Rižota

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. mar 2009 8:06

proxima je napisal/a:
Tale 'per risotti e timballi" se je v zadnjih dveh letih prebil med moje najljubse, pravzaprav mi je pomagal osvojiti koncept kremaste rizote. lp, proxima

Jej, jej, proxima, kako moreš...po vsega 1,19€ je................pa ni prav staran.........ker cellnet pravi, da mora biti staran v luski, sam pa ima doma 10 let napačno staran arborio, ki je bil že kompromitiran kupljen......eh.........ne bo danes riža na moji mizi.......bo kar pašta pa fižol, no ja, pašta fižol.

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

28. mar 2009 8:10

Bravo, punce in fantje!

To so teme za Kulinariko! Čeprav je kazalo, da bo tema v kali zatrta, vam jo je uspelo rešiti in iz nje narediti prisrčno in predvsem koristno debato o rižoti! Z zanimanjem sem prebrala vse strani in si določene stvari skopirala v beležko... Če si natančen, najdeš na forumu skoraj toliko nasvetov za okusne obroke kot med recepti samimi!

In to je tisto, kar Kulinariko bogati. Bravo, še enkrat.

 

Aja, obožujem rižote!

 

jasna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. mar 2009 9:41

mambica je napisal/a:
Tudi jaz sem enkrat kupila riž v Eurospinu (modre barve na Ežojevi sliki), pa mi je bil zelo dober. Meni so načeloma vse vrste riža dobre. Je mogoče na forumu še kakšen tak "čudak"? ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^ Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 28. mar 2009 07:54:53

 

Če so ljubitelji vseh vrst riža čudaki, sem tudi jaz med njimi.

Nolino pisanje je pa itak za v beležko oziroma, še bolje, za sprintat pa na notranjo stran kuhinjske omarice za nalepit. Pa ne smo pisanje o rižu. 

Mamamia

mamamia

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

28. mar 2009 10:45

Spraševala sem zato, ker nekateri riža iz Eurospina sploh ne jedo. Je mogoče že kdo poizkusil sadno rižoto? Pred leti sem brala intervju z neko gospo iz Italije, katere družina že več generacij goji riž. So menda zelo znani. Dejala je, da je njena najljubša rižota z jagodami. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^ Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 28. mar 2009 10:53:21

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

28. mar 2009 13:11

Bravo! Tudi jaz sem nadvse uživala med branjem te teme. Koliko novega pa sem mislila, da sem že vso znanost okrog kupovanja in kuhanja riža pojedla :)

Mambica in mamamia, welcome to the club.

Pravi rižev raj je bil zame lanskoletni dopust.

barbara9

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. mar 2009 15:16

mambica je napisal/a:
Spraševala sem zato, ker nekateri riža iz Eurospina sploh ne jedo. Je mogoče že kdo poizkusil sadno rižoto? Pred leti sem brala intervju z neko gospo iz Italije, katere družina že več generacij goji riž. So menda zelo znani. Dejala je, da je njena najljubša rižota z jagodami. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^ Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 28. mar 2009 10:53:21

 

Dober je tudi riž s perutnino in tropskim sadjem, serviran v izdolbeni polovici ananasa. Mamamia

mamamia

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

28. mar 2009 15:24

Mambica, od malo bolj "eksotičnih" rižot delam rižoto s hruško, rdečo peso, pomarančo in navadno milansko rižoto z dodatkom vanilije. Vendar je to vse na slano! Nola, bravo! Super zapis! fresh

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

28. mar 2009 17:41

saj rižota z jagodami je tudi slana. je klasika. jo večkrat naredim, ko so jagode v izobilju. in vključuje vse sestavine rizote vključno s parmezanom. drugače pa je od sadnih moja zelo ljuba milanska brez mozga, nato pa na vrh v sezoni nekaj popečenih lisičk in borovnic. @fresh ti v tvojo daš naenkrat hruško, rdečo peso in pomarančo? cellnet

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

28. mar 2009 18:23

Ne, ločeno jih delam. fresh

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. mar 2009 18:26

Sestavine ene rižote ( nisem delal ): 1l mleka, 20 dag riža, 10 dag sladkorja, 3 jušne žlice medu,  5 dag masla, 10 dag rozin, 10 dag češnj ( svežih ali iz kompota ), vanilin sladkor, ščepec soli

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti