Borovničev sok

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

tema odprta - 27. mar 2009 11:30 | ogledi: 6.420 | odgovori: 4

Lep pozdrav!

Zanima me, če kdo ve, ali obstaja borovničev sok, ki bil bil samo iz borovnic in nobenega drugega sadja? V trgovinah vidim, da na embalaži piše "borovničev sok", pa lepa slika borovnic je gor, v resnici pa so ti sokovi mešanice borovnic, črnega ribeza, aronij pa še kaj bi se našlo.

Hvala za odgovore!

ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Mikrob  

član od: 9.2.2004

sporočila: 133

27. mar 2009 11:45

Tak sok se da dobiti v lekarnah (Dr. Steinberger). LP, Eva

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

27. mar 2009 13:51

Seveda obstaja. Ko bodo borovnice zrele greš lepo v gozd in jih nabiraš in nabiraš. Potem se vrneš domov in iz njih narediš sok. Ta je zagotovo povsem naraven in samo iz borovnic. So pa tudi precej čisti približki ,ki jih dobiš v trgovinah žal pa so narejeni iz japonskih praškov. Imaš potem občutek, da ima sok od.npr jabolk okus po hruškah , itd ampak je že tako- kemija je pač težko obvladljiva zadeva. LP hedonist

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

27. mar 2009 16:24

Hedonist, to sem naredila lansko poletje, ampak žal je pri nas vseh izdelkov iz borovnic že zdavnaj zmanjkalo. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti