Domače kokoši

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

8. jul 2014 19:17

Vzrok je ravno ta ki si ga napisala, petelin skače na kokoške in se s kljunom oprime perja, posledično ga populi. Moj petelin ima na voljo 18 kokoši pa so vseeno "omavsane", predvsem njegovih par najljubših. Nekatere imajo tudi na pol plešasto glavo.

Če bi rada imela lepo operjene kokoši, daj petelina stran. V parih tednih se bodo kokoši lepo obrasle. Imaš pa tudi rešitev, da kupiš za kokoške varovalno hrbtno zaščito za kokoške pred poškodbami petelinov, samo potem malo hecno izgledajo.



jade

Sporočilo je spremenil(a) jade dne 08. 2014 19:18

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

8. jul 2014 20:04

Joj no, dejte pustit kuram in petelinom veselje......sej tudi ženske sčasoma postanete nekoliko "oskubljene" in kaj potem !? 

Jade, si pa  niti ne predstavljam kure z nekimi zaščitami na hrbtu, matr, ko znanstvena fantastika ,hehehe...

hedonist

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. jul 2014 21:04

Kako oskubljene?

 

naor

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

8. jul 2014 21:12

Zaščita za kokošji hrbet, evo:
http://www.louisescountrycloset.com/hen-saddles/


Imajo tudi odsevne jopiče za kokoši, čeprav ne vem od kdaj kure ponoči okoli hodijo:
https://www.omlet.co.uk/shop/chicken_keeping/high-vis

 

Naor oskubljene so po hrbtu in včasih po glavi, vratu. Oskubljene tako, da so ali čisto brez perja, ali pa je perje polomljeno. Jaz imam enega gajstnega petelina mi je eno kokoško oskubil, da je čisto plešasta.

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

8. jul 2014 21:19

Evo takole so oskubljene od petelina, poglej tole grahasto kokoš v gnezdu, sicer se malo slabo vidi, ampak po hrbtu je oskubljena. Petelin ima močne kremplje pa jih kar populi.

jade

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. jul 2014 21:25

Jade, vem, vprašanje sem zastavila Hedonistu, ki je rekel, da ženske sčasoma tudi postanemo oskubljene. Kje ste kavalirji?

Kot otrok sem veliko časa preživela na kmetiji pri stari mami in so mi vse te stvari zelo jasne. Ko sem se jezila na petelina, ki je "davil" kokoško, sem bila pa ljubljanska srajca.

 

 

 

naor

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

8. jul 2014 21:42

 uf.

jade

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

8. jul 2014 22:44

Hvala za odgovor, sem malo pomirjena, da ni posedi kakšna bolezen ali kakšno pomanjkanje (vitamonov ali mineralov) pravzaprav sem vesela, da je posredi ljubezen in potem frči . Možu sem že predlagala, da bi dala petelina stran, čeprav je okras  in pravi lepotec, sedaj ugotavljamo da tudi dober ljubimec, ki dodobra obdela 6 kokošk, eno (katera se je lahnsko leto izvalila v gnezdu tekačic)pa nič ne oskubi, je sicer njegova hčerka, morda ji  je zato prizanešene in je prava lepotica med ostalimi plešavkami  .

 

Sedaj se bomo odločili kako in kaj, morda bi ga dali samo za kakšen teden, dva v karanteno, da se punce malo obrasejo .

Imamo sicer tudi race tekačice, dve punci in enega , pri njih ni težav z perjem,čeprav je manjša ponudba .

lahko noč

 

 

sonce51

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

8. jul 2014 23:05

Ko tole prebiram se samo malo zraven nasmiham, oskubljene grahaste kure, gajsni petelini, perje frči, sivolasi naglavni okrasi, oskubljene ženske... kje so pa naši vrli možakarji, ki jim vse naprej štrli,nič od nič ni slišati in videti... se opravičujem, smetim

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti