Želatina

gel_gel  

član od: 22.3.2009

sporočila: 2

tema odprta - 22. mar 2009 19:39 | ogledi: 26.609 | odgovori: 17

zdravo,

že nekajkrat sem neuspešno poskuil speči pecivo. namreč biskvit vedno spečem odlično, nato nanj naložim jagode in potem vedno pridem do problema..neznam narediti gela. namreč imam želatino, proizvajalec je emona, notri v škatlici sta pa dve vrečki rjavega prahu (v vsaki po 50g želatine).

zdaj pa prosim če mi nekdo razloži natančen postopek kako pripraviti to želatino z približno 4-5 dcl soka, in kdaj jo vlijem na biskvit da se ne bo upila.

hvala in lep pozdrav

gel_gel

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

22. mar 2009 19:41

Želatino ali preliv za torte? Ponavadi čez sadje prelijemo preliv za torte.

 

 

Sporočilo je spremenil(a) Pitončica dne 22. mar 2009 19:43:10

gel_gel  

član od: 22.3.2009

sporočila: 2

22. mar 2009 19:48

o najlepša hvala bom poiskusil s tem =D lp gel_gel

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. mar 2009 20:35

Preliv za torte ni nič drugega kot želatina, ki je obarvana, vsaj običajno, ne pa nujno. Morda ima še kakšne doatke, veliko se pa od klasične želatine ne more razlikovati.

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

22. mar 2009 22:41

Oprosti, rimljanka, ampak preliv za torte NI isto kot želatina. Njegova glavna sestavina je rastlinskega (in ne živalskega) izvora, ne vem, kako se ji reče po slovensko (karagen?), v seznamu aditivov (ki, kot vemo, NISO vsi "strupeni") ima oznako E 407. gel_gel pa sprašuje tudi, kaj naj naredi, da se preliv ne bo vpil v biskvit (tudi preliv za torte se vpije). Za to je potrebno narediti "izolirno plast" nad biskvitom - vsaj namazati z marmelado, še učinkovitejša pa je krema na osnovi pudinga in stepene smetane, lahko se uporabi tudi maslo s sladkorjem. Biskvit, obložen s sadjem, je treba dobro ohladiti, tako da se preliv, ki ga po žlicah nalivamo na sadje, skoraj sproti trdi. Mimogrede, odlično se obnese tudi pri zamrznjenem sadju (maline, borovnice, ribez), ki ga že zamrznjenega prelijemo z vročim prelivom. Takoj se strdi, sadje pa je kot sveže (čisto nič "cunjasto"). teta torta

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

22. mar 2009 23:12

Gel-gel, jaz ti pa priporočam, da preliv narediš iz sadnega soka (najbolje takšnega, kakršno imaš sadje na torti), v katerega zakuhaš puding (vanilijev, malinov ... odvisno od tega, kakšen okus in barvo želiš), in sicer vrečko pudinga na 4 dl soka. Še mlačno preliješ čez sadje.Tak preliv je veliko okusnejši od tiste iz vrečke. Blanchy

Sporočilo je spremenil(a) Blanchy dne 22. mar 2009 23:22:11

Alicija  

član od: 11.4.2003

sporočila: 31

6. jul 2009 13:33

Tole je slučajno moja slikica tako da lahko potrdim, da je na vrhu obliv za torte :) v takih majhnih vrečkah so, v prahu je, narediš ga po navodilih na vrečki. Jaz dam okoli smetano da ne steče dol, drugače se pa kar hitro strdi. Alicija

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

6. jul 2009 14:19

Pa preliv za torte ne vsebuje želatine ampak pektin .

Bernarda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti