Veliki šnavcer

luncadd  

član od: 24.9.2008

sporočila: 4

tema odprta - 23. mar 2009 15:45 | ogledi: 4.470 | odgovori: 17

Spoštovani,včeraj nam je umrl veliki šnavcer,ker smo bili zelo navezani nanj,smo se odločili,da čimprej kupimo novega. Danes sem bila celi dopoldan na internetu in iskala legla. Legla veliki šnavcer trenutno ni v Sloveniji samo v tujini. Če pa slučajno kdo ve za kakšno leglo z rodovnikom,bi ga lepo prosila če mi lahko sporoči. Lep dan še naprej!

luncadd

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

23. mar 2009 15:54

Lunca, moje sozalje Nena-morje

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

23. mar 2009 16:03

Tudi meni je žal za vas - pa kljub temu - ne naredi te napake, da si boste takoj kupili novega psa in seveda enake pasme. Vem, da je šok velik, a dobili boste povsem drugačnega psa, kot ste ga imeli, ker ima pač vsak nekoliko svoj karakter, svoje muhe, fore, bolezni,.... Jaz sem to napako naredila le enkrat in ti iz prve roke povem, da to ni to! Že iz spoštovanja do vašega umrlega prijatelja, ne. Naj se čustva nekoliko umirijo, potem pa začnite počasi razmišljati o mladičku - mladičku, ki bo mali razgrajač, ki bo lulal in kakal in jedel 6x na dan, ki vam bo scufal kakšen copat ali preprogo, ki bo morda pobruhal vaš avto, ki ga bo potrebno na novo naučiti čisto vsega..... vsega tistega kar je vaš prijatelj (že) znal. lp, vanjatajnsek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. mar 2009 16:31

Mi smo po dveh letih, odkar je odšel naš bullmastiff,  prav tako nameravalai kupiti psa iste pasme, a smo se potem odločili drugače. Je sicer "daljnji sorodnik" pasme, mladiček je zdaj star mesec in pol in čez mesec dni gremo po njega. Že zdaj težko čakamo.

 

Je pa res, da prejšnjega psa še nismo pozabili, in kot kaže, ga nikdar ne bomo. Nam je tako bil zlezel pod kožo, da še danes pogledujem skozi okno, ali sedi spodaj in čaka, da ga pozdrvaim, ali pogledamo proti vratom ograje, ali bo skoznjo tiščal svoj gobček, v pričakovanju, da ga malo popraskamo ob prihodu domov.

Pa saj lep spomin nanj ne pomeni, da bomo v novem psu videli starega.

 

Težko bi rekla, ali je bolje takoj imeti drugega psa ali počakati nekaj časa. Vsaka odločitev ima svoje prednosti in slabosti, vsak zase pa najbolj ve, kaj mu ustreza. Morda velja opozoriti le na to, da ni potrebno hiteti in na vrat na nos kupiti prvega psa, ki se zdi primeren.

 

Mamamia

mamamia

kordelina  

član od: 21.11.2005

sporočila: 223

23. mar 2009 17:56

Vsakega psa imaš po svoje rad ker je vsak drugačen. Glede izbire psa pa smo pri nas vedno imeli pravilo, da bomo omogočili da bo dober dom dobil tisti kuža, ki ga nima in ga po možnosti nihče noče (ker pač ni neke določene pasme). Tako da imamo že tretjega mešančka (srednje rasti, je pa mešanec med nemškim ovčarjem in še enim). Imamo ga kakšno leto in ga cela družina obožuje. kordelina

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

23. mar 2009 18:31

Največ ti bodo znali povedat člani kluba ljubiteljev šnavcerjev, lahko tudi pokličeš. http://www.klsps.si/ http://www.klsps.si/index.php?option=com_content& Bo pa v kratkem (19.4.) razstava psov v MB na poligonu kinološkega društva in po moje je pametno, da si vzamete čas in greste recimo na izlet, nekaj pojeste pa razstavo obiščete, tam si lahko ogledate vse mogoče pasme pa lastnike/vzreditelje vprašate vse kar vas zanima. ycrna

neznan uporabnik

23. mar 2009 21:33

nikoli ne kupujte psa iste pasme. šnavcer je čudovit pes,vendar takšnega kot ste imeli ne bote več dobili.pa lep pozdrav. hmm Sporočilo je spremenil(a) WRAN51 dne 23. mar 2009 21:37:27

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

23. mar 2009 22:53

WRAN51 je napisal/a:
nikoli ne kupujte psa iste pasme.
S tem se pa ne strinjam pa niti ne poznam nobenega ljubitelja psov, ki bi vsakič ko mu umre pes, zamenjal pasmo. Saj ni rekla da hoče imet kopijo od prejšnjega. Sploh pa ima vsaka pasma svoje značilnosti in ni rečeno da ti vsaka pasma "paše". Vsaka pasma se razlikuje. Od karakteristike dlake pa do samega značaja. Ni vsaka pasma za vsakega. Lunca ti kar vzami spet šnavcerja, saj ti očitno že sama pasma psa in vse oz. večina karakteristik odgovarjajo. ycrna

luncadd  

član od: 24.9.2008

sporočila: 4

24. mar 2009 8:42

Naljepše se vam zahvaljujem za vsa vaša mnenje,hvala! luncadd

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

24. mar 2009 10:19

ycrna je napisal/a:
WRAN51 je napisal/a:
nikoli ne kupujte psa iste pasme.
S tem se pa ne strinjam pa niti ne poznam nobenega ljubitelja psov, ki bi vsakič ko mu umre pes, zamenjal pasmo. Saj ni rekla da hoče imet kopijo od prejšnjega. Sploh pa ima vsaka pasma svoje značilnosti in ni rečeno da ti vsaka pasma "paše". Vsaka pasma se razlikuje. Od karakteristike dlake pa do samega značaja. Ni vsaka pasma za vsakega. Lunca ti kar vzami spet šnavcerja, saj ti očitno že sama pasma psa in vse oz. večina karakteristik odgovarjajo. ycrna
Se strinjam z ycrno... mi smo pred 3 tedni uspavali našega že drugega rotvajlerja. Ko je preminil prvi, smo se odločili za enako pasmo, ker nam je bil všeč karakter, pa tudi videz psa. Z drugim nismo pričakovali, da bomo dobili kopijo prvega, saj je vsak pes (tako kot vsako živo bitje) unikaten in neponovljiv. Zato, luncadd, če vam je veliki šnavcer ustrezal, ne vem, zakaj ne bi spet vzeli šnavcerja. Če vam bo psiček pomagal preboleti izgubo, ga vzemite. Čimprej. Mi smo storili isto, čeprav psa ne pozabiš nikoli. Ne prvega, ne drugega, ne desetega. Žal mi je za vašega psa, vem kako je hudo. Pes je član družine. Sporočilo je spremenil(a) janja512 dne 24. mar 2009 10:20:10

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

24. mar 2009 10:47

Sožalje ob izgubi kosmatega prijatelja. Ko je čez mavrico odšel naš prvi kosmotinec je bilo ravno leglo in smo šli iskat malega razgrajača, moram napisati,da nam je zelo olajšal bolečino ob izgubi. Izbrali smo isto pasmo. Tko kot ljudje nismo enaki,so tudi živali različne, kako se bo naš kosmati prijatelj razvil karakterno je pa predvsem stvar naše vzgoje in ukvarjanja z njim. Veliko sreče in veselja z malim razgrajačem. Lp Nasha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti