Jedilniki za diabetike

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

31. mar 2009 14:23

Tudi sama vam zdaj pošiljam en zanimiv recept:Ajdova kaša z jagodami 30g ajdove kaše 65mlvode ščepec soli 100gsvežih jagod 100mlvode klinčke,cimet,tekoče sladilo ali10gsladkorja 1žlico kisle smetane Ajdovo kašo operemo z mlačno vodo in odcedimo.Stresemo v lonec z vrelo,blago slano vodo,premešamo in kuhamo v pokriti posodi približno10 minut.Medtem očistimo jagode,do vretja segrejemo vodo,v katero smo dali klinčke,cimet in sladilo oziroma sladkor.Dodamo jagode unpokuhamo kakšni 2 minuti.Tako pripravljenemu kompotu primešamo ajdovo kašo,okrasimo s kislo smetano in ponudimo. Pa dober tek. mark5

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

31. mar 2009 14:44

Danes: Telečja rižota (nebrušen parbolied riž), regrat s krompirjem - večerja bo enaka

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

31. mar 2009 17:57

Kristalka ali si kaj računala OH?Odvisno koliko boš dala krompirja v solato,zelo važno pri diabetikih je da vrednost OH ne presega ker drugače se ti lahko sladkor preveč dvigne. ideja je sicer dobra saj zdaj ko je regrata dovolj pa še poln vitaminov je. mark5

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

31. mar 2009 22:14

@mark5 saj lahko namesto krompirja uporabiš sladek krompir ali topinambur oboje veliko bolj primerno za diabetike... jaz sem v nedeljo delal regratovo solato s topinamburjem za ta namen ga narežen na rezine in cca. 10 min pečem z malo olivnega olja v ponvi z malo rožmarina in žajbla. naredim potem tudi toplo prelivko, tako da malo prepražim spomladansko čebulo in česen, zalijem z dobrim jabolčnim kisom, solim, popram in prelijem čez regrat in topinambur ali sladek krompir... skoraj tako dobro kot s krompirjem in ocvirki... ;) topinambur je zaradi visoke vsebnosti inulina posebno privlačen za diabetike. cellnet

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

31. mar 2009 22:17

danes je bilo za večerjo: špinačna juha popečen vitlof ter trdo kuhano jajce prelito z domačo majonezo ajdova palačinka z orehi cellnet

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

1. apr 2009 11:30

Hojla! Mi pa danes kuhamo golaž-govedina,vsi razen moža bomo imeli za prilogo pečeno polento in zeleno solato. Za moža pa še ne vem točno-imate kakšno idejo? Kako bi izpadlo pecivo -pirin zdrob bi skuhala na mleku, ohladila, dodala cimet lim. lupinico fuktozo malo margarine(becel) in sneg narejen iz beljakov.(rumenjakov ne uporabljam).In to bi zapekla vpečici.Kaj nislite bi šlo? LP. mijamarija

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

1. apr 2009 19:06

Danes: - posneta goveja juha brez zakuhe -zelenjavna piza (paradižnik, zelena paprika, bučke, malo koruze) iz polnozrnate moke, zelena solata Jutri pa bom uporabila zgornji recept od berny - kompot pa bo višnjev z manj sladkorja

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

1. apr 2009 20:00

@berny nima prosena kaša previsokega GI za diabetike? jaz delam pecivo iz orehov/mandljev, naribanih jabolk in maka ter jajc in natrena/diabetičnega sladkorja/fruktoze tudi zelo dobro. cellnet

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

1. apr 2009 20:47

Kaj pa beljakovine? Na vaših jedilnikih jih ne vidim, znano pa je, da mora biti diabetikova hrana uravnotežena tako kot vsa zdrava prehrana. daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti