Nizek pritisk

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

29. mar 2009 7:45

Kava samo trenutno zviša pritisk, dolgotrajno pa ne drži. Isto je alkoholom. Jaz ga ne pijem, kavo pa imam rada, tako pravo, močno z kapljico mleka.

Kyara

LUCIJA99  

član od: 13.2.2009

sporočila: 34

30. mar 2009 12:07

Sploh ne bi komplicirala zaradi pritiska, če se res ne bi slabo počutila.Lahko povem, da tudi težo nimam idealno. Verjetno že zaradi tega pomislim, da bi morala imeti malo višji pritisk. Pa še nekaj sem opazila: zvečer se uležem in takoj zaspim. Že na podlagi tega se mi zdi vse skupaj čudno, ker sploh ne morem bedeti zraven TV. LUCIJA99

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

30. mar 2009 12:50

Jaz imam tudi nizek pritisk, kave ne pijem, gibam se veliko- resnično pomaga. Ko se pa včasih počutim čisto brez moči oz. volje do življenja , mi pa pomaga kozarec gazirane pijače, ni nujno, da je original Coca-cola, lahko je tudi Deit ali kaj podobnega. tejka77

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

30. mar 2009 12:57

Lucija99 , potrudi se, da se boš več gibala. Predvsem takrat, ko se počutiš brez energije, se prisili k gibanju. Po nekaj dneh bo bolje. Seveda to velja samo, če so tvoje težave zaradi nizkega pritiska ali mogoče zaradi spomladanske utrujenosti. Če te pa zvečer zmanjka, pa to ni nič slabega. LENČA http://www.moj-album.com/uredi/lencaa/144316

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

30. mar 2009 21:07

Če se ti zdi to problem, se poskusi pogovorit z osebnim zdravnikom. Jaz kar lepo shajam z nizkim pritiskom, imam pa težave, ko mi pride na normalno, (podobno kot slavi77). Ja pa moja teža je tudi daleč od idealne. Res se probaj več gibat, jaz ko se počutim uničeno se odpravim na sprehod. sweets

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

30. mar 2009 21:47

Vzrok tvojega slabega počutja zagotovo ni pritisk, saj je popolnoma normalen oz. idealen. Prični se več gibati, najdi si kak zanimiv hobi in predvsem polno uživaj življenje, kolikor ti ostale obveznosti dopuščajo. Tablete pa, ne se hecat, saj še prehitro pridemo v leta, ko je prtisk previsok. božena

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

31. mar 2009 6:45

Sama sem imela pred časom probleme z občasno visokim pritiskom (do 160/80) in sem postala prav panična od skrbi. Zdravnica mi je razlagala, da to še vedno ni zaskrbljujoče in da je psihičnega izvora. Zadnji mesec pa mi je pritisk padel pod 100, zjutraj ga imam okoli 90/55 in sem prav vesela. Je pa res, da sem malo bolj lena in meglena, sicer pa nimam drugih problemov. ursula-ce

cocky  

član od: 30.3.2008

sporočila: 23

5. maj 2009 10:01

Tudi sama ima težave z nizkim pritiskom. Z zdravili je tako, če n nujno jih raje ne predpisujejo. Še najbolje je, da boš vsak dan vsaj uro do dve aktivna - da greš ven v naravo, na spredod ali se začni ukvarjati z kakim športom (pa ne pretiravat). Kava in sladke stvari sicer dvignejo pritisk, a samo začasno, potem pa lahko spet pade. To se je dogajalo meni, kadar sem si poskušala pomagati da bi se bolje počutila. Nato sem začela vsak dan hoditi po dobro uro in se sedaj bolje počutim - nekako se je telo navadilo na to. Najbolje je, da v prehrano vneseš čim več sadja in zelenjave. Drugače pa se navadiš živeti s to nadlogo. Čeprav je včasih neprijetno, ko kar "letiš" naokoli od slabega počutja. Takrat je najbolje da se malo uležeš, da vrtoglavica mine. Odločilen dejavnik je tudi tvoja telesna teža. Če si presuha je lahko to vzrok (ni pa nujno). Upam, da ti bodo nasveti vsaj malo olajšali težave. cocky

Barbara113  

član od: 3.2.2019

sporočila: 1

3. feb 2019 18:56

Pozdravljeni. Imela sem tudi nizek pritisk in zdaj prav zadovoljno živim. Skrivnost je pa v tem  : vroča voda in sol fina mleta. Samo malo spiješ  Ne dosti. Prej sem mela 77 zgornji in ko sem to pila mi je avtomatsko na 113.srečno lp

Barbara113

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti