Jedilniki za diabetike

ekorenci  

član od: 9.8.2009

sporočila: 107

9. avg 2009 23:04

Zdravo!Sem nova članica.Zanima me če ima kdo kakšen recept za pecivo ali torto ki nebi vseboval skute ali jogurtov od mlečnih stvari jem na žalost samo trdi sir.Hvala za odgovor.L.P.Andreja ekorenci

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

25. avg 2009 10:25

Mene zanima koliko tabletk Natreena nadomesti 2 dkg sladkorja? Sploh me zanima., kako veste koliko umetnega sladila nadomesti normalni sladkor v receptu. vikica

ekorenci  

član od: 9.8.2009

sporočila: 107

28. avg 2009 8:35

berny najlepša ti hvala ta biskvit bom pa kar danes spekla lep dan andreja ekorenci

JANKA  

član od: 25.1.2007

sporočila: 7

8. okt 2009 11:37

Telečja obara z precej zelenjave hruška JANKA

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

18. okt 2009 11:39

Sama sicer nisem diabetik, ampak če se le da, se prehranjujem zdravo, kar je pa tudi moj, sicer pol hobi pol drugi poklic, ampak zadnjič mi je nekaj dalo msilit, glede natreena... Namreč natreen naj nebi imel kalorij in če nima kalorij, ni hranljiv (čeprav mi to nekako sploh ni logično...). Nekatere raziskave sicer kažejo, da naj bi vplival na visoko porast sladkorja v krvi, potem ko zaužijemo naslednji obrok pretežno iz OH... Mislim, jasno mi je sicer, da ni najbolj zdrav - ampak če je to res, potem ni najbolj primeren za diabetike. Ena stvar, ki me je zmotila, je pa to, da če nima nič kalorij kako sem lahko zadnjič našla ličinke moljev v Natreenu v tabletkah??? xxs

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

18. okt 2009 11:46

No, če koda zaniam še kakšen recept za diabetike, sem objavila en recept za mesne polpete (mesni polpeti, ki ne redijo) in je primeren za diabetike. Zraven sem pripisala sestavo na 100 g. Skupaj s kako zelenjavno juho in kako solato je lahko odlično kosilo. Fajn je, ker se lahko zmrznejo tudi pečeni in samo pogrejejo. Sploh če moraš jest vsaki dve uri, so polpeti zakon :) xxs

štrk  

član od: 7.9.2010

sporočila: 3

7. sep 2010 9:04

Naše današnje kosilo: korenčkova juha s polnozrnatim kus-kusom; ajdova kaša z mešanimi gobami, česnom in šetrajem, zelena solata; zavitek iz polnozrnatega listnatega testa, češpelj in malo nasekljanih mandljev, sladilo ni potrebno, ker so dovolj sladke češplje same. (nediabetiki pa si ga lahko malo posujejo s sladkorjem v prahu, če želijo) naj vam tekne, nam bo, štrk štrk

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

8. apr 2011 18:16

Kosilo; Korenčkova juha ; na čebuli prepražen korenček, pest prosene kaše Soja in solata iz motovilca in regrata Večerja: navadni kosmiči v vrele mleku 1,6

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

11. apr 2011 18:26

zajtrk: 2 kosa črnega kruha (10 dkg), slivova marmelada (brez sladkorja), becel pro-aktiv margerina, navadna kneipova kava (ječmen) s posnetim mlekom (1,6) malica: 1 topaz jabolko in 1 mandora kosilo; goveja juha od včeraj (maščoba posneta), pečena bederca brez kožice (na peko papirju, brez maščobe), krompir v kockah, cvetača, beluši, korenček (vse kuhano v vodi ) solata iz motovilca in regrata malica: jogurt 1,3% večerja: omaka iz stročjega fižola,( pest ajdove kaše, korenček, parad. mezga, timijan, česen) lonček navadne bele kave (kneipp)

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

12. apr 2011 21:04

zajtrk: koruzni žganci in bela kava malica: jabolko sorte topaz (samo zaradi okusa), mandarina kosilo: čemaževa juha, ribe in krompir pečene na peki papirju (brez maščobe), , letna solata malica: jogurt 1,3 večerja: črna redkev s sojo Sporočilo je spremenil(a) vikica dne 12. 2011 21:04

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti