Domače kokoši

planet_food  

član od: 22.4.2005

sporočila: 81

29. mar 2009 22:37

Te holandske beloglave kokoške me spominjajo na sodnike s tistimi belimi lasuljami v kakšnih filmih. =) planet_food

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

29. mar 2009 23:27

planet_food je napisal/a:
Te holandske beloglave kokoške me spominjajo na sodnike s tistimi belimi lasuljami v kakšnih filmih. =)planet_food

No tole sem pa tudi jaz pomislila, hahaha :)))

Atina

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

30. mar 2009 8:43

McNena, da jih moja mama vidi, pride kar ponje klavdija

kozamurnik

sporočila: 2311

30. mar 2009 9:13

Hvala,hvala,ne bom pokazala fotke holandk,sicer ne bo miru. Pri nas nemara podlasic ni ,ampak bo treba vseeno kako ograditi. Tiste,ki imate tudi pse:mislite da jih bodo preganjali? Sicer sta prijazna, ampak? Ežoj ,si pa faca, kurji samostan,hihi !!!) kozamurnik

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

30. mar 2009 9:59

Kozamurnik, kaj pa indijske tekačice: http://www.bolha.com/oglas3305408/purani-gosi-koko Naj me Rimljanka popravi, če ni res, ampak kolikor jaz vem, so to edini sovražniki rdečih polžev lazarjev. Sam se poigravam (ampak res samo poigravam) z mislijo, da bi jih imel. Je pa to ena odgovornost do živali, kaj z njimi pozimi, kako na dopust... (se vidi, da sem mestno dete, ki se je znašlo na vasi ) Jih pa ima sosed, so prav simpatične, nesejo mu jajca in kar je najvažneje, nima polžev. lp Vlado

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

30. mar 2009 10:03

Vlado, za perjad, ki ne terja veliko dela, lahko v času dopustov poprosiš kakšnega soseda. (vsaj pri nas to špila.) klavdija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. mar 2009 10:20

Naši mrcini jih pustita čisto pri miru.

Loni Makaroni

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

30. mar 2009 10:59

Menim da, ko se odločaš kakšne kure boš redila je pomembno to, ali jih boš imela zgolj za pridelavo jajc ali pa bolj za okras. Nisem sicer ekspert vendar menim , da neke čudne eksotične in kosmate kure niso najboljše nesnice, so pa jasno lepe na pogled. Za jajca so verjetno najbolj primerne klasične rjave kokoši- štajerke, potem so bele pasma "leghorn", pa neke pisane, grahaste.... Pomembno je , koliko jajc ena kura znese na leto, pa če na dan znese eno ali dve jajci,....... Tudi je pomembno kako okusno meso imajo saj ponavadi končajo svojo jajčno kariero na krožniku bodisi v juhi ali kot pečenka. Veliko je torej faktorjev ki jih je treba upoštevati prepričan pa sem, da boš izbrala najboljše kokoši in uživala v njihovi reji še bolj pa v njihovih produktih. LP hedonist

kozamurnik

sporočila: 2311

30. mar 2009 15:05

hedonist je napisal/a:
Pomembno je , koliko jajc ena kura znese na leto, pa če na dan znese eno ali dve jajci,....... Tudi je pomembno kako okusno meso imajo saj ponavadi končajo svojo jajčno kariero na krožniku bodisi v juhi ali kot pečenka. hedonist
Naše bodo gotovo umrle "naravne smrti" in ne bodo končale na krozniku,to je kot pribito! Sicer pa : dve jajci na dan???? Celo eno je veliko, dve pa? No zaenkrat sem mislila, da bi kupila dve navadni in dve okrasni,upam, da mi bo uspelo. Morda se bo po teh postih še kdo opogumil-torte,pa ne samo torte-, iz domačih jajc imajo popolnoma drug okus! -Vlado, to je pa tudi vredno preveriti,hvala! kozamurnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 30. mar 2009 15:09:07

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. mar 2009 15:23

No, dve jajci na dan pa ena normalna kokoš pač ne znese, hedonist.....

Sicer pa, zelo lepe so tiste male, pri nas jih imenujemo "nebeške", pa jajca nesejo, sicer drobna, ampak.....

Gosi so pa menda res skoraj edine, ki jedo polže, ampak, tudi zelenjavo, se bojim................

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti