Mandlji

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. mar 2009 17:12

Mojca, zdi se mi, da so to drobno mleti mandlji, ne vem, kako bi ti to hrustala ali kakšna bi bila to čokolada Malo se hecam, no.

Sicer pa so dobri piščančji zvitki, nadevani z mandlji. (pa zraven paše rdeč radič, ali špinača - zraven v zvitku).

Lahko narediš tudi pesto (peteršiljev, koriandrov, rukolin...ni nujno, da z baziliko). Dobre so tudi sirove kroglice, povaljane v mandljih. No, kot vidiš, mi ne gre nič na sladko.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

21. mar 2009 17:23

Evo piškoti so pečeni in res dobri, hvala Vanja za recept. Tudi drugim hvala bodo prišle ideje prav za drugič.

Aja Kako druge ribate čokolado? Jaz sem jo na ribežn pa sem si malo prsta zraven oribala...

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

21. mar 2009 17:29

Ups eno rundo sem zažgala, pa ne okol govort...

Jih bom dala možu, bom rekla, da tko mora bit. Aja bog ve a to zdej paše v uno tadrugo temo o zakonu, ker ziher jih bo pojedel pa ne bo niti omenil, da so zažgani.

jade

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

21. mar 2009 18:04

katka lopatka je napisal/a:

Mojca, zdi se mi, da so to drobno mleti mandlji, ne vem, kako bi ti to hrustala ali kakšna bi bila to čokolada Malo se hecam, no.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Ajej, pa res! Vidiš zdaj mojo požrešnost- tisto kar mi ne paše, kar spregledam....tako kot zadnjič pol pločevinke piva (ki mora ostati za piščanca pri Vanjinem receptu)-jaz se prebrala, da spraznemo kar celo

 

No, ampak v zamrzovalniku bi se pa kjub temu obnesli - vsaj moja tašča velikokrat namelje več orehov, jih spravi v plast. škatlo, potem jih pa odvzame toliko, kolikor jih pač trenutno rabi za določeno pecivo.

Mojca

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

21. mar 2009 18:44

jade

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

21. mar 2009 19:02

izgledajo odlično. bom tudi jaz poskusil. za čokolado pa priporočam, da obvaruješ prste nazobčan nož za kruh. če previdno režš, je rezltat zelo podoben naribani čokoladi. če boš imela še kdaj kakšne mandlje odveč pa predlagam tole torto: (povzeto in malo spremenjeno po nigelli lawson) 4 pomaranče (kuhaj 2 ure, do mehkega, prereži na pol in odsrani koščice, zmiksaj v multipraktiku) 6 jajc 225 g sladkorja (ali 150 g fruktoze) 250 g mletih mandljev 1 žlička pecilnega zmiksaj v multipraktiku, pečeš v modelu 20 cm 170oC cca, 1 h za čokoladno vezijo dodaj 50 g kakava za limonino cca. 400 g limon, sladkorja 30 g več in glazura iz limoninega soka in mletega sladkorja in malo vode... za mandarinino cca, 6 večjih mandarin cellnet

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

21. mar 2009 19:17

Uuuuuu, Jade, tole bi pa še z večjim veseljem glodala pred TV

zelo so lepi!

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti