Prehrana diabetikov

berny  

član od: 23.1.2007

sporočila: 127

28. mar 2009 22:48

Saj prehrana za diabetike ni drugačna, vsi bi morali tako jesti, jaz se zelo trudim da bi se vsi družinski člani prehranjevali po načelih zdrave prehrane pa živila z nizkim GI pa včasih resnično ne gre. Malo zaradi pomankanja časa ali volje, malo pa zato ker nas potegnejo kakšni izdelki v trgovini. Sem pa letos začela kuhat ogromno kompotov brez sladkorja oz. z minimalno količino fruktoze, pa je zelo dober, vsi ga imajo radi, tudi čežano skuham brez sladkorja iz jabolk ki so bolj sladki. Marmelado za diabetike pa kupujem v Lidlu je zelo dobra in dokaj poceni nasproti drugim marmeladam npr. Natreen ali Schnekopfe.. Ni mi namreč še uspelo skuhat marmelade s fruktozo. berny

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. mar 2009 4:26

No, moja prijateljica je pri 50-ih '' zbolela '' za tipom II sladkorno. Ko je bila postavljena pred dejstvo, da bo morala celo življenje jesti zdravila, je rekla, Ne, hvala. Shujšala je okrog 25 kil (mislim da je samo okroh 150 cm visoka), tudi pritisk si je znižal, zelo pazi kaj je (nič prečiščenih OH) in zdravil za sladkorne ji ni treba več jemati. Pa ona je samo ena takih. Torej se da, če se hoče!

Je pa res, da sta t.i. otroški (juvenile) in tip II diabetis zelo različna in otroškega (ali tipa I) se ne da regulirati z zdravo prehrano.

Vanja

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

29. mar 2009 10:37

vedno sem mislil da je tip A in tip B, zdaj pa vsi pišete o tipu 1 in 2... :) vsekakor je za tip B/2 edina možnost da se ga znebimo, to kar piše vanja, ki je celo postregla z dokazom, da se da v celoti odpraviti posledice let neprimerne prehrane in življenskega stila. cellnet

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

20. sep 2009 20:19

kakšni so znaki diabetičnega stopala, ali mogoče kdo ve? anitram1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti