Kako panirati v pečici?

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

tema odprta - 21. mar 2009 22:34 | ogledi: 39.665 | odgovori: 16

oz. speči v pečici panirane (dunajske) zrezke.

Baje, da to gre, pa bi bila vesela, če mi lahko kdo s prve roke svetuje kako. Bom malo več tega naredila, pa bi tako šlo verjetno hitreje.

LP

božena

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

21. mar 2009 22:41

Jaz jih pečem v električni ponvi, ki jo segrejem in samo malo pokapljam z oljem.Dunajski so ravno tako dobri in nič mastni. V pečici jih še nisem pekla,sem pa slišala da nekateri tudi to delajo. adalbert

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

21. mar 2009 22:57

Hvala. Pravzaprav bodo panirani puranji zrezki. Bom poskusila. božena

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

21. mar 2009 23:10

jaz sem dobila recept od ene prijateljice iz Sicilije, ki je nekaj let vodila restavracijo v Portorožu, ki meso pred paniranjem postavi za 2 uri v olivno olje+začimbe+malce limoninega soka. Potem jih vzame ven, odcedi, panira in vrže na teflon. No njeno paniranje gre sicer malce drugače in sicer: zmeša skupaj drobtine, moko, parmezan, začimbe...mislim, da nič drugega (nič jajc). V njeni restavraciji sem jedla tudi krompir zelo na tanko narezan (kot čips) in tako paniran in je bil fantastičen. ycrna

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

21. mar 2009 23:19

tole se napisal pod eno drugo temo ampak velja tudi tukaj: verzija v pečici je še boljša, če med drobtine zamešaš malo naribanega parmezana, lahko tudi malo nasekljanega česna in petršilja. drobtine pa lahko zamenjaš z mandlji/lešniki... lahko celo tudi samo v parmezanu. zadnjič sem delal nekaj podobnega, le da sem v jajce za paniranje vmešal poleg soli in popra ter česna še žlico gorčice in majoneze, paniral pa samo v parmezanu. cca. 20 min na 200 oC (najbolje če imaš ventilatorsko pečico) za piščanca v kosu bi rekel, da 25 min na eni strani in potem še kakih 10 na drugi. pa ne pozabi, da se kosi ne smejo dotikat. meso se najbolj enakomerno peče na rešetki. ne vem pa, če bo pa v pečici hitreje... :) cellnet

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

22. mar 2009 0:06

Tule je napisanega kar nekaj o pohanju v pečici: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1339 Tudi sama napogosteje spečem panirane kose v pečici tako, da jih spaniram po dunajsko, nazadnje pa namočim kos v olje, ga ocedim in položim v pekač na peki papir. Pečem v pečici na 180°C, čas pečenja je odvisen od velikosti kosa. Na ta način smo se navadili. Balenka

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

23. mar 2009 10:28

Tudi jaz sem zasledila nekje pečenje paniranega mesa v pečici,pravijo da samo malo pokapljaš meso in ga lepo počasi pečeš v pečici samo paziti moraš da ga dobro prepečeš in da da je tako pripravljeno meso bolj zdravo ker nima preveč maščobe.Pa dober tek. mark5

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

29. mar 2009 10:03

Ali je že katera poskusila spečt paniran sir v pečici na peki papirju ? Tukaj berem samo o mesu pri vseh odgovorih. Mene pa zanima sir , če bi kaj ven stekel, na kako visoki temperaturi in na kakšnem programu oz funkciji? linolina

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

29. mar 2009 10:32

sira še nisem, delam pa paniran tofu v pečici po zgoraj opisanem postopku. po mojem bi šlo tudi s sirom... cellnet

rdeca jagoda  

član od: 5.3.2009

sporočila: 39

29. mar 2009 10:55

Jaz sem že pekla dunajske zrezke v pečici na peki papirju. Bili so super in vsekakor veliko manj kalorični, saj niso bili mastni. Lahko pa jih spečeš tudi v pečici in dodaš čisto malo olja, so verjetno nekoliko bolj sočni. rdeca jagoda

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

29. mar 2009 11:08

Jaz v pečici pečem paniran sir, ki ga kupim v LJ mlekarnah (žal čedalje manjkrat, ker je dražji od mesa:)). Še zmrznjen paniran sir dam v teflonski pekač in pečem na 180 stopinj. Nam je tak sir ok, seveda pa ni tako dober kot ocvrt v olju. V pečici pečem tudi razne "fingerse" in ostale perutninske že panirane stvari, npr. od Perutnine Ptuj, vse dam v pekač še zmrznjeno in brez dodatka olja. Itak so dovolj mastni že sami po sebi. Če se mi pa bolj mudi, spečem v mikrovalovki, s funkcijo krisp. Tam pečem 8-10 min, odvisno od debeline. Mi je pa bolj okusno iz pečice. sissi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti