Domače kokoši

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

16. jun 2009 20:01

Prvih par jajčk bo bolj mehkih, potem bodo imela normalno trdo lupino (na zečetku so tudi manjša). Naše imajo vedno na razpolago pesek, ne dodajamo pa nobenih veterinarsko - lekarnarskih zadev.

jade

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. jun 2009 21:16

Mi dodajamo lupine, je bil pa prvi jajček ta novih kokošk tokrat brez rumenjaka in lupina prav fejst hrapava. Loni Makaroni

kozamurnik

sporočila: 2311

21. nov 2009 13:03

Da nadaljujem z mojo kokošjo zgobo. Holandka ne pika več petelinčka, krasno se razumeta. Otroka sta še vedno navdušena nad njimi, psa jim pustita na miru in tudi jajca so bila naposled taka kot morajo biti. Zdaj pa k bistvu: ena od nesnic je jajca nesla le prve tri mesece in to vsak dan, potem pa kar nenkrat ne več. Se to pogosto dogaja in ali je tako dolgo obdobje brez jajc sploh normalno? V knjigah in tam kjer sem jih kupila nisem dobila odgovora. Ali je imel kdo podobne " probleme "? Hvala vnaprej. murnik

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

21. nov 2009 13:25

Zdajšnji čas je tak, da ni jajčk . Moja tašča je to rešila tako, da je v kurnici še zvečer gorela luč par ur in so qqši mislile, da je tako dolg dan in pridno nesle jajčka. Moji mami je škoda toliko elektrike kurit, pa zdaj nima jajčk v izobilju, le tu in tam kakšno. Ognjič

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

21. nov 2009 14:16

Enako je tudi pri nas - "kurji park" smo pomladili in ravno so se ufurale, pa so se že naveličale. Ampak prišli bodo daljši in toplejši dnevi in jajca bodo pridno cepala od njih

rrr

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

21. nov 2009 14:18

moja tašča je pa opazila, da na zimo in pozimi kure pogrešajo zelenje, s katerim jih sicer pridno futra (od solate, do špinače, repnega, pesinega perja ...) in da mogoče zaradi tega ne nesejo toliko kot sicer. premalo vem, da bi lahko rekla, ali je res kaj na tem, mogoče je vse skupaj povezano z zimo: mraz, manj svetlobe ... glede pikanja med kokošmi pa tole: njihove so vse na pol oskubljene, so se enkrat orng zravsale, zdaj so malo bolj mirne, perje si pa še vedno rade populijo. niso lepe za pogledat, jih je tašča hotla že zamenjat, ampak kaj, ko nesejo še vedno kot za stavo. Ima katera podobne izkušnje? 5rusa

lojzella  

član od: 12.7.2009

sporočila: 117

21. nov 2009 14:49

dan svete Neže 21.1. kuram rit odveže lojzella

Artos  

član od: 23.11.2009

sporočila: 30

11. apr 2010 14:53

Lep pozdrav, mene pa zanima, če slučajno katera izmed gospodinj na kulinariki ve, kje bi na notranjskem in primorskem ali v okolici ljubljane lahko kupil kokoši nesnice? Na pasme se ne spoznam, zato bom vsakršnega nasveta vesel. Naša nona, si je po dvoletnem premoru spet zaželela imeti 3-5 putk. Da bi imela kakšno domače jajce. Včasih je imela rjave nesnice na zadnje pa neke pritlikave putke vendar ji je podlasica pokončala prav vse, s petelinčkom vred. Sedaj je to za njo in si želi ponovno imeti malo veselja. Rad bi jo razveselil in ji podaril to kar si želi. Seveda z njeno vednostjo. Zato sem jo tudi povprašal, kaj točno si želi. In ker tudi sama ni ravno poznavateljica perutnine, sem se odločil da povprašam tukaj. Se pravi rada bi imela kokoši nesnice, po možnosti ne tiste rjave. Rajši bi imela grahaste ali katere druge. Zelo všeč so ji kokoške Sussex . Artos

kozamurnik

sporočila: 2311

12. sep 2010 7:17

Spet moje kokoši , z njimi pa poleg velikega veselja tudi majhni problemi. Ena od kur po treh mesecih, ko je normalno nesla, jajc ne nosi več. No s tem se sprijaznila in bo vseeno na tem svetu, dokler jo bo volja, ker pri nas vse umre naravne smrti. Holandka vsak drugi dan znese jajček, ena od nesnic pa zadnje čase nosi jajca z mehko lupino. Ampak to ni vse. Ko je toplo so zunaj, spijo na latah in tako zjutraj ali pozno ponoči, ko znese jajce, le-ta pade na tla in se razleze. Isto se je velikokrat zgodilo z navadnimi jajci s trdo lupino. Naj povem, da imajo vse, kar se jim zahoče, hrano z dodatki za nesnice, pasejo se po po dvakrat na dan po eno uro. Tudi pesek imajo, hrani dodajam vsake toliko zdrobljene lupine. Zelenjave na pretek.Torej, kaj bi bilo lahko narobe? Moja mami pravi, da je problem v vzreji. Sam bog ve kako jih vzagajajo, na hitro, z vsemogočimi hormoni, narava pa slej ko prej zahteva in tudi pobere svoj davek. Hvala vnaprej tistim, ki mi boste znale kaj svetovati. murnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 12. 2010 07:21

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

12. sep 2010 10:59

Pri mehkih lupinah je veljalo, da imajo premalo apnenca in se jim je dajalo suhe zdrobljene lupine. Suhe baje zato, da se ne navadijo jest jajca. Praviš. da ti znese kar na lati. Kaj nimaš narejenih gnezd? Sergej C

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti