Super zadeva!!!!!!!!!!

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

31. mar 2009 22:28

Jagodna pita, daj pojdi malo med kmete in se pridruži njihovi požrešnosti 

Pa obilo užitka ti želim ob tem!!!!!!!

rrr

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. apr 2009 6:21

Se popolnoma pridružujem nasvetu ribaracarak.

rimljanka - zasebno mnenje

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

1. apr 2009 7:02

Kot povsod, so tudi med kmeti taki in drugačni. Ne ugibam, vem. Upoštevati je treba še,  da mora kmet, ki živi samo ali pretežno od kmetije uporabljati marsikatera zaščitna sredstva in pospeševalce, ki mu ravno niso pri srcu, da obvaruje pridelek. Večina bi jih z veseljem opustila (so presneto draga), če bi obstajala drugačna rešitev.

Se pa žal v resnici najdejo tudi taki, o kakršnih govori jagodna pita, in ti mečejo potem slabo luč na vse. Vendar taki kmetje uradnega  bio certifikata zagotovo ne dobijo.

Glede pripravljene zmesi za biskvit - dobra zadeva za začetnike in neizkušene, ostali je pa verjetno niti v sili ne bi uporabili. Ko se enkrat navadiš na domač biskvit, ima vse kupljeno, vsaj zame, čuden umeten okus.

Ampak hecno ali ne - ko še nisem znala peči biskvita, sem kupovala industrijske tortne biskvite. In kar nekaj časa je moj mož trdil, da so mu bolj všeč od domačih, čeprav so bili domači  vsem ostalim daleč boljši. Se je izgleda navadil okusa tistih posebnih industrijskih dodatkov.

Cila

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

1. apr 2009 9:12

Tudi sama se ne poslužujem teh stvari iz vrečke, a nekoga, ki poda svoje mnenje, ki je do neke mere kar objektivno poslati med kmete, se mi pa zdi res nesramno. Kmete spoštujem, a ne vseh. Res se najdejo tudi taki, ki svoje pridelke danes škropijo, jutri pa prodajajo in ne upoštevajo karence, čeprav je pri večini škropiv 20 dni. Če je to požrešnost ali pohlep ali pa kaj tretjega pa ne bi sodila. Brihta

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

1. apr 2009 9:34

Brihta, tisto mnenje je subjektivno, ker tista deklica pač tako v mojem imenu ne bo govorila! Se strinjam, da je packov povsod, v kmetijstvu...še več oz. finančno več pa v gospodarstvu. Vendar pa zaradi tega ne smemo reči, da kmetje kar zlivajo šprice okrog sebe in tudi, da so vsi podjetniki ene navadne nesposobne in goljufive barabe. Ne vem, koliko se spoznaš na škropiva, ti pa lahko povem, da imajo karenco lahko tudi le 3 dni. In seveda je od poštenosti pridelovalca odvisno, če bo upošteval dovoljeno koncentracijo...pa tudi od inšpekcije. Torej, če nekdo reče: una baraba tam na Zdolah je polivala hruške z nedovoljenim strupom...una baraba je pobasala xyz evrčkov in firmo poslala v stečaj, je to čisto nekaj drugega kot pa flancariti na splošno in s tem žaliti tiste, ki delajo pošteno, trdo, od jutra do večera, petke in svetke! In, če se deklici niti biskvita ne ljubi speči na način, ko mešaš jajca, moko itd., bi zelo težko zdržala cel dan, iz dneva v dan, na kakšnem bregu, kjer sam komaj stojiš,kaj šele, da je treba grabit, okopavat, plet... Le čevlje sodi naj Kopitar... Ognjič Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 01. apr 2009 09:35:10

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

1. apr 2009 9:52

Cila je napisal/a:

Ampak hecno ali ne - ko še nisem znala peči biskvita, sem kupovala industrijske tortne biskvite.

Tudi moja prva torta je bila iz kupljenih biskvitnih plošč in ananasa iz konzerve ter smetane. jankica

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

1. apr 2009 10:10

Vem, da so škropiva z različnimi karencami in tuda taka brez karence in da je lahko isto škropivo za katerega velja, da da je za sadje drugačna karenca kot za np. zelenjavo. Ja od poštenosti je odvisno. In pošteno bi bilo, če se človeka, ki biskvit speče iz vrečke ne popredalčka med nesposobne opravljati kmečkih opravil. Moja mama je vedno govorila : rajši cel dan delam butare ali okopavam, kot pa kuham. Zame velja obratno. Torej ljudje imamo različne talente. Ni pa nujno, da nas mora zato kdo soditi, ker vsake oči imajo svojega malarja. Brihta

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

1. apr 2009 10:45

Ne vem zakaj vsi mislite da je jagodna pita mala deklica, ki se sele uci peci. Kot vem je izucena slascicarka. LP, R.

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

1. apr 2009 11:06

rebecca je napisal/a:
Ne vem zakaj vsi mislite da je jagodna pita mala deklica, ki se sele uci peci. LP, R.
Jaz sem tako mislila zaradi načina pisanja... Vanilija

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

1. apr 2009 11:07

Brihta je napisal/a:
Tudi sama se ne poslužujem teh stvari iz vrečke, a nekoga, ki poda svoje mnenje, ki je do neke mere kar objektivno poslati med kmete, se mi pa zdi res nesramno.Brihta

Meni se je bolj zdelo nesramno mnenje pred pošiljanjem med kmete ...

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti