboje skupaj upoštevano kot tekočina in skupaj da enako razmerje kot v zgornjem klasičnem receptu. v obeh slanih različicah spodaj ne dodaš žličke sladkorja in testo samo soliš. drugače pa če masi vmešaš še 100 g grojerja ali podobnega sira in serviraš tople (ali pogrete), dobiš res dober slan prigrizek za ob kozarcu vina. testo tako kot je lahko brizgaš v vrelo vodo (delaš male njokce), in dobiš njoke iz paljenega testa. v tem primeru lahko testu dodaš še nasekljana zelišča, parmezan ali kaj podobnega... kuhaš, da splavajo na površje. da ne bo pomote kaj mislim z brizganjem še tale slikca z interneta, jaz pa delam ponavadi manjše. cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti