Domače kokoši

kozamurnik

sporočila: 2311

tema odprta - 29. mar 2009 10:45 | ogledi: 36.941 | odgovori: 59

Moji (predvsem otroci)navijajo, da bi letos kupili domače kokoši.

To je OK, prostora in zelenja imamo dovolj, ampak o kurah vemo pa bolj malo.Imeli bi jih v velikem pesjaku(ne smejte se prosim) ki bi ga preuredili, ker imamo dva tako zelo razvajena psa, da nista nikoli v njem, ampak lepo v stanovanju.

Torej, ali mi lahko kdo pomaga, katere vrste naj kupimo,kako naj dodatno "izoliramo", da jih pozimi ne bo zeblo.Nekaj sem dobila na netu, prav veliko pa ne.

Katerakoli informacije(o hrani, prostoru,tudi sliko kakega kurnika) bom zelo vesela.Resno!

Hvala vnaprej vsem,ki mi boste kaj koristnega napisali!

kozamurnik

Temo je spremenil(a) kozamurnik dne 29. mar 2009 11:02:42

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

29. mar 2009 11:11

kozamurnik, jaz sem ze ena, ki ti ne bo nic koristnega napisala samo....moram se oglasit, ker mi je tisto, da ste raje kosmatinca v stanovanje dali, izredno vsec O kurah pa ti ne morem nic resnega svetovati, samo to, da so mi izredno lustkane tiste crne, z belimi pikicami Zelim vam uspesno kurjerejo Nena-morje

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. mar 2009 11:25

Tudi jaz ne vem kaj prida o kurjereji, nekje sem zasledil, da je za počutje kur nujen petelin ( a ni morda Balašević ). Torej ne pozabit na petelina.

. Ja, je Balašević: http://www.videospider.tv/Videos/Detail/331700555.aspx ežoj

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. mar 2009 11:31

Kozamurnik, dosti je odvisno od tega, kje ste in kakšne živali so doma v okolici.

Jaz živim prav ob obali, blizu mesta, v kraju, kjer so še do pred kakšnimi petnajstimi leti imeli okrog vsake hiše kokoši. Danes jih imajo samo še najbolj vztrajni, ker so se podlasice tako zelo razmnožile, da je treba ne samo v kurniku, ampak tudi v ogradi, kjer bodo kokoške čez dan napraviti ograjo, ki sega precej pod zemljo. Ne samo  piščance, podavijo tudi mlade mačke in celo odrasle kokoši.

Mogoče pri vas ni tako, vsekakor ti nočem jemati veselja, lahko tudi, da bodo vaši psi pregnali podlasice in lisice, ampak ne more škoditi, če jim pripraviš res varno prebivališče.

 

nola

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

29. mar 2009 13:55

Mi imamo rjave nesnice, so nesle 2 leti vsak dan, zdaj se je pa malo ustavilo. Poleti spijo v kurniku, pozimi pa v hlevu, da jih ne zebe. Saj ne, da bi jih zeblo (stara mama jih ima tudi bolj ko ne zunaj - beri neizolirano, ampak potem pozimi ne nesejo. No, naše so pa čez dan zunaj, se šetajo in pasejo kakor jim duša da po celi parceli. Zato so zdrave in jim spomladi nič perje ne odpade. Nimamo problemov z živalmi, ko bi nam jih lahko odnesle, ker je pes tudi zunaj spuščen. Prehrana naj bo čim bolj raznolika, pojedo itak vse, kar jim daš, če kaj od kosila ostane + njihova piča za nesnice. Zdaj pa razmišljamo, da bi si nabavili malo bolj pisane kure, da bo bolj zanimivo. Sem videla, da prodajajo vse sorte kur na Bolhi. lesnik

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. mar 2009 14:04

Imamo rjave nesnice(brez petelina), ki so v hotelu (ja, naše zverine imajo hotel, tako kunci kot kokoši, s tekočo vodo in odvajanjem vode, samo včasih je treba s kako cevjo tla sprati) ali zunaj na paši.

Drugače ja pa tudi naš pesjak bil samo pesjak po imenu, pasje mrcine so najraje v fotelju v dnevni sobi - ena, in druga pod računalniško mizico.

Loni Makaroni

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

29. mar 2009 15:10

če imate pesjak pod oknom pričakujte, da bo tudi "dišalo", no če gre za ene pet kur se že zdrži, pri nas imamo kure v leseni hišici, ki je malo izolirana s stiroporom(stiropor mora biti zaščiten drugače ga pojedo), drugače pa so poleti ves čas zunaj v ogradi. Imamo pa zadnje čase probleme z neko živaljo, nevem ali je podlasica ali lisica, tako, da smo že ob 2 kokoške. Spolh nevem kako je prišla blizu, ker je vse zadelano. Drugače pa so naše kokoške zelo pridne. Hranimo pa jih predvsem s koruznim šrotom, kuhamo krompir, star kruh in tudi malo otrobov in krmil za nesnice. anitram1

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. mar 2009 15:43

Loni, tist je meni bolj podobno samostanu kot hotelu ( pa pazi, da ne zvejo tist od društva za zaščito živali, utegnejo te štrafat zaradi mučenja, da ne govorimo o tem, da jajca niso najboljša, ker kokoši niso srečne ).

ežoj

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

29. mar 2009 16:55

Se moram še jaz oglasiti. Tudi jaz sem v pesjaku preuredila kočico, še pred recesijo, in naselila holandske beloglave kokoške. So zelo, zelo prijazne in ne samo lepe, pač pa imamo kar lep pridelek jajčkov. Res pa je, da je ta sorta bolj okrasna in manjše rasti, vendar pa njihova prikupnost odtehta vse kikirikanje petelinčkov. Petelinčkov sem rekla v množini, ker imam problem. Želela bi oddati vsaj 2 petelinčka. Lahko rečem, da sta prava "pevca". Kdor ne ve, kakšne so to kokoši, naj povem, da so praviloma črne z belo kapico (kokoši imajo "paž" frizuro, petelinčki pa "hipi" daljše perje) na glavi. Lep pozdrav McNena

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. mar 2009 16:58

A takšne?  Od tukaj.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. mar 2009 22:28

Ežoj, ti si dec ker veš, kako se stvari streže. Če bi kure znale govorit bi se sigurno pritožile. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti