Zamenjava dobavitelja elektrike

neznan uporabnik

20. sep 2011 20:58

Archi,

kaj se tiče mobilnih operaterjev. Sedaj je ponudba pri enem, ki ni moj blazno ugodna. Samo jaz sem se pri mojem vezal in dobil telefon dober za 1 euro in netbook za 50 eurov. Če bi hotel menjat, bi moral plačat okol 1200 eurov penalov. To vsekakor ni ugodno.

Poleg tega, bi se pri novem spet moral vezat in čez tri mesece bi en peti mel bolj ugodno ponudbo. Pa spet penali.

 

Pri elektriki in plinu je pa tako, da ti pač pogodba zagotavlja mogoče par evrov nižjo ceno. Kaj pa potem? To ti je približno podobno kot krediti vezani na švicarski frank. Lahko profitiraš, lahko pa na dolgi rok ful nasrkaš. Zadnjič sem na vlaku poslušal eno bejbo kok je kokodakala o kreditih eni frendici. Da ona ma v frankih pa oh in joj. Pol ji je razlagala celo strukturo obroka. In celo dodala, da najprej plačuješ samo obresti, kar ni res. Obrok je sestavljen iz odplačila glavnice in obresti. In vedno in pri vsakem obroku mora bit odplačilo glavnice vsaj za tisočinko višji od obresti. Ker drugač, bi obrok vedno rasel. Če se glavnica, vsaj za tisočinko vsak mesec ne bi zmanjšala.

 

MULTI_reloaded

 



Sporočilo je spremenil(a) MULTI_reloaded dne 20. 2011 21:13

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

20. sep 2011 21:17

to nima nobene veze s Švicarskimi franki.

To je valuta, ki lahko gre gor in tudi dol.

Če izbereš distributerja z najnižjo ceno, ki jo zagotavlja za dobo enega leta, je to to.

Če ti cena potem ni všeč pa pač zamenjaš distributerja, nobene vezave in sran.....

 

archi

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

21. sep 2011 11:32

Zdaj se lahko ponovno oglasim, ker sem že opravila zamenjavo dobavitelja in imam tudi primerjavo cen. Škoda je edino v tem, da tega nisem storila pred podražitvijo, saj mi je Elektro Lj. poslal poračun po novih cenah.  Vendar naj navedem, da so moje pavšalne položnice pred podražitvijo znašale malo manj kot 43 evrov (po novem skoraj 50 evrov). Poračun za obdobje od oktobra do julija je znašal 55 evrov.

Dobila sem že novo položnico od Gena, ki znaša za dejansko porabo samo 25 evrov. Ker sem dobila priporočilo je prvi mesec le 1 evro.Ne morem verjeti, da je takšna razlika med Elektro in Gen-i.

Vsekakor se strinjam, da je res treba preverjati ponudbe in zamenjati, če je ceneje.

 

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. sep 2011 12:10

A je to od Gen-i samo poraba elektrike ali tudi vse ostale dajatve?

rimljanka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

21. sep 2011 14:01

Kdor se na elektriko še OGREVA je razlika do 100 EURO po lastnih izkušnjah, na najbolj hladni zimski mesec. Denimo 100 EURO namesto 200!

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

21. sep 2011 14:58

Midva se ogrevava na elektriko. Sicer zimske položnice od Gena še nisem videla, po preračunu na njihovi spletni strani pa naj bi namesto 250€ (toliko je bila obična zimska položnica pri El.LJ) plačala okoli 170€. Bom pa vedela realno razliko povedat tam enkrat od decembra, januarja dalje.

tjas

nikole  

član od: 15.5.2007

sporočila: 34

21. sep 2011 15:09

Jaz sem zelo zadovoljna z GEN-I, sem že več kot eno leto pri njih in imam zelo dobre izkušnje s ceno, saj so veliko nižje od Elektra Ljubljana, kjer sem bila prej. Sedaj, ko sem priporočila še prijatelje imam nižje položnice za polovico.Priporočam!

 

 

 

 

nikole

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

21. sep 2011 15:28

Rimljanka, imaš prav. Sem šla preverit podatke in bi dejanska položnica znašala nekaj čez 45 evrov, ampak vseeno manj kot pri Elektro Ljubljana. Pa še prva je bila samo en evro.Naslednje leto pa bomo že maja spet preračunavali kdo je najbolj ugoden.

 

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

22. sep 2011 18:19

Kdo je to GEN-?

buča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti