Mamam

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. mar 2009 17:27

mamamia je napisal/a:

Meni je bolj ljubo, ker so do mene pozorni non stop in zato ne potrebujem še neke dodatne pozornosti na določen dan.

Se absolutno strinjam.

tulka

nikmia  

član od: 23.1.2009

sporočila: 53

25. mar 2009 18:24

Hvala ,sem zelo srecna , da lahko ta dan praznujem nikmia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. mar 2009 18:29

Postati mama se mi ne zdi kaka velika umetnost, biti dobra mama je pa že malce bolj zakomplicirana stvar. In ker je danes samo materinski dan, ga ravno ne poveličujem. In vsakič se ob tem dnevu spomnim na vse tiste ženske, ki si zelo želijo postati matere, pa jim to ni dano, kljub velikemu napredku medicine. In se mi zdi ta dan do njih krivičen.

In zagovarjam mnenje, da je vsaka postala mama iz čistega egoizma. Ker si (sem) je ona (jaz) tako želela. In bodočih otrok nismo vprašale, če si želijo na ta svet. Postavile smo jih v njega in pika. In zato je naša dolžnost, da skrbimo zanje. Do neke razumne meje, seveda. In brez pretiranega crkljanja. Nekaj se ga pa včasih prav prileže. In se mi zdi, da smo starši dolžniki svojih otrok in ne oni nas.

lp

cervus

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

26. mar 2009 7:20

mamamia je napisal/a:

Saj, različni smo si. Meni je bolj ljubo, ker so do mene pozorni non stop in zato ne potrebujem še neke dodatne pozornosti na določen dan. mamamia

Ali potem tudi rojstnih dnevov ne praznuješ? Wran, to si pa zelo lepo napisal, sploh drugi del stavka. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

26. mar 2009 8:21

Hvala Wran, zelo lepo, da si se spomnil na nas. Tudi doma se je mož spomnil, da danes ni navaden dan in s tem tudi otrokom pokazal, da biti mama ni samoumevno. Malčica Sporočilo je spremenil(a) MALČICA dne 26. mar 2009 08:22:06

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

26. mar 2009 8:24

Moja mami je bila ful vesela lepega sporočilca... Začetnica

bluoka  

član od: 21.8.2007

sporočila: 42

26. mar 2009 8:51

Wran, hvala za čestitke. Meni je to zelo lep praznik, vsak praznik je lep. In ne strinjam se s tem, da je to praznik brez pomena. Sama sem sicer ena tistih srečnic, ki ima zelo pozornega moža. Ampak na ta dan vse skupaj še drugače doživljam. In na živce mi gredo komentarji, češ, kaj ti pomaga, če je nekdo samo na ta dan prijazen s teboj. Ker mislim da tega ni. Ali je vedno prijazen ali pa tud ob takih dnevih ne. Pa to da smo otroke prisilile v ta svet...haloooo??? Torej ženske, upam da ste lepo praznovale dan mamic. bluoka

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

26. mar 2009 9:03

elaphus je napisal/a:

In ker je danes samo materinski dan, ga ravno ne poveličujem. In vsakič se ob tem dnevu spomnim na vse tiste ženske, ki si zelo želijo postati matere, pa jim to ni dano, kljub velikemu napredku medicine. In se mi zdi ta dan do njih krivičen.

cervus

Elaphus, se zelo strinjam...prav čudno je izpadlo, ko je znanec vsem prisotnim ženskam čestital za materinski dan, prijateljica pa ravno v fazi prebolevanja neuspelega nevemkaterega IVF postopka...bedno

LP, V.

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

26. mar 2009 10:07

OMG, kaksne oslarije pisete nekatere! Zakaj bi mi nekdo cestital za nekaj, za kar sem se SAMA odlocila??? Ze dolgo zivimo v casih, ko mozje popolnoma enako participirajo pri vzgoji otrok in gospodinjskih delih, pa njih nihce ne povzdiguje na pedistal! Vsi ti, tako zvani "prazniki", so nastali zato, da trgovci izvabijo se kaksen evro vec od ljudi! Sama od svojih otrok ne pricakujem nicesar razen in toplega objema ... vse leto! Nena Nena-morje

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

26. mar 2009 10:20

Nena-morje - potem odpadejo tudi obletnice poroke (razen tistih seveda, kjer so enega ali oba od partnerjev v to prisilili), pa obletnica mature, pa kaj vem kakšne še , vse skratka, kadar praznujemo kaj, za kar smo se sami odločili????

Ene pač praznujejo dan žena, ker jim emancipacija več pomeni,  druge praznujejo materinski dan, ker jim to več pomeni ....  Jaz zato nobenega od teh dni ne bi dajala v nič.  Dejstvo je, da je materinstvo dodatna obremenitev, dodatno odrekanje, ki ga ostale ženske ne poznajo, zato se mi zdi čisto prav, da se to vsaj en dan v letu javno poudari.

Trgovci pa ... se da praznovati tudi brez njih.

 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti