Prehrana diabetikov

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 27. mar 2009 9:19 | ogledi: 4.495 | odgovori: 25

Hojla!

Že tretje leto se prilagajam z jedilnikom za diabetike sigurno nisem edina ki eksperimentiram na tem področju.Mislim da bi na spletu lahko imeli"diabetični kotiček".Kaj mislite bi šlo?

LP.

mijamarija

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

27. mar 2009 11:01

Super ideja tudi sama se spopadam s tem in se vsak dan izmišljujem kaj novega in dostikrat spet pristanem na istem,zato ker se mi vedno ne da štet vse te kalorije in sestava jedilnika mi včasih dela kar težave. mark5

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. mar 2009 11:28

Pač odprite temo, če se bo prijela, bo jasno, da je potrebna. Nič lažjega.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

abcde  

član od: 4.12.2008

sporočila: 4

27. mar 2009 11:48

ja tud jaz se strinjam ,zelo pametna ideja ,ker tud jaz namreč kuham za diabetika in mi je že čisto zmankal idej. abcde

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. mar 2009 13:38

Ne bom pod receptom pisala, da ne bo avtor hud name. Mijamarija, sej, če ne maraš perutnino,  jo lahko nadomestiš s teletino ali pa pusto govedino.

Moram priznati, da sem tudi jaz malce po tihem mislila kako bi bilo fajn, če bi bila še ena kategorija ali rubrikadenimo dietna hrana, ali lahka hrana, vendar nisem upala vprašati, sej veste, da sem jaz izredno sramežljiva .

Ne vem kako si si ti zamislila? Ali naj bi napisali v tej temi recepte ali tako kot že odprta tema: kaj jutri za kosilo? 

 

lp

Anamarija

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

27. mar 2009 14:27

Najprej morate povedat ali imate odrasle sladkorne bolnike ali otroke. Ne vem zakaj bi pri sladkornem bolniku šteli kalorije razen , če ni zraven še na shujševalni. Pri otrocih na inzulinski črpalki štejete samo OH ne kalorije. Hrano imajo enako kot ostali, samo da jim odvzamete navadni sladkor. Hrana brez dodanega sladkorja in maščob se priporoča tudi nam " zdravim in starejšim ", ker je vse povsod povdarek na zdravi prehrani. Če ste lahko malo bolj natančne kaj vas v zvezi z diabetično prehrano zanima vam mogoče lahko pomagam. gajka

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

27. mar 2009 15:35

Odvzame se navadni sladkor in vse maščobe, predvsem odpadejo vse konzerve (paštete ipd.), razne klobase, mastni siri, jogurti, mleko z 3,5 % m.m.,... gordana

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

27. mar 2009 17:18

Le brez skrbi lahko uporabljaš fruktozo samo povsod naj bo mera ne misli da jo pa lahko kar povsod in vselej dodaš,mirno pa lahko s tem zamenjaš beli sladkor,mogoče ima katera druge izkušnje bi bilo dobro da jih deli z nami. mark5

maagnolia  

član od: 26.1.2008

sporočila: 56

27. mar 2009 18:03

js pa še vedno trdim, da manj ko kompliciraš, boljš je. sama sem diabetik že 24 let, pa vedno jem vse po vrsti, niti mal ne kompliciram. pa še vedno sem tu in mi prav nič ne manjka!! lp maagnolia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. mar 2009 19:10

jaz pa mislim da ni tako! vsaj pri večini ni. očitno imaš še dovolj visoko raven inzulina, da ti ni "potrebno" paziti na to. oz. so ti parkrat namerili malo povišan "sladkor". meni se zdi to neodgovorno do svojega telesa in do drugih, da pišeš takele oslarije na forum. kronično povišan sladkor v krvi prizadane telesu grozne stvari (predvsem žilju). bannanna_v_slo ;)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti