Domače kokoši

kozamurnik

sporočila: 2311

12. sep 2010 11:52

Sergej C, jasno da imamo gnezda, le poleti, ko je toplo nočejo v kurnik, ampak spijo kar zunaj, na latah, v ograjenem, pokritem prostoru. Napisala sem, da jim dajem tudi lupine ( suhe in zdrobljene) torej to ne more biti vzrok murnik

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. sep 2010 14:54

Po moje je to nekaj narobe s kuro samo.  Že od doma se spomnim, da je na vsake redke čase kakšna od kokoši nesla mehka jajca, skoraj brez lupine, pa so bile to domače kokoši, izvaljene iz domačih jajc in hranjene izključno z doma pridelano hrano. Ni bilo druge, je šla pod nož. Če ne mi, bi jo slejkoprej popapcala lisica ali odnesel kragulj, ki sta pridno skrbela, da je bila naša jata vedno mlada.

Da ne bodo jajca padala na tla pa mrežo pod late.

Cila

zvezdica969  

član od: 20.4.2009

sporočila: 65

12. mar 2011 12:30

Ker sem najdla temo domače kokoši bi vas vprašala kaj menite o grahasti kokoši ker baje je zelo dobra nesnica? Namervam tele nabavit pa ne vem kje naj jih najdem sem iz Goriškega konca in zaenkarat sem najdla ponudbo samo več ali manj rjavih kokoši. lp zvezdica969

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. mar 2011 12:57

Slovenska rjava kokoš je v povprečju boljša nesnica kot grahasta kokoš, pa tudi njena jajca so debelejša. Je pa res, da je grahasta bolj atraktivna na pogled, pa tudi večja kot rjava. Ampak rjave kokoši ne smeš zamenjavati s štajersko (ki ima tudi rjavo perje), ki je pa res slabša nesnica od obeh, torej od rjave in od grahaste, jajca pa ima tudi bolj drobna.

Kje jih pa kupiš - poglej na tole: http://kmetijskioglasnik.si/vzrejne_zivali?page=86&so

 

lp

cervus

zvezdica969  

član od: 20.4.2009

sporočila: 65

13. mar 2011 9:34

Hvala za obrazložitev bom upoštevala mnenje in grem v nabavo slovenske rjave kokoši in upam na veliko domačih jajčk. lp zvezdica969

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

13. mar 2011 11:41

Jaz pa bi rada imela meso domače kokoši za juho. Mogoče ga kdo od vas prodaja?

lp

mejačka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. mar 2011 11:55

Jaz bi pa kupila enega prijaznega petelina za naših 10 kurjih dam, smo enkrat že imeli enega pa je bil tako hudoben, da se nihče ni več upal v kurnik, najhuje je bilo pa to, da nič ni bilo z njim, se je kur izogibal kolikor se je le mogel...  Zdaj pa bi radi imeli piščanče, me hči že dooolgo prosi, da bi imeli piščančke doma.

Drugače naše kokoške, ko sva jih lani jeseni prinesla domov so rabile ene 2 meseca, da jim je kapnilo kam je treba jajca nest. So imele gnezdo, pa so bila jajca vsepovsod, potem smo jim jajca puščali v gnezdu in so skapirale kaj bi radi. So pa tudi ene sedele na palci in znesle jajce v kurnici na tla, sem spodaj natresla veliko žagovine, da se niso razbila, kakšen se je tudi razbil tistega so pa pojedle. Zdaj so pa zelo pridne, skoraj vsaki dan je 10 jajc drugače pa 9 ali 8.

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. mar 2011 11:57

Aja imamo pa rjave kokoši.

jade

bfemc4  

član od: 4.2.2013

sporočila: 6

2. avg 2013 11:49

lepo pozdravljeni če katera ali kateri rabi domače kokoši zvaljenw doma me lahko kontaktira na gmail bfemc4@gmail.com

bfemc4

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

8. jul 2014 18:56

Jaz bi kar tu zastavila eno vprašanje, vidim, da imate kar nekaj perjadi in izkušenj na tem področju. Tudi moj mož je pred dvema letoma postal lastnik lepega, postavnega petelina in kokoške. Čez nekaj časa si je dokupil še 5 kokoši. Problem pa je, da so vsake toliko časa naše kokoške brez perja, no ne čisto brez, veliko perja jim manjka. Eni pravijo, da je petelin preveč poskočen, jaz pa vseeno mislim, da je vzrok nekje drugje. Ima mogoče kdo izkušnje na tem področju in kaj bi bil vzrok. Kokoške pridno nesejo jajca, so zunaj, travo sicer takoj pomendrajo, vendar jim mož travo vsak dan pridno kosi. Prosim za kakšno mnenje, pomoč ... hvala

sonce51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti