Zamrzovanje rumenjakov

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

tema odprta - 21. mar 2009 10:03 | ogledi: 18.149 | odgovori: 19

Vem, da lahko beljake uspešno hranimo zamrznjene. Ali to velja tudi za rumenjake?

nola

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

21. mar 2009 11:59

O, hvala Loni, sem že dva uničila, ker sem ju zmrznila kar tako. No, bom vedela za drugič, tadva bosta pa za holesterolni dodatek mačji dieti.

nola

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. mar 2009 13:44

Super, kot nalašč zame danes tale tema, ker bom jutri delala zraven špargljev ocvrte zmrznjene rumenjake, beljake pa zapekla v pečici in nalomila na kose. Zmrznila bi jih pa brez vsega in bi se verjetno "zafrknila".

Hvala :)

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

21. mar 2009 19:44

saj tudi če postanejo rumenjaki "trdi" niso uničeni... pred tem znanjem iz neke dobre kuharske knjige o vmešavanju sladkorja oz. soli sem jih uspešno uporabljal za testenine, to testo jih je odpustilo njihovo stanje... za kakšen biskvit pa so bolj ali manj neuporabni. razmerja pa so : 4 rumenjaki velik ščepec soli ali žlička in pol sladkorja (ko jih uporabljaš ne pozabi, da so že sladki oz. slani) cellnet

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

21. mar 2009 21:50

cellnet je napisal/a:
saj tudi če postanejo rumenjaki "trdi" niso uničeni... pred tem znanjem iz neke dobre kuharske knjige o vmešavanju sladkorja oz. soli sem jih uspešno uporabljal za testenine, to testo jih je odpustilo njihovo stanje... za kakšen biskvit pa so bolj ali manj neuporabni. razmerja pa so : 4 rumenjaki velik ščepec soli ali žlička in pol sladkorja (ko jih uporabljaš ne pozabi, da so že sladki oz. slani) cellnet

Kako si  pa to naredil cellnet? Predpostavljam, da si jih najprej odtajal in si tudi predpostavljam, da je bila površina rumenjakov skorjasta.

Kako si postopal naprej pri izdelavi paste?

Hvala za pojasnilo. 

nola

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

21. mar 2009 22:07

odtajal sem jih čez noč v hladilniku. potem pa testo naredil kar v multipraktiku. moj najljubši recept je: 225 g moke 6 rumenjakov (lahko zmrznjenih in odtajanih) 1 celo jajce (to vedno sveže) 1 žlico mleka 1,5 žličke olivnega olja ---- 2-3 min v multipraktiu nato še 2-3 min mesenja na deski, počiva pol ure in potem je pripravljeno na valjanje cellnet

neznan uporabnik

21. mar 2009 22:15

će pa že imate zamrzjene rumenjake jih lahko spanirate in ocvrete.seveda morate zamrzniti rumenjake ločeno.pa lep pozdrav. hmm

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

21. mar 2009 22:31

Hvala cellnet, bom tudi sama tako postopila.

Ja Wran, saj razumem kaj predlagaš, ampak pri nas nobeden ne mara rumenjakov (razen mačk, ma jim pa jih ne mislim panirat in cvrt, razen če me ne bo kakšna posebej vprašala, ker se mi zdi, da imajo rumenjake rajši kar tako au naturel).

Naše so bolj navadne mačke.

nola

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

7. okt 2012 21:40

Zanima me, kako zmrzujete rumenjake? Sem našla tole temo, a odgovor oz. link, ki ga je dala Loni ne deluje več. Torej, verjetno se da, a kako?

Že vnaprej hvala za pomoč.

saša

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

8. okt 2012 8:49

Mene pa zanima, zakaj bi sploh zmrzovali rumenjake ? Od kje ta potreba ?

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti