Želatina

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

28. nov 2011 18:27

Da ne odpiram nove teme...

Prebrala sem kar nekaj strani na forumu v zvezi z želatino, pa me zanima, če lahko namesto želatine uporabim kremfix. Gre za kremo za torto, ki vsebuje sladko smetano in precej jogurta (pol litra smetane in 1,5 litra jogurta). Kremfixa se mi je kar nekaj nabralo doma (ko človek ne pogleda, preden gre v nabavo) pa bi ga rada porabila.

Hvala za odgovore.

JJ

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

28. nov 2011 18:48

jaz raje ne bi. kremfix utrdi samo smetano, pa še to ni primerljivo s tistim, kar naredi želatina. tako da bo stvar vseeno pretekoča, ko boš dodala jogurt. vsaj jaz sem zadnjič nardila podobno - smetano s kremfixom, v katerega sem vmešala zmiksane banane s čisto malo jogurta, pa je bilo tekoče, da je bilo kar veselo ...

tunna http://titabota.blogspot.com/

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

28. nov 2011 19:12

sama imam recept za neko jogurtovo torto s smetano in piše samo kremfix da pride not. vendar če sm iskrena se ne spomnem ali se je strdila krema ali ne tako zelo..pomojem je najbolje da uporabiš želatino

ledenka_

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

28. nov 2011 19:26

kremfix je mešanica sladkorja (v prahu) in (koruznega) škroba. Smetano "utrdi" tako, da veže nase pinjenec, ki prej ali slej začne iztekati iz stepene smetane. Za jogurt se to skoraj gotovo ne bo obneslo, ker sirotke izteče več kot iz smetane pinjenca. Razen, če uporabite grški (torej odcejen) jogurt. Sicer pa sam namesto kremfixa (ki je le prebrisan način, kako drago prodajati nekaj cenenega), če ne gre utrjevati drugače, uporabim v resničen prah zmlete drobtine belega kruha in/ali sladkor v prahu. 

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

28. nov 2011 19:31

Hvala vsem za odgovore in za razlago. Zanimivo, s čem bi lahko nadomestila kremfix, bom enkrat poskusila

JJ

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

28. nov 2011 20:40

Mislim, da sem tu nekje že napisal, da baobab dobro zgosti jogurt in sladkano pasirano skuto. Vendar ne morem primerjat s kremfixom ali želatino, ker nič od tega ne uporabljam. Baobab to dejansko posuši in ker se sam tudi kar lepo peni, je rezultat bolj rahla puhasta krema. Skuta v kake tri centimetre visoki 'kocki' mi je lepo stala več dni in se v kocki brez kakšne plesni ali gnitja tudi posušila. Ne vem, kako bi se obnesel v sladki smetani. Možno je, da bi se pri večji koncentraciji in dolgem stepanju sesirila, ker je poln C vitamina - torej kisel. Na drugi strani se pa mlecni shake dela z njim krasno in brez problema. Bom ob priliki probal še smetano. Žal mi trenutno ne vleče na sladko.

LP

 

 

 

 

Sergej

Amanda Angelic  

član od: 11.3.2010

sporočila: 172

26. apr 2013 9:49

Kako se obnese želatina v marmeladi?
Potrebovala bi dokaj trde marmeladne kupčke na piškotih pa me zanima, kako bi se tole obneslo.

 

Hvala 

Amanda Angelic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti