Kako panirati v pečici?

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

29. mar 2009 13:55

No, pa sem vseeno poizkusila peči brez olja , samo na peki papirju. Pekla sem na drugi rešetki od zgoraj,na vroč zrak, potem pa še malo na spodnji in zgornji grelec, vse skupaj približno 15 minut. Sir je stekel malo ven, mogoče bi bilo res dobro, da bi bil zmrznjen. Pa tudi bolj suh je bil, tako, da je sigurno bolj okusen pečen na klasičen način, ampak jaz ga bom rajši tako spekla, ker mi ni všeč vse tisto olje, ki se vpije v sir, tudi, če popivnaš s papirnato brisačo je še vedno namočeno v olju. Bom drugič piozkusila peči s kakšno drugo funkcijoin poročam, če bo kaj bolje uspelo. Meni je bil zelo dober. linolina

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

29. mar 2009 14:09

sir jaz vedno paniram dvakrat v moki in jajcih in šele nato v drobtinah, da je skorica res cela in brez lukenj, da sir tudi v olu ne teče ven... po mojem je potrebno isto tudi v pečici... zmrznjen, ap po moje ne bi pomagal, ker bi se potem samo še dlje pekel... drugače pa je moj najljubi način za pečenje sira, malakoff, ki ga dobiš v boljših švicaskih gostilnah in je narejen tako, da sirove palčke pomakaš v rehlo testo za paniranje narejeno z belim vinom v katero je vmešan stepen beljak. se mi že cedijo sline... sir je že sam po sebi masten. posebno dober sir. in ne vem, če je zaradi malo olja več kaj bolj masten... ;) ne vem če se splača z improvizacijo v pečici zato, da bi bil kaj bolj zdrav! cellnet

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

29. mar 2009 14:44

Prav imaš, cellnet, da je sir sam po sebi že dovolj masten in prav zaradi tega ne maram, da še olje teče od njega. Ne maram jedi, ki se namakajo v olju, ker pa sir obožujem, pač poskušam kaj drugačnega. Sem vztrajna, mi bo že uspelo, je pa že občutek boljši. linolina

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. avg 2011 21:27

Do sedaj enkrat pekla panirane zrezke v pečici in od sedaj dalje bo to edini način priprave. Imela sem piščančje fileje, klasično sem jih panirala in potem peki papir namazala z olivnim olje in nanj položila zrezke. Po vrhni strani pa sem zrezke malo pomazala z oljem; pomagala sem si s čopičem. NI najbolj idealno, ker drobtine letijo proč. Za vnaprej si bom kupila razpršilko za olje, saj tako lahko najbolj enakomerno naoljiš zrezke. Pekla sem jih v ventilatorski pečici 20 minut pri 200 stopinjah. Bili so odlični.

Mimika

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. avg 2011 21:35

Koliko časa pa pečete v pečici polpete?

tjas

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

2. avg 2011 22:15

do sedaj najboljši zrezki so pečeni v pečici, namesto drobtin pa 2x povaljano v mletih krekerjih. Samo malo je potrebno paziti, da meso preveč ne osoliš.

anitram1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti